A K T U Á L N Ě:

7. února 2010

On-line rozhovor se zpěvákem kapely Ortel na Facebooku!

 

Ve středu 10. února můžete pokládat své otázky v on-line rozhovoru na zdi Facebooku Dělnické strany. Hostem bude zpěvák a frontman plzeňské kapely Ortel, autor skladby, kterou DS používá jako svou hymnu.
Rozhovor začíná v 17 hodin a ukončen bude cca v 18 hodin.
Chcete vědět více informací o kapele Ortel? Chcete znát názory zpěváka Ortelu na současnou politickou situaci v naší zemi? Zapojte se do diskuse a zeptejte se ho!

Tiskový odbor DS

30. ledna 2010

Spontánní shromáždění na podporu politických vězňů

 

V sobotu 30. ledna se v Chomutově uskutečnila beseda místopředsedy Dělnické strany (DS) Petra Kotába s mladými nacionalisty. Zúčastnil se také zástupce Výkonného tajemníka Ochranných sborů Dělnické strany (OS-DS) Pavel Řehák.

Místopředseda DS debatoval o probíhajícím soudním procesu s Dělnickou stranou a dalších plánovaných aktivitách. Všechny přítomné ubezpečil, že i přes případný soudní zákaz DS nepřestaneme s politickou činností a v každém případě se zúčastníme nadcházejících parlamentních voleb.

Po ukončení besedy následovalo spontánní shromáždění před budovou Okresního soudu v Chomutově na podporu vězňů, kteří jsou od loňského roku drženi ve vazbě pro své politické názory a aktivity.
 

Tiskový odbor DS

22. ledna 2010

On-line rozhovor na Facebooku DS: Martin Zbela

 

 

FACEBOOK V neděli 24. ledna od 15 hodin můžete pokládat otázky v on-line rozhovoru na zdi Facebooku Dělnické strany. Hostem bude Martin Zbela, předseda Dělnické mládeže a šéfredaktor Dělnických listů. Minulý týden asistoval předsedovi DS Tomášovi Vandasovi před Nejvyšším správním soudem. Chcete vědět více o průběhu procesu a jaký lze očekávat výsledek? Zeptejte se ho!
UPOZORNĚNÍ: Vždy po zobrazení deseti dotazů bude přerušena diskuse, po zodpovězení otázek se opět obnoví. Příspěvky nevztahující se k činnosti DS a DM budou bez odpovědi smazány, aby dostali prostor lidé se zájmem o činnost a aktivity hnutí. Rozhovor skončí cca v 16.30 hod.

 

Tiskový odbor DS

5. prosince 2009

DS podpoří politické vězně na Pankráci

 

 

Ve středu 9. prosince se koná v Praze před pankráckou vazební věznicí protest Dělnické strany, jehož účelem je vyjádření znepokojení s existencí politických procesů v České republice. DS chce upozornit na zadržování předsedy MO DS Praha Patrika Vondráka a členky DS Michaely Dupové. Začátek akce je v 17 hodin. Přijďte nás podpořit!
 

Tiskový odbor DS

18. listopadu 2009

Demonstraci DS v Praze poznamenala provokace tajných služeb

 

Demonstrace byla zahájena proslovem předsedy strany Tomáše Vandase, který se ještě před jejím zahájením dohodl se zástupci Policie ČR na tom, že akci nebude bráněno a může v klidu proběhnout. Bohužel ke konci projevu místopředsedy DS Jiřího Štěpánka došlo přes veškeré předchozí sliby k ukončení shromáždění ze strany úředníků pražského magistrátu. Více Vzdororadnice Litvínov.
 

Tiskový odbor DS

17. listopadu 2009

FOTOGALERIE: Vandas kritizoval, režim rozpouštěl

 

AKTUÁLNĚ Po dnešním projevu předsedy Dělnické strany Tomáše Vandase na Národní třídě v Praze došlo k rozpuštění opozičního shromáždění DS policejními těžkooděnci. Fotogalerii přináší server dělnickélisty.cz
 

Tiskový odbor DS

17. listopadu 2009

VIDEO: Vandas na Národní třídě kritizoval režim

 

EXKLUZIVNĚ Předseda Dělnické strany Tomáš Vandas kritizoval dnes na Národní třídě polistopadový zkorumpovaný režim. Podívejte se na VIDEO
 

Tiskový odbor DS

17. listopadu 2009

Shromáždění DS v Praze on-line

 

15:47 - Situace v Praze je nepřehledná. Policie prý již zadržela 11 účastníků shromáždění DS. Akce Dělnické strany ale byla již před hodinou ukončena. S děním po ukončení demonstrace nemá DS nic společného a distancuje se od něj.

 

15:45 - Česká televize lživě informuje, že DS své shromáždění stále neukončila.

 

15:00 - Akce byla oficiálně ukončena. Účastníci se rozcházejí do svých domovů.

 

14:58 - Podle upřesněných odhadů se shromáždění DS zúčastnilo více než 300 příznivců strany.

 

14:50 - Na místo konání demonstrace DS dorazil přažský primátor Pavel Bém.

 

14:41 - Úředníci z pražského magistrátu ukončili demonstraci DS. Připravuje se zásah těžkooděnců.

 

14:40 - Příznivci Antifašistické akce, kterých je na místě několik desítek, se stále snaží narušovat demonstraci DS. Od aktivistů DS je odděluje zhruba stovka těžkooděnců.

 

14:30 - Přes sliby Policie ČR, že demonstrace DS bude umožněna, se rozhodl zástupce magistrátu města Prahy shromáždění rozpustit. Akce prozatím ale nadále pokračuje. Ke shromážděným občanům hovoří místopředseda DS Jiří Štěpánek.

 

14:20 - Poklidnou demonstraci DS se snaží narušit skupinka zhruba třiceti příznivců Antifašistické akce.

 

14:15 - Podle prvních odhadů se na místě shromáždění nachází 150 - 200 příznivců Dělnické strany.

 

14:00 - Tomáš Vandas zahájil shromáždění a přednáší projev.

 

13:57 - Policie prý nezasáhne proti demonstraci DS a umožní přednesení projevů i následný pochod.

 

13:52 - Na Národní třídě se scházejí členové a příznivci Dělnické strany. Na místě je již i předseda strany Tomáš Vandas.
 

Tiskový odbor DS

12. listopadu 2009

Dost bylo vlády zkorumpovaných politiků

 

Dost bylo vlády zkorumpovaných bývalých komunistů a jim podobných, píše předseda místní organizace Dělnické strany v Litvínově Luděk Kučera. Více na serveru www.radnice-litvinov.cz/
 

Tiskový odbor DS

9. listopadu 2009

Lounskou konferenci zakončil Ortel

 

FOTOREPORT V sobotu 7. listopadu se v Lounech uskutečnila krajská konference Dělnické strany (DS), které se zúčastnilo na čtyřicet členů DS z Ústeckého kraje. Nechyběli mezi nimi ani zástupci místní organizace DS v Litvínově. Více na serveru dělnickélisty.cz
 

Tiskový odbor DS

6. listopadu 2009

Koncert v Lounech se bez přítomnosti policistů „neobejde“

 

AKTUÁLNĚ Dělnická strana pořádá v sobotu krajskou konferenci v Lounech. Po ní bude následovat koncert dvou hudebních skupin. Vystoupí Ortel a Dynamit. Kapely zahrají pro veřejnost (více o koncertu v rozhovoru pro Dělnické listy). Svou účast již ohlásila policie, která chce hudební večer „monitorovat“ a případně i zasáhnout. Jestli kvůli písničkám nebo účastníkům, to již policejní mluvčí neuvedla. Více Lounský deník
 

Tiskový odbor DS

31. října 2009

Proběhla schůze DS v Litvínově

 

V sobotu 31. října se v Litvínově uskutečnila další z řady pravidelných schůzí místních organizací Dělnické strany (DS) a Dělnické mládeže (DM), které se zúčastnil i místopředseda DS Petr Kotáb a místopředsedkyně DM Lucie Šlégrová. Více na www.radnice-litvinov.cz
 

Tiskový odbor DS

17. října 2009

Postoloprtská radnice chystá zrušení Městské policie

 

Městský úřad v Postoloprtech na Lounsku připravuje zrušení Městské policie (MP). Tento krok, který by zcela určitě vedl k dalšímu zhoršení bezpečnostní situace ve městě, navrhl zastupitel Miloslav Fišer (SNK-ED). Velká část místních občanů toto jednání odsuzuje.

V Postoloprtech se letos uskutečnily již dvě veřejné akce Dělnické strany (DS), které směřovaly k jedinému cíli. Veřejně upozornit na problémy, kterým musejí čelit slušní občané města a přimět místní radnici k jejich řešení. Nyní vše ale bohužel směřuje k pravému opaku.

Je smutným faktem, že v mnoha městech naší země MP nefunguje tak, jak by měla. Strážníci se mnohde zaměřují pouze na pokutování špatně parkujících řidičů nebo pronásledování pejskařů. Před skutečnými problémy, které trápí obyvatele měst, však utíkají. Tak tomu ale není všude. Najdeme mnoho měst a obcí, kde je působení Městské policie naprosto nezbytné k zajištění veřejného pořádku.

Jako příklad lze poukázat například na činnost strážníků v Litvínově, kde DS uspořádala několik veřejných akcí se stejným záměrem jako v Postoloprtech. Litvínovská radnice po těchto aktivitách DS začala jednat a MP se stala účinným nástrojem pro boj s nepřizpůsobivými živly.

Nemohu nyní posoudit skutečnou aktivitu městských strážníků v Postoloprtech, neboť nejsem občanem tohoto města. Mohu ale zodpovědně říci, že pokud jejich činnost nenaplňuje očekávání občanů, jde zcela jednoznačně o selhání starosty a dalších představitelů místní radnice, kteří strážníky úkolují a také kontrolují.

Snaha postoloprtských zastupitelů zrušit Městskou policii mi v tomto případě připadá spíše jako snaha o zametení stop dokazujících jejich vlastní neschopnost řešit bezpečnostní situaci ve městě.

Možná je načase, aby DS připomněla postoloprtským radním, že ne každému je zajištění řádu, pořádku a klidného žití slušných lidí lhostejné…
 

Petr Kotáb

29. září 2009

Nacionalisté uctili sv. Václava

Tradičním shromážděním v Kladně uctili nacionalisté památku sv. Václava, Akce se uskutečnila již popáté a svou účastí ji podpořili i členové Dělnické strany a Dělnické mládeže. Reportáž naleznete na www.delnickelisty.cz

Tiskový odbor DS

16. září 2009

Cikáni v Rumunsku ubili Čecha. Náš stát mlčí

 

AKTUÁLNĚ S obrovským zármutkem v srdci a varem emocí přijal jsem jako většina slušných občanů zprávu o vraždě jedno z našich občanů cikánskými kriminálníky v Rumunsku. V početné převaze tato primitivní horda ubila slušného člověka, protože je požádal o utlumení hluku, který vytvářela... více server dělnickélisty.cz

Tiskový odbor DS

16. září 2009

Stanovisko DS: ČSSD má strach z voleb

AKTUÁLNĚ Dělnická strana (DS) považuje rozhodnutí sociální demokracie o odsunutí parlamentních voleb na rok 2010 za účelově motivované. ČSSD v čele s Paroubkem pochopila, že je v současné době v nevýhodné pozici: její předvolební preference stagnovaly nebo vykazovaly mírný pokles, zatímco například rostla popularita DS.
Sociální demokraté se evidentně bojí výsledku volebního klání, který by jim nedával záruku sestavení většinové vlády. Budou proto raději podporovat úřednickou vládu bez mandátu občanů, která má učinit drastická a nepopulární opatření, čímž se tak socialisté chtějí vyhnout odpovědnosti za vývoj ve společnosti. Zbabělost a alibismus – to jsou rysy současné ČSSD.
Dělnická strana bude i nadále pokračovat ve svých aktivitách, mobilizovat občany k aktivnímu postoji a směřovat své úsilí k jedinému cíli: v příštím volebním klání značně znepříjemnit parlamentním podvodníkům jejich snadné žití.

Tomáš Vandas
předseda DS

16. září 2009

Pecina: Návrh na zrušení DS předložím stůj, co stůj

 

AKTUÁLNĚ Ministr vnitra a předlistopadový svazák Martin Pecina předloží dnes bez ohledu na vyhrocenou politickou situaci vládě návrh na zrušení Dělnické strany. Více Aktuálně.cz

Tiskový odbor DS

15. září 2009

DS: Protest proti Paroubkovi a ČSSD

 

AKTUÁLNĚ! Dělnická strana odvolává dnešní shromáždění v Ústí nad Labem namířené proti Jiřímu Paroubkovi a ČSSD. Členové a sympatizanti DS chtěli protestovat proti politice sociální demokracie, která nejdříve volala po konání předčasných voleb, aby dnes své stanovisko zrušila a trvala na volbách v roce 2010.

Pan Paroubek se evidentně bojí ztráty preferencí ČSSD a není jistě náhodou, že v posledních dnech silně brojil proti vzrůstající popularitě Dělnické strany.Pořad Otázky Václava Moravce byl narychlo přesunut do Prahy, zřejmě i z obavy před avizovanou akcí DS.

Tiskový odbor DS

15. září 2009

Paroubek zrušil volby. Víme proč

AKTUÁLNĚ ČSSD otočila o 180 stupňů a nepřeje si předčasné volby. Vláda bývalých komunistů v čele s Janem Fischerem socanům vyhovuje. Proč by si měli špinit ruce s radikálními škrty, neúnosným dluhem země, který vlády ČSSD a ODS za dobu dvaceti let způsobily. Více server dělnickélisty.cz

Tiskový odbor DS

4. září 2009

Tomáš Vandas v České televizi

Předseda Dělnické strany Tomáš Vandas bude v sobotu 5. září hostem diskusního pořadu České televize Politické spektrum. S předsedou DS budou ve studiu diskutovat předsedkyně Strany důstojného života Jana Volfová a předseda strany Volte Pravý blok Petr Cibulka. Pořad začíná ve 20.30 na ČT24.

Tiskový odbor DS

31. srpna 2009

Praktiky novodobé StB na Mostecku

Novodobá StB, policisté z tzv. protiextremistických oddělení, se před nadcházejícími volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky snaží za jakoukoli cenu vytvořit důkazy dosvědčující protizákonné jednání členů a kandidátů Dělnické strany. V Ústeckém kraji má k tomuto účelu posloužit incident, který se odehrál 3. května letošního roku na cikánské demonstraci v Chomutově.
V tento den se u chomutovské městské věže sešlo zhruba sto padesát cikánů. Proti jejich lžím přišlo protestovat několik desítek nacionalistů. Po několika minutách proletěla vzduchem směrem k cikánům dýmovnice. Následně bylo cikánské shromáždění rozpuštěno. Policisté nyní začínají vyvíjet horečnou činnost a po několika měsících začínají usilovně hledat osobu, která onu dýmovnici použila.
Je zajímavé, že s touto aktivitou začínají v době, kdy ministr Pecina vyhlásil „válku“ Dělnické straně (DS) a hledá veškeré argumenty, které by mohly pomoci k zákazu její činnosti. Proto se také „pátrání“ tzv. protiextrémů zaměřuje na členy a především kandidáty DS do letošních Parlamentních voleb.
Jejich první snahou bylo obvinit z tohoto činu jednoho z členů a kandidátů DS v nadcházejících parlamentních volbách z Mostu. Tomu se ale podařilo prokázat, že byl v inkriminovaný den sto kilometrů od místa události. Proto se začal hledat nový obětní beránek. Stal se jím člen DS z Chomutova, kterému bylo oznámeno, že původně obviněná osoba jim sdělila, že onu dýmovnici vhodil k davu cikánů on.
Je zcela zřejmé, že k žádné takové výpovědi nedošlo. Ani nemohlo dojít. Není totiž možné, aby někdo, kdo nebyl osobně na místě, o této události zasvěceně vypovídal. Jde pouze o snahu najít takového viníka, který by byl spojen s DS a ministr Pecina mohl tento argument použít v návrhu pro plánovaný zákaz jediné opoziční strany.
Popsané praktiky novodobé StB v tomto případě používá policejní důstojník Rudolf Jupa z Klášterce nad Ohří (Okresní ředitelství policie České republiky v Chomutově) a jeho kolega Jan Novák z Mostu (ten je mimochodem pověstný tím, že členy a příznivce DS na Mostecku fotí, pravděpodobně do své soukromé sbírky, i na místním koupališti).
Současný totalitní systém se snaží tímto způsobem rozvrátit členskou základnu DS zevnitř. Naši členové a příznivci jsou pravidelně zváni k nikamnevedoucím výslechům, kde se jim speciálně psychologicky vyškolení pracovníci Policie ČR snaží namluvit, že jejich kolegové a přátelé na ně cosi donesli. Předpokládají přitom, že tímto způsobem zasejí nenávist mezi našimi lidmi a získají jakési informace, kterými by mohl ministr Pecina argumentovat u Nejvyššího správního soudu. Snad i doufají, že se někdo z členů DS přizná k organizování útoku na newyorská dvojčata či jinému teroristickému činu.
Mohu tyto pochopy Systému ubezpečit, že tímto postupem ničeho nedosáhnou. Aktivity Dělnické strany jsou v naprostém souladu se zákony České republiky a jejich vykonstruovaným tvrzením o údajné nelegální činnosti DS, které tak rádi vypouštějí do médií, se začínají smát již i malé děti.

Petr Kotáb
místopředseda DS

16. srpna 2009

Válečný veterán píše DS: Vydržte a nedejte se!

„Vydržte a nedejte si od prospěchářských nevzdělanců a jim zaprodaných novinářů nadávat do „nacionalistických extrémistů“. Oni o nacismu, a také o komunismu, nic nevědí. A je-li někdo extrémista, tak jsou to právě oni, kteří svou extrémní tolerantností a nesmyslnou podporou příslušníků nevychovatelných menšin nazývají extrémisty vás, kterých by si naopak měli pro vaše vlastenectví vážit!“ napsal členům Dělnické strany a její mládeže Pplk. v.v., Josef V. Tománek, válečný veterán z II. světové války. Celý text dopisu na serveru dělnickélisty.cz

Tiskový odbor DS

16. srpna 2009

DS podá na ministra vnitra Pecinu žalobu

AKTUÁLNĚ Dělnická strana (DS) se na základě dnešních výroků ministra vnitra Martina Peciny v pořadu České televize Otázky Václava Moravce, kdy dal do přímé souvislosti události z Vítkova s návrhem vlády na zákaz Dělnické strany, podat na pana Pecinu žalobu za poškození dobrého jména Dělnické strany.
Nehodláme nečinně přihlížet skandálním lžím a manipulacím, kterých jsme v poslední době svědky, kdy se pan Pecina snaží komunistickými praktikami účelově navodit dojem, že za žhářským útokem ve Vítkově stojí Dělnická strana.

Tomáš Vandas
předseda DS

16. srpna 2009

FOTOREPORT: To byl Den svobody 2

V sobotu se ke zděšení „široké veřejnosti“ (tj. novinářů, policie a pohlavárů režimu) konalo v Novém Kníně u Prahy kulturně-politické odpoledne nazvané Den svobody 2, organizované českými nacionalisty a jim rovněž věnované. Fotoreportáž a video přináší server dělnickélisty.cz

Tiskový odbor DS

15. srpna 2009

Apel předsedy DS: Nenechme se zviklat, ani odradit!

Vážení členové a příznivci DS!
    
Máme necelé dva měsíce do parlamentních voleb a vládní mašinérie rozjíždí svou nenávistnou kampaň na plné obrátky. Terčem této kampaně je Dělnická strana. Proč, to je velmi jednoduché. Jde o reakci na naši vzrůstající popularitu a na náš úspěch v evropských volbách. I proto jsme každý den svědky nových prohlášení ministra vnitra Peciny o nutnosti zakázat DS, i proto přinášejí média lživé informace, jako je tomu naposledy v kauze Vítkov.
Chci proto vás – členy a sympatizanty naší strany – vyzvat: Nenechte se zviklat ve svých názorech, nenechte se odradit od svých myšlenek. Vždyť ti, co roztáčejí tuto spirálu nenávisti, jsou povětšinou bývalí komunisté, aparátčíci, kteří za minulého režimu stejným způsobem útočili proti disidentům. Slovník sice trochu obměnili, nepřátele socialistického zřízení a zaprodance kapitalismu nahradili extremisté a neonacisté, ale praktiky zůstaly stejné.
Naprostá nenávist a fanatismus tohoto režimu, kdy zásadním způsobem jsou porušovány demokratické principy a svoboda slova, nám signalizuje, že se něco mění. Mají strach. A tento pocit nás musí posilovat v našem boji, který bude úspěšný. Vydržíme a stávající bandu korupčníků a bývalých komunistů vyženeme!     

Váš

Tomáš Vandas

9. srpna 2009

ROZHOVOR s Mariánem Kotlebou po jeho propuštění na svobodu

Exkluzivní rozhovor Dělnických listů s vůdcem Slovenské pospolitosti Mariánem Kotlebou bezprostředně po jeho propuštění z policejní stanice najdete na serveru delnickelisty.cz

Tiskový odbor DS

8. srpna 2009

TV JOJ: Policejní brutalita, připomíná to rok 1989

Podívejte se na objektivní reportáž slovenské TV JOJ o dnešním shromáždění v Šarišských Michaľanech, kterou vám české televize nikdy neodvysílají. Report začíná po 17. minutě televizních zpráv ZDE

Tiskový odbor DS

8. srpna 2009

Video: Projev místopředsedkyně DM v Šarišských Michaľanoch

 

Tiskový odbor DS

8. srpna 2009

STANOVISKO: Místopředsedkyně DM zadržena na Slovensku

Během policejního útoku proti pokojnému shromáždění občanů v obci Šarišské Michaľany na východním Slovenku byla zadržena i místopředsedkyně Dělnické mládeže Lucie Šlégrová, která společně s dalšími aktivisty DS a DM přijela podpořit Slovenskou pospolitost.
Češi a Slováci měli společnou zemi, rozbitou bez rozhodnutí občanů před šestnácti lety. Jestli nás něco v této chvíli spojuje více než jindy, pak je to ODPOR proti totalitnímu a bezprávnímu režimu, vzešlého z komunistického „obratu“ v listopadu 1989.

Předsednictvo DS

8. srpna 2009

SLOVENSKO: Brutální zákrok policie proti místním lidem, Kotleba zatčen

AKTUALIZOVÁNO Slovenská policie brutálně zakročila proti obyvatelům obce Šarišské Michaľany, kde dnes začalo shromáždění Slovenské pospolitosti proti cikánskému teroru (nedávno tam byl cikány napaden místní důchodce). Těžkooděnci kromě jiných zatkli i předsedu Slovenské pospolitosti Mariána Kotlebu, mezi zadrženými jsou podle nepotvrzených informací i zástupci Dělnické strany. Aktuální video z akce přináší server SME, další zprávy Pravda.sk

Tiskový odbor DS

6. srpna 2009

Mítinky s Tomášem Vandasem startují 5. září v Sokolově

Celkem deset mítinků s předsedou Dělnické strany Tomášem Vandasem se uskuteční během září před volbami do Poslanecké sněmovny. První začíná v Sokolově v Karlovarském kraji, poslední v Lounech na Ústecku. Podrobný harmonogram mítinků najdete v odkazu Volební servis 2009

Tiskový odbor DS

4. srpna 2009

Slovensko se připravuje na svůj „Janov“

Cikánský teror v obci Šarišské Michaľany v okrese Sabinov na východním Slovenku mobilizoval slušné lidi k odporu. Vrcholem dlouhodobých problémů s cikánskou menšinou bylo nedávné napadení 65letého důchodce, kterého dvojice mladých cikánů ubila palicí do bezvědomí. Více server dělnickélisty.cz

Tiskový odbor DS

2. srpna 2009

VIDEO: Cikáni opravují auta na obecním pozemku u řeky

Podle mluvčí Policie ČR není jednání rumunských cikánů v Husinci u Prahy společensky nebezpečné. Řekla by to samé i v případě nás, občanů České republiky? Televize Nacional přináší exkluzivní videa přímo z ilegálního tábořiště. Více na www.nacional.cz

Tiskový odbor DS

1. srpna 2009

FOTOREPORT: DS navštívila ilegální tábor rumunských cikánů

AKTUALIZACE Členové Dělnické strany se pod přísným dohledem policejních jednotek vydali do Husince u Prahy, kde táboří skupina rumunských cikánů. Zde byli svědky obrazu naprosté zkázy. Na louce se mezi lidskými výkaly povalovala skupina těchto kočovníků. Někteří z nich přímo u přilehlé řeky opravovali své osobní automobily. Více informací včetně fotogalerie přináší server dělnickélisty.cz 

Tiskový odbor DS

31. července 2009

V Husinci uskutečníme monitorování rumunských cikánů

AKTUÁLNĚ Dělnická strana (DS) bude reagovat na přestěhování rumunských cikánů do obce Husinec u Prahy monitorovací akcí, která se uskuteční v sobotu 1. srpna od 11 hodin. Cílem této akce bude seznámení se situací v obci, diskuse s místními občany, rozdávání informačních materiálů a dohlížení na chování tábořících cikánů, zda nedochází z jejich strany k porušování zákonů České republiky. Předpokládaný počet nasazených členů DS je 10 až 20.

Tomáš Vandas
předseda DS

30. července 2009

Shromáždění DS bude reakcí na nečinnost státních orgánů

Dělnická strana (DS) na včerejším jednání předsednictva strany rozhodla, že pokud do pátku 31. července nevyřeší kompetentní orgány situaci v Dolních Počernicích, kde v chráněné přírodní oblasti táboří rumunští cikáni a beztrestně porušují zákony České republiky, a cikáni místo dobrovolně neopustí, dojde v sobotu 1. srpna k akci Dělnické strany v této lokalitě.
Akce Dělnické strany se zúčastní členové Ochranných sborů DS a členové DS. Chceme tímto krokem přispět k vyřešení celého problému a nehodláme nečinně přihlížet porušování zákonů této země. Předpokládaný začátek shromáždění DS je v dopoledních hodinách (10 - 12 hod.).

Tomáš Vandas
předseda DS

29. července 2009

Ministr Pecina v Litvínově

Ministr vnitra Martin Pecina navštívil Litvínov a slíbil navýšení počtu policistů na sídlišti Janov. Více informací přináší server www.radnice-litvinov.cz

Tiskový odbor DS

29. července 2009

DS: Rumunští cikáni nám nebudou vyhrožovat!

Dělnická strana (DS) se znepokojením sleduje vývoj kauzy kočujících rumunských cikánů Prahou, jejichž drzost přesáhla veškeré meze vyhrožováním o zablokování pražského centra.
Cikáni, kteří zcela zadarmo pobývali v pražském kempu Pražačka a poté se přesunuli do Dolních Počernic, kde beztrestně porušovali zákon o ochraně přírody rozděláváním ohňů u rybníka, jsou v České republice nevítanými hosty. Kompetentní politici bezradně mlčí, nikdo nechce zasáhnout proti nepřizpůsobivé tlupě, jejíž chování je v rozporu s platnými zákony České republiky. I to je důsledek politiky rasismu, zvýhodňování lidí kvůli barvě pleti, kterou praktikuje vládnoucí systém.
Dělnická strana nehodlá takové situaci nečinně přihlížet. I proto zvažujeme v nejbližší době nasazení motorizovaných hlídek Ochranných sborů Dělnické strany (OS-DS), jejichž cílem bude chování cikánů monitorovat, jakékoliv porušení zákona hlásit Policii ČR a donutit příslušné orgány občanským aktivismem k řešení závažné situace. O celé situaci bude Předsednictvo DS jednat v nejbližších hodinách.  

Tomáš Vandas
předseda DS

26. července 2009

Bydlení pro menšiny se vždycky najde

Několik desítek cikánů z Rumunska a dalších zemí se sjelo do Prahy, aby údajně podpořili cikánského mladíka, který leží ve vážném stavu v pražské vinohradské nemocnici a je prý nástupcem jejich současného krále. Více na serveru dělnickélisty.cz

Tiskový odbor DS

17. července 2009

Členové Národní strany a ČSNS míří na kandidátky DS

Nedávno uskutečněné volby do Evropského parlamentu ukázaly, že Dělnická strana (DS) se stala hlavní silou všech pronárodně smýšlejících občanů naší země.
Ačkoli si tuto skutečnost odmítají vrcholní představitelé dalších politických subjektů, například Národní strany (NS), Sdružení pro republiku – Republikánské strany Československa (SPR-RSČ) a dalších připustit, volební výsledky hovoří za vše.
Je naprosto nutné spojit své síly a postavit se společně na odpor proti současnému systému pod hlavičkou nejsilnější opoziční strany. Toto však vedení těchto pidistran nechce připustit.
Potřebu sjednocení si ale uvědomují jejich řadoví členové. Na kandidátní listině DS pro letošní volby do Parlamentu České republiky se proto objeví i členové České strany národně sociální.
Kandidovat pod hlavičkou DS bude i místopředseda SPR-RSČ Jiří Dufek, který byl ze strany vyloučen na údajném zasedání předsednictva dne 13. července 2009. Toto zasedání předsednictva SPR-RSČ se samozřejmě neuskutečnilo. Jde pouze o další svévolné rozhodnutí a ukázku totalitních manýrů Miroslava Sládka, který nepřipustí, aby v jeho rodinném republikánském podniku kdokoli vyjádřil svůj vlastní názor.
I členové Národní strany volají po společném postupu v nadcházejících parlamentních volbách. Na kandidátní listině DS v Ústeckém kraji proto naleznete i jméno litvínovského člena Národní strany Petra Kalába.

Petr Kotáb
místopředseda DS

12. července 2009

V Litvínově se uskutečnila krajská porada Dělnické strany

 

V neděli 12. července 2009 se za účasti předsedy Dělnické strany (DS) Tomáše Vandase a místopředsedů Jiřího Štěpánka a Petra Kotába uskutečnila v Litvínově porada krajské organizace DS v Ústeckém kraji. Hlavním bodem schůze bylo sestavení kandidátní listiny pro předčasné volby do Parlamentu České republiky, které se uskuteční na podzim letošního roku.

Lídrem Dělnické strany v Ústeckém kraji bude místopředseda DS Petr Kotáb. Druhé místo obsadí předseda místní organizace DS v Litvínově Luděk Kučera a třetí místo Daniela Cimrmanová z Teplic. Na kandidátní listině DS v Ústeckém kraji se objeví i zástupci České strany národně sociální (ČSNS).

 

 

Tiskový odbor DS

21. června 2009

SOUD ROKU: Lucie Šlégrová versus cikán Matej

 

S nadávkami „kundo špinavá česká“ a s golfovou holí v ruce zaútočil loni 4. října v Janově cikán Matej na Lucii Šlégrovou, členku Dělnické strany a místopředsedkyni Dělnické mládeže VIDEO Incident odstartoval lavinu událostí, včetně bitvy o Janov. Ve čtvrtek 25. června se cikán Matej a Lucie Šlégrová sejdou znovu, tentokrát před Okresním soudem v Mostě (Moskevská 2, jednací síň 16, 2. patro). Cikánský útočník s dalším kumpánem čelí obvinění, že se dopustili trestných činu výtržnictví, hanobení národa a rasy, a násilí proti skupině obyvatelů a jednotlivci. Soudní jednání začíná v 8 hodin ráno. Přijďte podpořit naší mladou aktivistku!

 

Tiskový odbor DS

19. června 2009

Stížnost proti stíhání politické opozice

 

Právní zástupce jednoho z deseti obviněných mužů, kteří jsou stíháni za nesouhlasný postoj vůči praktikám a politice stávajícího režimu, podal jménem svého klienta oficiální stížnost proti usnesení o tomto stíhání. Více informací přináší server Nezavisle.info (zde).

 

Tiskový odbor DS

19. června 2009

Totalitní ministr vnitra dal příkaz k zatčení policistů

 

Válka proti smyšleným nepřátelům, kterou vyhlásil úřednický ministr vnitra Martin Pecina, nabírá na obrátkách. Ve čtvrtek dokonce došlo k zatčení několika policistů z brněnské Pohotovostní motorizované jednotky, kteří prý nejsou zcela oddáni současnému totalitnímu režimu. O razii informuje Deník.cz.

 

Tiskový odbor DS

18. června 2009

Reportáž z Mostu - 14. červen 2009

 

Hromadným zatýkáním skončila nedělní protestní akce v Mostě. Mezi zadrženými byl i redaktor Dělnických listů a místopředseda Dělnické strany Petr Kotáb.
Pravicoví aktivisté protestovali proti zatčení údajných organizátorů rockových koncertů, na kterých prý byla podle Policie České republiky provolávána rasistická hesla. Je zajímavé, že v době kdy koncerty proběhly, Policie vždy vydala prohlášení, že na nich k žádnému protiprávnímu jednání nedošlo.
Zhruba sedmdesát aktivistů se dne 14. června 2009 sešlo kolem šestnácté hodiny na vlakovém nádraží v Mostě. Krátce po půl páté se vydali na pochod směrem do centra města. Již zhruba  po padesáti metrech ale byli obklíčeni policejními těžkooděnci a údajný zástupce místního magistrátu, který se nepředstavil, oznámil, že akci rozpouští, protože nebyla řádným způsobem nahlášena.
 

Demonstranti přesto, že došlo k zákazu jejich pochodu městem v rozporu se zákony naší země, uposlechli pokynů a přesunuli se zpět k vlakovému nádraží. Následně část z nich jednotlivě či po malých skupinkách zamířila do centra města. Při jejich odchodu z nádraží došlo k prvnímu zatčení účastníka spontánní protestní akce, který byl oblečen do trička s nápisem Odpor.

Zhruba 40 lidí došlo před budovu okresního Policejního ředitelství. Další zamířili na jiná místa ve městě.
Nakonec se zhruba třicet osob sešlo na mosteckém 1. náměstí. Odtud se chtěli společně odebrat do jedné z místních restaurací.
Zhruba dvacet z nich prošlo obchodním domem Centrál a zamířili směrem k domluvenému restauračnímu zařízení. V tom jim bylo zabráněno policejními těžkooděnci, kteří je zahnali zpět do prostor obchodního domu. Druhou stranou se jim ale nakonec podařilo dostat ven a odebrali se před obchodní dům Prior. Zde se dohodli, že půjdou zpět směrem k restauraci, do které původně směřovali.
To se však nelíbilo veliteli zásahu Policie České republiky, který nařídil jejich zatčení. Z přistavených policejních vozů vyskákali desítky policejních robocopů, kteří začali skupinu osob, která nevyvolávala žádná hesla, nahánět. Redaktor DL Petr Kotáb, který jejich zásah z povzdálí natáčel, byl policejními jednotkami sražen k zemi a byl odvlečen do policejního antonu. Při tomto protiprávním zásahu mu byl zničen fotoaparát a boty. Dále bylo zadrženo několik dalších osob.

 

Redaktorovi DL se po zásahu policistů udělalo nevolno, neboť při zatýkání utrpěl těžký úder do hlavy. Z tohoto důvodu byl odvezen na vyšetření do místní nemocnice. Po ošetření byl v poutech převezen na služebnu Policie ČR v Mostě k podání vysvětlení. Ačkoli se dožadoval přítomnosti právního zástupce, nebylo mu toto ze strany policistů umožněno. Po ukončení výslechů byli všichni zadržení propuštěni na svobodu.
Toto však není konec celé kauzy. Redaktor DL se bude proti svému neoprávněnému zatčení bránit a bude podáno trestní oznámení i žaloba na velitele zásahu, úředníka mosteckého magistrátu i zasahující policisty.

DS - Ústecký kraj

15. června 2009

Příznivci ČSSD hajlují

 

Současný totalitní režim vyhlásil válku všem svým odpůrcům. Minulý týden uskutečnil Útvar pro odhalování organizovaného zločinu zátah na nepřátele systému, kteří organizovali koncerty různých hudebních skupin.

Zatýkání pravicových aktivistů pokračovalo i v následujících dnech. Například v neděli 14. června 2009 bylo Policií České republiky zadrženo v Mostě patnáct osob. Mezi zatčenými jsem byl i já sám. Policistům se nelíbilo, že pořizuji fotodokumentaci pro Dělnické listy. Další člověk byl zatčen z důvodu, že měl na sobě tričko s nápisem Odpor. Za toto nyní může očekávat několikaleté uvržení do žaláře.

Komunisté sdružení ve všech parlamentních stranách se rozhodli společně bojovat proti smyšlenému nepříteli a vyhlásili nulovou toleranci jakýmkoli projevům údajného extremismu.

Podnět k boji proti údajným extremistům přitom dali paradoxně představitelé extremistické Komunistické strany. Na akci této parlamentní strany v Lidicích přitom zcela beztrestně vlály vlajky zakázaného Komunistického svazu mládeže.

Je vidět, že není každému měřeno stejným metrem. Aktivisté pronárodních sil jsou šikanováni státními represivními složkami prakticky neustále. Není jim dovolováno ani společně zajít do restauračního zařízení, protože jejich společná cesta do hospody, se údajně stává nepovoleným pochodem. Na druhé straně dochází na akcích parlamentní sebranky k protiprávnímu jednání, které nikoho nezajímá. Na předvolebním shromáždění ČSSD v Praze se v přítomnosti europoslance Richarda Falbra dokonce hajlovalo…

 


 

Petr Kotáb

15. června 2009

On-line přenos z Litvínova


Podle informací, které se nám podařilo získat, chystá Policie České republiky brutální zásah proti lidem, kteří se dnes sejdou na litvínovském autobusovém nádraží. Připravujeme on-line zpravodajství z této akce.

 

17:50 V Litvínově silně prší. Je možné, že z tohoto důvodu se plánovaná akce Autonomních nacionalistů nakonec neuskuteční. Policie je přesto v pohotovosti.

 

18:30 Na nádraží v Litvínově je naprostý klid. Celé prostranství je obklopeno policejními jednotkami a novináři. Žádní účastníci protestní akce zatím nedorazili.

 

18:33 Bude zajímavé sledovat zda policisté dnes také zasáhnou proti přítomným novinářům, kteří tím, že jsou ve skupině uspořádali nepovolené shromáždění.

 

18:42 Na litvínovské nádraží přišli první tři účastnící protestní akce. Okamžitě byli obklopeni policisty, kteří je odvedli ke služebnímu vozu a kontrolují jejich totožnost.

 

18:48 Na místě se pohybuje i Jiří Maria Sieber, který se podle svých vlastních slov snaží zabránit rasové válce mezi cikány a většinovou populací.

 

18:51 Na autobusovém nádraží v Litvínově se již pohybuje zhruba 20 osob, které se chtějí zúčastnit protestní akce.

 

19:02 Účastníci shromáždění se domlouvají s antikonfliktním týmem Policie ČR. Pokud prý se vydají na pochod městem, zakročí proti nim těžkooděnci.

 

19:05 Parkoviště dopravního podniku v Litvínově je zaplněno policejní technikou a těžkooděnci připravenými k zásahu.

 

19:11 Podle informací z Litvínova se policisté chystají zakročit proti účastníkům shromáždění.

 

19:14 Demonstranté se přesunuli do restaurace Jáva na litvínovském autobusovém nádraží. Policie jim nechce umožnit průchod městem. Nyní domlouvají další postup.

 

19:18 Účastníci protestní akce se rozhodli neuskutečnit pochod městem. Sedí v restauraci Jáva a chtějí se přesunout do jiného zařízení. To jim Policie ČR nechce umožnit. Každý, kdo prý vyjde z Jávy, bude zatčen.

 

19:27 Akce se nakonec zúčastnilo zhruba třicet lidí. Připraveno bylo i vodní dělo. Větší část policistů již opustila okolí litvínovského nádraží. Situaci na místě i nadále sledujeme.

 

20:16 Účastníci dnešní spontánní demonstrace v Litvínově opustili restauraci Jáva a rozešli se do svých domovů. Tramvaj směřující do Mostu, ve které sedí pět aktivistů, doprovází devět plně obsazených policejních vozů!

 

21:19 Poté co pravicový aktivisté vystoupili v Mostě z tramvaje, byli opět prolustrováni a vyslýcháni příslušníky protiextremistického oddělení Policie České republiky. Novodobé příslušníky StB především zajímalo proč se akce v Litvínově nezúčastnil redaktor Dělnických listů a místopředseda Dělnické strany Petr Kotáb.
 

Tiskový odbor DS

15. června 2009

Policisté zadrželi novináře, protože je fotil


Podle důvěryhodných zdrojů z policejních kruhů byl včerejší brutální zásah proti redaktorovi Dělnických listů (DL) a místopředsedovi Dělnické strany (DS) Petru Kotábovi nařízen z toho důvodu, že fotil a natáčel zasahující policisty.
Kotáb se žádným způsobem nepodílel na organizaci včerejší akce, ani nebyl jejím účastníkem, jak lživě uvedla některá média. Pouze jako desítky dalších novinářů doprovázel skupinu lidí, která byla sledována policejními jednotkami.
Při protiprávním zákroku na jeho osobu mu policisté zničili fotoaparát a některé části oblečení. Dále utrpěl poranění obličeje a ruky. Vzhledem k tomu podá na velitele zásahu a zasahující policisty trestní oznámení a následně také soudní žalobu.


 

Tiskový odbor DS

15. června 2009

Policie ČR chce opět zatknou redaktora Dělnických listů Petra Kotába

 

Podle informací z důvěryhodných zdrojů se Policie České republiky chystá opět zatknout redaktora Dělnických listů (DL) a místopředsedu Dělnické strany (DS) Petra Kotába na spontánní demonstraci Autonomních nacionalistů, která se uskuteční dnes od 18:30 hod. v Litvínově.

Policisté tak mají učinit na politickou objednávku a příkaz k jeho zadržení byl údajně vydán vysoce postavenými osobami z řad Ministerstva vnitra České republiky.

Petr Kotáb se přesto této akce jako novinář DL zúčastní. Bude velmi zajímavé sledovat, zda bude proti jeho osobě opět proveden neoprávněný zákrok ze strany Policie ČR.

Na včerejší akci v Mostě byl brutálním způsobem sražen zasahujícími policisty k zemi a byl při tomto zásahu poraněn v obličeji. Podle jeho vyjádření se však nenechá šikanováním státních represivních složek zastrašit a bude se i nadále podobných akcí zúčastňovat, aby přinesl čtenářům DL pravdivé informace z jejich konání.
 

Tiskový odbor DS

14. června 2009

Redakce Dělnických listů k zatčení Petra Kotába

Pošlapávání lidských práv se v naší zemi stalo tento rok zvyklostí, zvláště po nástupu občany nevolené vlády Jana Fischera, člena Komunistické strany Československa v letech 1980 až 1989. Více ve stanovisku redakce na serveru dělnickélisty.cz

Tiskový odbor DS

14. června 2009

Stanovisko k zadržení redaktora a místopředsedy Petra Kotába

Dělnická strana (DS) považuje dnešní policejní razii, která vyvrcholila zadržením místopředsedy DS Petra Kotába, za další důkaz prohnilosti a zběsilé nenávisti současného režimu, který se snaží estébáckými praktikami zastrašit aktivisty národní opozice.
Místopředseda DS Petr Kotáb byl zadržen i přesto, že měl novinářské označení, včetně výrazné reflexní vesty, a plnil reportážní povinnosti pro stranické noviny Dělnické listy. Policejní zákrok způsobil Petrovi Kotábovi zdravotní potíže, které vyvrcholily srdečním kolapsem. 
Vedení Dělnické strany podá na velitele příslušného policejního zásahu trestní oznámení a budeme důsledně požadovat vyšetření trestné činnosti, kterých se členové policejních složek evidentně dopustili.

Tomáš Vandas
předseda DS

13. června 2009

Bude následovat další policejní zásah?

 

Současný totalitní režim stále s větší razancí zasahuje proti svým protivníkům. Nedávný policejní zátah na údajné organizátory koncertů pravicově smýšlejících lidí je toho jednoznačným důkazem. Podle vyjádření ministra úřednické vlády Martina Peciny bude proti odpůrcům tohoto zkorumpovaného systému zasahováno stále častěji a předseda ČSSD Jiří Paroubek prohlásil, že v naší zemi se hajlovat nebude.

Ponechám nyní stranou skutečnost, že lidé, proti kterým byla policejní razie nařízena, nehajlovali, ani se jiným způsobem neprovinili proti zákonům naší země. Účelem mého příspěvku je upozornění na protizákonné jednání alespoň jednoho obyvatele naší země.

Tím obyvatelem je černá kočka, která zcela jednoznačně propaguje hnutí směřující k potlačení práv a svobod člověka. Podle videozáznamu, který se nám podařilo natočit, tato kočka svou zdviženou pravicí jednoznačně porušuje zákony České republiky a proto je nutné proti jejímu protiprávnímu jednání tvrdě zakročit.

Očekávám proto v nejbližší době zásah těžkooděnců se samopaly v rukou, kteří tuto „neonacistickou číču“ odvedou v poutech a uvrhnou do žaláře, nejlépe na doživotí. Proti tzv. extremistům se totiž musí postupovat co nejrazantněji…

 

 

 

Petr Kotáb

11. června 2009

FOTOREPORT: V Chomutově policie zatýkala demonstranty

Zhruba čtyřicet pravicových aktivistů se sešlo ve čtvrtek před 19. hodinou večer u nádraží v Chomutově. Došlo i na zatýkání. Protest byl reakcí na úterní deklaraci komunistů a tzv. demokratů o společném boji proti odpůrcům režimu, doprovázenou policejní razií na mnoha místech republiky. Více server dělnickélisty.cz

Martin Zbela
Předsednictvo DS

8. června 2009

Poděkování voličům Dělnické strany

Dělnická strana děkuje všem členům a sympatizantům, kteří ji podpořili ve volbách do Evropského parlamentu. Podle dosud neoficiálních výsledku volilo DS dvacet pět tisíc občanů, což je zhruba jedno procento voličů. DS i přes velmi nízkou účast v evropských volbách potvrdila své dominantní postavení na české nacionální scéně. Doufáme, že v budoucích parlamentních volbách větší účast voličů přispěje k posílení skutečné opozice v naší zemi.

Martin Zbela
Předsednictvo DS

6. června 2009

FOTOREPORT: Nacionalisté uctili památku Miloše Reha

I přes značně nepříznivé počasí přijelo v sobotu do Mostu a Litvínova více než 200 nacionalistů, aby si připomněli již desáté výročí smutné události – úmrtí svého kamaráda Miloše Reha, jehož život byl předčasně ukončen rukou cikánského vraha. Fotoreportáž z akce najdete na serveru dělnickélisty.cz

Tiskový odbor DS

3. června 2009

DL: Chtějí utéct do Kanady, cikáni to ale nejsou

Starší manželé z Krupky na Teplicku žádají o azyl v Kanadě. V médiích ale o nich neuslyšíte. Důvod? Nejsou to cikáni, ale Češi. Už nechtějí žít v zemi, kde od roku 1989 vládne režim, který upřednostňuje menšiny a pohrdá českým národem. Více server dělnickélisty.cz

Tiskový odbor DS

2. června 2009

EUROVOLBY: 7,3 % pro Dělnickou stranu na TN.cz

Podle předvolební ankety serveru TN.cz by se Dělnická strana dostala do Evropského parlamentu. Celkem pro ni hlasovalo 7,3 % čtenářů. Více ZDE.

Tiskový odbor DS

2. června 2009

Volby začínají v pátek ve 14 hodin

Dva dny potrvají volby do Evropského parlamentu, ve kterých kandiduje Dělnická strana pod číslem 31. Volební místnosti budou otevřeny v pátek 5. června mezi 14. až 22. hodinou, a v sobotu mezi 8. až 14. hodinou. K hlasování je nutné přinést platný občanský průkaz nebo cestovní pas.

Tiskový odbor DS

1. června 2009

Na janovském bojišti vznikla pobočka Dělnické mládeže

Před půl rokem tam zuřil boj mezi mládeží a polistopadovým režimem, dnes tam vznikla místní organizace Dělnické mládeže. Národní socialismus mladých dorazil do Litvínova. Více ZDE.

Tiskový odbor DS

31. května 2009

FOTOREPORT: Starosta vyslechl názory účastníků mítinku DS

 

Litvínovský starosta Daniel Volák navštívil účastníky mítinku Dělnické strany a vyslechl si jejich názory na život ve městě. Fotoreportáž ze sobotních mítinků DS v severních Čechách přináší server dělnickélisty.cz
 

Tiskový odbor DS

28. května 2009

ČSSD: Češi jsou fašisté

 

Česká republika je zemí fašistů. Vyplývá to z vyjádření středočeského hejtmana Davida Ratha v reakci na vaječnou nadílku, kterou již téměř pravidelně dostává oranžový cirkus ČSSD na svých předvolebních akcích. Vrcholné vaječné představení se uskutečnilo ve středu 27. května 2009 v Praze.

Musím se přiznat, že s takovýmto způsobem předvolebního boje nesouhlasím. Přesto se ale odpůrcům Jirky Paroubka a jeho patolízalů nedivím. Paroubkovci sklízejí jen to, co sami zaseli.

Svou jednoznačnou podporou odpůrcům Dělnické strany (DS), kteří již pravidelně narušují naše shromáždění, dali i svým protivníkům jasný signál k tomu, že takovéto jednání je v naší zemi tolerováno.

Extremisté, neonacisté, fašisté. Tak jsou nazýváni členové a příznivci DS. Nyní k nim přibývají i další lidé. Každý kdo vyjádří svůj nesouhlas s politikou ČSSD, je prý také fašista apod. Vrhači vajíček, mladí lidé v maskách mimozemšťanů, kdokoli kdo vyjádří svůj odpor proti lžím Paroubkovy partaje se tak řadí do tímto způsobem označované skupiny lidí.

Podle cirkusáků z ČSSD je narušování shromáždění a mítinků DS v pořádku, ale pokud se jedná o jejich vlastní akci, tak to již je něco zcela jiného. Oni jsou přeci jiná sorta lidí. Jsou něco více, než normální pracující občan naší země.

Představitelé sociálních „demokratů“ tak nyní na vlastní kůži pociťují to, co jinde podporovali. A to na ně oproti kamenům, železným tyčím a pivním půllitrům, které padaly mezi příznivce DS, létají prozatím pouze vejce…
 

Petr Kotáb

28. května 2009

Dělnická strana s předvolební kampaní finišuje na severu Čech

 

V rámci kampaně k volbám do Evropského parlamentu se v sobotu 30. května uskuteční finální série mítinků Dělnické strany s předsedou DS Tomášem Vandasem:

Postoloprty, Mírové nám. 12.00 hod.

Litvínov, Zámecký park 14.00 hod.

Most, 1. náměstí 16.00 hod.

Tiskový odbor DS

27. května 2009

VIDEO: Rozkaz ten zněl jasně, nesmí držet vlajku za žádnou cenu

 

„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zajistit diverzantku s vlajkou DS na chodníku. Zaujali jsme pozice v jedný takový nepřehledný ulici. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, vidíme holku s tyčí. Rozkaz ten zněl jasně, nesmí držet vlajku za žádnou cenu. … Nebyl čas lámat si hlavu, kdo co drží...“ Více server dělnickélisty.cz
 

Tiskový odbor DS

27. května 2009

Zatýkání důchodců v Ječné: Má někdo video či fotografii?

 

Mezi čtyřiceti lidmi, kteří byli v neděli přepadeni v Praze policejní zásahovkou a jako zločinci naloženi do antonu, bylo i několik osob důchodového věku. Vzhledem k tomu, že naši redaktoři skončili v antonu hned mezi prvními, nemáme zdokumentováno zatčení dalších lidí. Novináři z oficiálních novin či televizí samozřejmě nic takového nikdy nezveřejní. Prosíme tedy všechny ostatní, co stačili pořídit fotografie případně videa, aby neprodleně kontaktovali redakci Dělnických listů: redakce[zavináč]delnickelisty.cz Pravdu musí vidět všichni!
 

Tiskový odbor DS

24. května 2009

FOTOREPORT: Dělnická strana a mládež prošla Bílinou

 

Kompletní fotoreportáž ze sobotního pochodu a shromáždění Dělnické strany a mládeže v Bílině na Teplicku přináší server dělnickélisty.cz
 

Tiskový odbor DS

24. května 2009

Dělnická strana prošla Bílinou na Teplicku

 

O sobotním pochodu Ochranných sborů DS informují některá média - České noviny, Deník, Mediafax, Blesk, TN.cz, ČT24. Server dělnickélisty.cz připravuje podrobnou fotoreportáž.

Tiskový odbor DS

22. května 2009

Dělnická strana navštíví Bílinu

 

Tiskový odbor DS

20. května 2009

Procházka turistů Chomutovem rozpuštěna PČR. Vedoucí výpravy podal trestní oznámení.

 

Svolavatel veřejného shromáždění "Na podporu pastevců v Kazachstánu", které se mělo uskutečnit v neděli 17. května 2009 v Poděbradově ulici v Chomutově, podal ve středu 20. května 2009 trestní oznámení na neznámé pachatele, kteří protizákonným způsobem znemožnili jeho konání.

Jako hlavního řečníka pozval místopředsedu Dělnické strany Petra Kotába. Tomu ale bylo jeho vystoupení znemožněno velitelem zásahu Policie ČR, který mu pouze povolil přednést přítomným občanům oznámení, že akce je z rozhodnutí chomutovských úředníků zakázána. Dále mu bylo ze strany tohoto pána vyhrožováno skutečností, že prý se všichni přítomní dopustili přestupku proti právu shromažďovacímu a bude jim uložena pokuta.

Na toto zastrašování lze říci pouze jedno. I kdyby snad nebyla akce řádným způsobem nahlášena, nemohl se nikdo z občanů, kteří se v tuto dobu nacházeli v Poděbradově ulici, dopustit žádného přestupku ani trestného činu. Policie ČR totiž rozpustila shromáždění ještě dříve, než začalo. Skutečnost, že se někdo pohybuje ve skupině na veřejném prostranství, rozhodně nelze posuzovat jako nepovolené shromáždění.

Je snad nutné nahlašovat turistické výlety různých turistických oddílů či náhodná setkání skupin důchodců před supermarkety a v ulicích měst také na příslušných úřadech? Jistěže ne! Policie tedy neoprávněně zasáhla proti turistům, kteří poznávali krásy Chomutova a v horlivé snaze zavděčit se představitelům tohoto zkorumpovaného režimu zasáhla dříve, než mohlo dojít ke spáchání jakéhokoli přestupku či trestného činu.

I kdyby však k uskutečnění shromáždění opravdu došlo, stále se nemohlo jednat o porušení zákonů naší země. Akce byla řádně nahlášena a v zákonné lhůtě nebylo jejímu svolavateli doručeno vyrozumění o jejím zákazu.

 

 

Andrea Pěnkavová

20. května 2009

Vrána k vráně sedá, debil debila si hledá...

 

Nový ministr vnitra Martin Pecina navrhne stejně jako jeho předchůdce, mafiánský strýček Ivan Langer, zrušení Dělnické strany (DS). Stane se tak prý ihned po uplynutí zákonné půlroční lhůty od prvního fiaska vládnoucích korupčníků, kdy Nejvyšší správní soud smetl návrh na zákaz činnosti DS jako zcela neopodstatněný pod stůl.

Já bych je toleroval, ale tím, že jsou to pitomci. Jenomže pitomost neomlouvá. Nám je jedno, jestli návrh na naše zrušení navrhne hlupák nebo někdo, kdo má IQ 140. Oni se ztotožnili s tímto nesmyslným návrhem a dávají najevo, že mohou proti nepohodlným politickým protivníkům použít svou vlastní ideologii.

Jsou to asociálové obecně. To znamená lidé, kteří se nenaučili do šesti let milovat a neznají ani lásku milostnou. Teprve, když se jim podaří zpackat vlastní návrh na potlačení opozičních myšlenek, začnou proti svým politickým odpůrcům používat státní represivní složky, jako například při oslavách svátku práce v Brně.

Za návrhy na zákaz politické činnosti pronárodních sil stojí skupina blbců. To že je někdo blbej, ale není omluva. Je to někdy ještě nebezpečnější. Protože ten blbec se neštítí na vás vytáhnout nějakou „kudlu“, aby znemožnil prezentaci Systému nepohodlných myšlenek. Co je platné, že část národa bere jako polehčující okolnost skutečnost, že ten kdo předkládá tyto směšné návrhy, je vlastně debil…

Strašení občanů začíná nabírat na obrátkách. Prakticky každý den můžeme z úst zkorumpovaných politických špiček a jejich přisluhovačů slyšet návrhy jakým způsobem zamezit tomu, aby se pravdivá slova o současném stavu v naší zemi dostala k uším lidí.

Nás ale žádné represe a očerňování nezastaví. Dělnická strana je zde pro všechny slušné občany a bude stále hlasitěji upozorňovat na skutečnosti, které tento prohnilý Systém hodlá zamlčet.

 

Petr Kotáb

20. května 2009

Ochranné sbory DS zamíří do Bíliny

Předseda Dělnické strany Tomáš Vandas na základě opakovaných žádostí občanů rozhodl o vyslání Ochranných sborů DS do severočeské Bíliny. Stane se tak v sobotu 23. května.
Sraz účastníků je mezi 12. až 13. hod. na místním vlakovém nádraží. Od 15 hodin je naplánováno veřejné shromáždění, které se uskuteční na prostranství u kulturního domu Fontána na sídlišti Za Chlumem.
S projevy vystoupí místopředseda Dělnické strany Petr Kotáb, předseda Dělnické mládeže Martin Zbela a další hosté.

Jiří Štěpánek
I. místopředseda DS

19. května 2009

Úklid bordelu po feťácích v Krupce

 

V neděli 17. května 2009 se v Chomutově uskutečnila další akce Dělnické strany (DS). Hlavním účelem tohoto shromáždění našich aktivistů bylo upozornění na nepořádek, který způsobují na veřejných prostranstvích různé nepřizpůsobivé živly. V tento den se uskutečnila podobná akce aktivistů DS také v Krupce na Teplicku.

Místní členové a sympatizanti DS uklidili nepořádek v okolí Základní školy Maršov, který po sobě pravidelně v těchto místech zanechává feťácká lůza sympatizující s extremistickým hnutím Antifa.

Při úklidu okolí školy bylo sesbíráno především mnoho prázdných obalů od levného krabicového vína, sáčky se zbytky marihuany a mnoho dalšího odpadu. Žáci navštěvující tuto školu si na nepořádek v jejím okolí často stěžovali a díky aktivitě členů DS bude alespoň do doby, než feťáci z Antify toto místo opět zaneřádí svými „pomůckami“ ke svému „bezstarostnému“ životu v drogovém opojení, čisté. Další podobné akce se v Krupce uskuteční již v nejbližší době.

 

 

Andrea Pěnkavová, Petr Kotáb

18. května 2009

Důchodce bránil „sexy“ Paroubka před Kotábem

 

Oranžový cirkus Jiřího Paroubka zavítal v pondělí 18. května 2009 při svém putování po městech naší země také do Kadaně. Redaktor Dělnických listů Petr Kotáb se rozhodl toto předvolební setkání „sexy mozku“ a jeho přátel navštívit a na vlastní oči se přesvědčit, zda jsou i při předvolebních mítincích stávajících parlamentních stran pořádány takové policejní manévry jako při akcích Dělnické strany.

Kolem stánku Paroubkova fan klubu postávalo na padesát místních občanů, převážně důchodců, kteří očekávali příděl nějakých klobás a piva zdarma. Dočkali se ale pouze oranžových balónků a květin, které mezi přítomné roznášeli najaté mladé slečny v tričkách s nápisem „SOCDEM IS SEXY“. Nejvíce sexy byl ale samozřejmě sám Paroubek, který oslňoval svým uchvacujícím růžovým tričkem.

Celé shromáždění pozorovala hlídka dvou strážníků Městské policie, kteří dohlíželi na to, aby snad nikdo nepoškodil auta Paroubkova štábu, která byla zaparkována ihned za dopravní značkou Zákaz stání.

Největší rozruch na akci způsobila nakonec přítomnost našeho redaktora, který čelil urážkám dvou přítomných důchodců, kteří při jeho spatření málem dostali srdeční záchvat. Jeden z nich se dokonce postavil před „sexy“ Paroubka, aby chránil život tohoto spasitele národa svým vlastním tělem.

Mnoho přítomných občanů ale naopak vyjadřovalo Kotábovi svou podporu a ujistili jej, že přes veškeré plané sliby oranžových lhářů odevzdají v nadcházejících volbách svůj hlas Dělnické straně (DS). Mnozí z nich ale také chtěli podpořit Paroubkovu šou, a to vejci, které hodlali nakoupit v blízkém obchodním centru. Toto jim náš redaktor rozmluvil.

Díky přítomnosti aktivistů DS tak bylo růžové tričko předsedy ČSSD uchráněno od vaječného přídělu, kterého se mu poslední dobou stále častěji na nejrůznějších místech dostává.

 


 

Tiskový odbor DS

17. května 2009

FOTOREPORT: Policie zadržela členy DS, uklízeli po feťácích

AKTUALIZOVÁNO Sběr injekčních stříkaček a dalšího odpadu po feťácích se dnes konal v cikány zamořeném Chomutově. Po návratu z akce bylo několik aktivistů DS napadeno cikánskou tlupou. Policie útočníky oddělila, ale zadržela členy DS, nikoliv cikány. Fotoreport z Chomutova přináší server dělnickélisty.cz

Tiskový odbor DS

13. května 2009

DL: Chovejme se jako cikáni, vše nám projde

Již 12. června 2009 se uskuteční v Praze volba Miss Roma. Obáváme se, že účastníci této akce se po jejím ukončení rozhodnou napadnout bílé občany naší země. Budeme tedy připraveni a je možné, že se z důvodu ochrany našich životů sejdeme v okolí místa konání této soutěže „královny krásy“. Více na zpravodajském serveru dělnickélisty.cz

Tiskový odbor DS

12. května 2009

Tomáš Vandas na ČT24 - záznam pořadu

Předseda Dělnické strany Tomáš Vandas dnes vystoupil v přímém přenosu České televize. Záznam rozhovoru věnovaného nadcházejícím volbám do Evropského parlamentu najdete ZDE.

Tiskový odbor DS

11. května 2009

Fotoreport: Cikáni se báli, proto šli napadnout koncert

Koncert několika národovecky smýšlejících metalových a rockových skupin se uskutečnil v sobotu 9. května v Jirkově. Celá akce probíhala pod přísným policejním dohledem, kdy se čekalo na sebemenší záminku, která by mohla být důvodem k rozpuštění koncertu. Více na zpravodajském serveru dělnickélisty.cz

Tiskový odbor DS

10. května 2009

Politické spektrum s Tomášem Vandasem

Předseda Dělnické strany Tomáš Vandas byl hostem pořadu České televize Politické spektrum v sobotu 9. května. Spolu s ním zasedli do studia zástupci stran Věcí veřejných, Liberálové.cz a ČSNS. Hlavním tématem diskuze byly nadcházející volby do Evropského parlamentu. Záznam pořadu můžete shlédnout zde.

Tiskový odbor DS

7. května 2009

Reho 2009

Zveme Vás na vzpomínkovou akci za našeho zesnulého kamaráda Miloše Reha, která se koná dne 6.6. 2009 v Mostě / Litvínově.
Jedná se letos o desáté výročí, kdy zavzpomínáme na Našeho zavražděného kamaráda. Osudného dne 16.5. roku 1999 byl na Litvínovské autobusové zastávce tehdy skoro devatenáctiletý mladík jménem Miloš Reho brutálně zavražděn přesilou tří cikánských kriminálníků. Jeho tělo tehdy utrpělo dvanáct bodných ran dlouhým nožem. Miloš byl hrdým zastáncem ideálů Nacionálního Socialismu, stejně tak jako my dnes věříme a konáme, dýcháme a žijeme pro náš ideál, on konal, dýchal a žil pro ten samý. Miloš však položil oběť nejvyšší a tím nám všem podal důkaz o naprosté nezlomnosti svého přesvědčení. Více zde.

Tiskový odbor DS

7. května 2009

Další útok na příznivce DS!

Dnes večer, kolem devatenácté hodiny, došlo v Krupce na Teplicku k násilnému útoku. Skupinou mladistvých cikánů zde byl napaden místní příznivec Dělnické strany Miroslav M. Brutálním útokem cikánů mu byly způsobeny tržné rány v obličeji a na rukou. Poté co jej kamarádi odvedli na místní služebnu Policie ČR, byl převezen do nemocnice s podezřením na zlomená žebra.
Napadání pronárodně smýšlejících lidí, členů, příznivců a sympatizantů DS nebere konce. Ve čtvrtek 30. dubna napadl v Trutnově cikánský recidivista člena Dělnické mládeže (DM) Petra M. V neděli 3. května byl v Chomutově napaden skupinou anarchistů člen DS Vlastimil B.
Je zcela zřejmé, že za tuto zvyšující se násilnou aktivitu cikánů a anarchistů je přímo zodpovědný ministr pro práva nepřizpůsobivých kriminálních živlů Michael Kocáb, který jejich asociální konání veřejně podporuje.

Petr Kotáb
místopředseda DS

7. května 2009

Dělnická mládež starostovi Jirkova: Zabývejte se Ervěnicemi!

Člen Dělnické mládeže Jan Mrázek se kvůli neúnosné situaci ve svém bydlišti v Nových Ervěnicích (městské části severočeského Jirkova) obrátil na starostu Radka Štejnara (ČSSD) s následujícím dopisem... dělnickélisty.cz

Tiskový odbor DS

6. května 2009

Informace o útočnících na Vlastimila B.

V neděli 3. května byl v Chomutově brutálním způsobem napaden nacionalista Vlastimil B. Útoku na jeho osobu se zúčastnilo několik osob. Šlo o přívržence levičáckého spolku Antifa, cikány a tzv. SHARP skinheady. Hlavním organizátorem tohoto napadení našeho kamaráda byl Jiří Plšek (přezdívaný Šnek), který žije v Klášterci nad Ohří, ul. Komenského 454. Je známým odpůrcem všech nacionalistů a aktivně se podílí na organizování útoků proti nim.

Jiří Plšek (Šnek)

Ještě jednou Šnek. Profil zde.


Dalším útočníkem byl Martin Zahradil, bydlící pravděpodobně na sídlišti Březenecká v Chomutově. Také on je pověstný v místě svého bydliště tím, že organizuje násilné útoky proti lidem, kteří nesdílejí jeho názory. Většinou se však drží v povzdálí. Přestože je urostlé postavy, do útoku raději posílá své kamarády, a sám se většinou omezuje pouze na hlasité výhrůžky. Jeho fotografii lze nalézt zde. Fotografie byla pořízena na cikánské demonstraci v Chomutově dne 3. května 2009. Je to ten holohlavý pán, kterého drží za ruku policista.
Necháme jejich napadání našich kamarádů jen tak bez povšimnutí....?

Nacionalisté Chomutovsko

6. května 2009

Průzkum: Dělnickou stranu volí 4,6 % občanů

Kandidáti Dělnické strany mají reálnou šanci zasednout po červnových volbách v Evropském parlamentu. Vyplývá to z průzkumu nezávislé agentury Hurricanes publicity pro Dělnické listy. Tazatelé se ve dnech 1. až 4. května ptali občanů, koho budou volit do Evropského parlamentu. Více na volebním portálu serveru dělnickélisty.cz

Tiskový odbor DS

5. května 2009

Projev místopředsedy DS Petra Kotába na prvomájové demonstraci v Brně

Tiskový odbor DS

5. května 2009

Z muzea cikánské kultury v Krupce

Severočeské město Krupka. V posledních týdnech jedno z nejznámějších míst v naší zemi. Dělnická strana (DS) zde dvakrát po sobě uskutečnila demonstrace na podporu místních slušných občanů. Proti nim se postavila skupina cikánů a zfetovaných anarchistů - členů a příznivců extremistického spolku Antifa.
DS zde stejně jako Litvínově, chtěla poukázat na nelehký život slušných lidí, kteří trpí chováním svých nepřizpůsobivých sousedů.
Nepřizpůsobivým občanům, především těm velmi opáleným, kteří nikdy a nikde od doby sametového podvodu řádně nepracovali, toto ovšem nepřišlo vhod. Narušovali řádně nahlášená shromáždění DS ve městě, a následně předvedli své umění a svou představu o začlenění do společnosti házením půllitrů a železných tyčí do davu shromážděných občanů.
Několik málo dní po konání akcí Dělnické strany v Krupce představují cikáni svojí kulturu a své výtvarné umění v chodbách panelákových domů, v problémových místech ve městě. Můžete sami posoudit jejich tvorbu na zveřejněných fotografiích. Více zde.

Petr Kotáb

4. května 2009

K napadení člena DS 3. května v Chomutově

V neděli 3. května 2009 byl brutálně napaden místní člen Dělnické strany v Chomutově (DS) Vlastimil B. a jeho kamarádi. Útok byl veden několika levicovými extremisty a jedním cikánem, který je doprovázel. Člen DS byl zprvu pouze slovně napadán a zastrašován fyzickým násilím. Prý ho ten samý den dokonce hledala 3 auta cikánských a levicových násilníků v místě jeho bydliště, kde ho chtěli agresoři fyzicky napadnout. Vyhrožovali, že o něm moc dobře vědí a najdou si ho kdekoliv, aby ho mohli fyzicky atakovat, dokud neodvolá své názory, které svobodně projevuje v naší ,,demokratické‘‘ společnosti. Výše uvedení levicoví násilníci jsou známí narkomané a asociálové z Klášterce nad Ohří a Chomutova, kteří jsou v okolí nechvalně proslulí svými nenávistnými a agresivními výpady proti občanům, kteří mají opačné názory.
Poté začal jeden z levicových násilníků vyhrožovat, že pokud s nimi Vlastimil B. ihned neodejde, zavolá svým cikánským kamarádům, aby přijeli v počtu přibližně 50 účastníků a všechny nás zlikvidovali. Jednomu z nás se po chvilce podařilo vzdálit a přivolat na pomoc PČR. Ještě než však policie stihla dorazit, napadl jeden z levicových extremistů člena DS Vlastimila B. teleskopickým obuškem. Po silných zásazích do hlavy byl poté PČR, která za okamžik dorazila na místo útoku, odvezen s otřesem mozku do nemocnice na vyšetření. Útočníky odvezla PČR na místní policejní stanici k výslechu. Zde je nutné podotknout, že nám většina přítomných policistů vyjádřila svoji podporu.
Po vyšetření v nemocnici odvezla PČR napadeného člena DS k výslechu na stejnou policejní služebnu jako útočníky. Výslech trval cca 30 minut. Útočníky již mezitím PČR pustila. Po výslechu napadeného člena DS pro něho přijeli kamarádi a odvezli jej v pořádku domů.
Vlastimil B., napadený člen DS, děkuje všem kamarádům za podporu, a také PČR za pomoc a vyjádření podpory a souhlasu s našimi názory některými přítomnými policisty.

Andrea Pěnkavová

3. května 2009

FOTOREPORT: Levičáci zmlátili člena DS teleskopickým obuškem

Demonstrace cikánů v Chomutově musela být předčasně rozpuštěna. Autonomní nacionalisté přišli protestovat proti mediálním lžím. Došlo i k fyzickému napadení člena DS, který skončil na chirurgii s otřesem mozku. Více zpravodajský server dělnickélisty.cz

Tiskový odbor DS

29. dubna 2009

Jak Deník manipuluje s fakty

 

Čas od času mě fascinují informace zveřejňované ve článcích na Deníku, ať již celorepublikovém, nebo jeho krajských vydáních. Občas jsou ty lži tak do nebe volající, že se zeptám autora, kde k nim přišel. Tak například Jan Vorlíček ve svém článku "Neonacisté ochromí život v Ústí nad Labem, ze dne 11.04.2009, píše něco o tom, že předvolební mítink Dělnické strany v Pardubicích se zřejmě nebude konat a veškeré akce nahlášené Dělnickou stranou jsou pouze zástěrkou pro neonacisty, kteří potom na jiném místě republiky budou organizovat své pochody.
Toto a spousta dalších lží a fantasmagorických dedukcí mě přimělo k tomu se zeptat, kde autor článku k těmto informacím přišel. A nestačil jsem se divit. Pan Vorlíček nikdy nic takového nenapsal a z naší vzájemné e-mailové korespondence jasně vyznělo, že tyto dva odstavce plné lží vložili jeho nadřízení do jeho článku bez jeho vědomí a souhlasu. On sám s tímto textem nesouhlasil a tvrdil něco v tom smyslu, že má o dané situaci lepší přehled, než aby psal takovéto hlouposti.
Další takovou informací, zveřejněnou tentokrát na Brněnském deníku, je článek Michala Kárného o tom, jestli šlo zabránit Dělnické straně v pořádání oslav 1. máje v Brně. Bylo v něm mimo jiné zveřejněno, že Dělnická strana na svých webech vyzývá Národní odpor k účasti na této akci. Zajímalo mě, kde autor tuto informaci našel. A znovu jsem zjistil zajímavou věc: "Nejsem nyní v redakci, takže jsem se nemohl s editorkou pobavit, proč to změnila v úplně jiném smyslu. Vaši výtku beru jako opodstatněnou, ale chyba se nestala z mé strany".
Pan Kárný totiž ve skutečnosti napsal něco diametrálně odlišného, než co nakonec Brněnský deník zveřejnil. Nakonec byly tyto noviny nuceny uvést lži o neexistujících informacích údajně zveřejněných na webech Dělnické strany na pravou míru a zveřejnit skutečný autorův text. Nicméně to nezůstalo bez odezvy. Jsem již zvyklý na různé útoky ze strany nejrůznějších pomatenců, ale to, co předvedl Tomáš Michálek, vedoucí Brněnského deníku, je už vrchol arogance a tuposti. Brněnský deník sice své lži o Dělnické straně musel smazat a opravit, ale moje "...reakce... u článku o prvomájovém pochodu obsahuje závažné a ničím nepodložené obvinění" a taky jsem se dozvěděl, že "jsem to především já osobně, kdo překrucuje informace a záměrně zveřejňuje lži".
Dělnická strana se musí potírat, pronásledovat, pomlouvat a špinit nejrůznějšími prostředky. I za cenu lží v médiích. A pokud se odhalí, že to jsou lži, tak za ně stejně nese odpovědnost Dělnická strana. Mediální kampaň systému proti Dělnické straně se nevyhýbá té největší špíně, kterou mohou novináři udělat: lhát, lhát a lhát. A i když jsou ze lži usvědčeni, stejně to jsou dělníci, kteří jsou za jejich lži odpovědní. A čtenáři těchto lživých článků? Naštěstí už mnoho z nich zjistilo, že ne vše, co tento systém v médiích presentuje jako fakta, je pravda.

 

Bohdan Grygařík

28. dubna 2009

WWW.PRVNI-MAJ.CZ

 

 

 

Tiskový odbor DS

28. dubna 2009

VIDEO: Místostarostu zasypali občané Krupky stížnostmi a kritikou

 

Místostarosta Krupky Zdeněk Matouš čelil otázkám rozhořčených místních občanů na shromáždění Dělnické strany, které se konalo 25. dubna. Podívejte se na realitu v naší zemi, kterou vám žádná televize neodvysílá. Více na www.nacional.cz

 

Tiskový odbor DS

27. dubna 2009

VŠE nenechá mluvit předsedu Dělnické strany

Zveřejňujeme email, který v pondělí večer zaslala Vladimíra Dvořáková, vedoucí katedry politologie na VŠE, předsedovi DS Tomášovi Vandasovi:

Pane předsedo,

v rámci kurzu prof. Jana Rataja, Česká radikální a antisystémová pravice v evropském kontextu jste byl požádán o vystoupení před studenty tohoto kurzu s tématem politického myšlení Vaší strany.
Takovéto vystoupení je součástí výuky a jeho cílem je naučit studenty zkoumat ideové diskurzy představitelů politických stran, které politologové řadí k radikální a antisystémové pravici. Toto vystoupení není vnímáno jako prostor pro propagaci, ale pouze jako možnost zkoumat ideové zázemí určité politické strany. Studenti se na Vaše vystoupení odborně připravovali. 
Vzhledem k tomu, že jste na webových stránkách své strany propagandisticky zneužil a dezinterpretoval tuto Vaší účast na vysokoškolské výuce a celou záležitost výrazně medializoval, jsem nucena, jako garant oboru politologie na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE, toto Vaše vystoupení zrušit. V případě Vašeho vystoupení, zejména nyní, před volbami do Evropského parlamentu, by zjevně došlo ke zneužití akademické půdy pro propagaci Vaší strany.
Výzkumy, které probíhají na akademické půdě, se uskutečňují bez přítomnosti kamer a novinářů a bez propagandistických cílů.

S pozdravem

prof. PhDr. Vladimíra Dvořáková, CSc., vedoucí katedry politologie a garant oboru politologie.  

Tiskový odbor DS

27. dubna 2009

VŠE nenechá mluvit předsedu Dělnické strany

Portály iHNED a Týden informují o zrušení úterního vystoupení předsedy DS Tomáše Vandase na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze.

Tiskový odbor DS

27. dubna 2009

Česká televize zrušila pozvání předsedy DS do pořadu Máte slovo

Předseda Dělnické strany Tomáš Vandas obdržel v minulém týdnu pozvání do pořadu České televize Máte slovo, které moderuje Michaela Jílková a jehož odvysílání na ČT se uskuteční ve čtvrtek 30. dubna. Hosty mají být mj. předseda lidovců Jiří Čunek či cikánský aktivista Veselý.

Tiskový odbor DS

26. dubna 2009

Trestní oznámení na ministra Kocába

Místopředseda Dělnické strany (DS) Petr Kotáb dnes odeslal na Okresní státní zastupitelství v Teplicích trestní oznámení na ministra pro lidská práva a menšiny Michaela Kocába, samozvaného cikánského vůdce Radka Grunzu, představitele občanského sdružení Pospolitost Krupka, velitele policejního zásahu v Krupce dne 25. dubna 2009 a další neznámé pachatele.
Podle místopředsedy DS se výše uvedené osoby dopustily přestupku podle § 14 odst. 1 a 2 (a,b,c,f,h) Zákona o právu shromažďovacím, případně i dalších trestných činů.
K porušení tohoto zákona došlo zmíněnými osobami v sobotu 25. dubna v Krupce na Teplicku, kdy bylo jejich jednáním bráněno a znemožňováno konání řádně nahlášeného a povoleného pochodu Dělnické strany, který v některých ulicích blokovalo nepovolené shromáždění cikánů.

Tiskový odbor DS

26. dubna 2009

VIDEOREPORT: Pochodovali za svobodu a Davida Duka

AKTUALIZOVÁNO Spontánní pochod nacionalistů se dnes uskutečnil v Praze. Důvodem akce bylo páteční zatčení a sobotní vyhoštění Dr. Davida Duka, který chtěl v České republice prezentovat své názory a myšlenky formou přednášek s veřejností. Videoreportáž z dnešního pochodu přináší na svých stránkách TV Nacional, fotogalerii zpravodajský server dělnickélisty.cz

Tiskový odbor DS

26. dubna 2009

Krupka: Cikáni řinčeli zbraněmi, DS chce změnu režimu

AKTUALIZOVÁNO Velkou fotoreportáž ze sobotního pochodu a shromáždění Dělnické strany v Krupce na Teplicku najdete na zpravodajském serveru dělnickélisty.cz

Tiskový odbor DS

25. dubna 2009

Představitelům DS je vyhrožováno fyzickou likvidací

Předsedovi Dělnické strany (DS) Tomáši Vandasovi a místopředsedovi Petru Kotábovi je po ukončení dnešního shromáždění v Krupce na Teplicku vyhrožováno fyzickou likvidací. Podle sms zprávy, kterou obdrželi, má dojít i k likvidaci jejich rodin.
Podle anonymního odesílatele výhrůžné zprávy se na žhářské útoky mají připravit také další členové a příznivci Dělnické strany. Dělnická strana podává na neznámého pachatele trestní oznámení a požaduje důkladné prošetření tohoto případu. Vyzýváme také ministra Michaela Kocába, aby se k této události veřejně vyjádřil.

Jiří Štěpánek
1. místopředseda DS

25. dubna 2009

Dělnická strana opět navštívila Krupku

Ochranné sbory Dělnické strany (OS-DS) dnes po pouhém jednom týdnu opět navštívily severočeské město Krupka na Teplicku. Do akce se zapojila stovka aktivistů Dělnické strany (DS), které přišla podpořit řada místních občanů. Proti nim se postavilo několik stovek cikánů z různých měst, které podpořila skupinka opilých a zfetovaných příznivců extremistického spolku Antifa.
Příznivci DS byli po příchodu do areálu Delta, kde došlo ke konání veřejného shromáždění napadeni skupinou cikánů, kteří do davu vhodili pivní láhev a železnou tyč, kterou byl zasažen předseda Revizní komise DS Jindřich Nestler. K dalšímu incidentu došlo po ukončení shromáždění, když byli příznivci DS při pochodu na místní vlakové nádraží napadeni skupinou anarchistů, kteří dokonce házeli mezi přihlížející občany kamení.
Policie České republiky zabavila ve městě několik desítek zbraní. Všechny byly nalezeny u cikánů a přívrženců Antify. Ozbrojen přijel do Krupky i samozvaný cikánský vůdce Radek Grunza, u kterého byla nalezena více než metr dlouhá železná tyč.
Připravujeme reportáž z průběhu celé akce, která bude doplněna bohatou fotogalerií.

Tiskový odbor DS

23. dubna 2009

DS: Pane starosto Krupky, rezignujte!

Dělnická strana (DS) vyzývá starostu Krupky na Teplicku Milana Puchara (ODS) k rezignaci na svoji funkci, vzhledem k výrokům, které zveřejnil na internetových stránkách města dne 23. dubna. Starosta ve své výzvě občanům města konstatuje, že bohužel nebylo možné zakázat shromáždění (DS). Dále oznámil, že jakékoli další shromáždění již nebude povoleno.
Starosta Puchar dal svým vyjádřením zcela jednoznačně najevo, že hodlá popírat a omezovat jedno ze základních lidských práv a svobod na svobodné shromažďování občanů. Prohlášení, které podepsal, se pohybuje na hranici trestného činu a DS požaduje prošetření výroků v něm obsažených orgány činnými v trestním řízení.
Podle dalších slov Puchara by prý bylo možné z prvního shromáždění v Krupce učinit zakazovací závěry pro druhé shromáždění, kdyby bylo oznámení o jeho konání podáno až po uskutečnění naší předchozí akce ve městě minulý týden.
Shromáždění DS v Krupce minulou sobotu proběhlo v naprostém pořádku a ze strany jeho účastníků nedošlo k žádnému protiprávnímu jednání. Porušování zákonů se dopustila pouze skupina zfanatizovaných cikánů a anarchistů, kteří svým nepovoleným srocením v ulici Karla Čapka, kde byla řádně nahlášena demonstrace DS, tuto akci narušovali a bránili v jejím konání.
DS na základě prohlášení různých cikánských organizací, které vyzývají k opětovné blokádě demonstrace DS v ulici Karla Čapka v Krupce, žádá Policii České republiky o zajištění volného průchodu této ulice, kde bylo její konání v souladu se zákony naší země řádně nahlášeno.

Petr Kotáb
místopředseda Dělnické strany

23. dubna 2009

ČT 24: Do Krupky se proti DS chystá až tisíc cikánů

Do Krupky na Teplicku v sobotu přijedou členové Ochranných sborů DS, aby podpořili místní obyvatelstvo, které se nedočkalo pomoci od představitelů města a státu v boji proti kriminalitě. V plánu je i založení místních organizací Dělnické strany a mládeže. Podle ČT 24 se na akci chystá skoro tisícovka cikánů. Více ZDE.

Tiskový odbor DS

15. dubna 2009

Ochranné sbory DS míří do Krupky u Teplic

Předseda Dělnické strany (DS) Tomáš Vandas rozhodl o vyslání Ochranných sborů DS k monitorovací akci v Krupce u Teplic dne 18. dubna 2009. Důvodem jsou opakované žádosti místních občanů, kteří jsou dlouhodobě ohrožováni nepřizpůsobivými občany. Sobotní akce začíná srazem účastníků mezi 12. až 13. hod. na vlakové zastávce Bohosudov. Od 15 hod. se v Krupce koná před areálem Delta v ulici Karla Čapka shromáždění za práva občanů na slušný život. S projevem vystoupí místopředseda DS Petr Kotáb. Více informací přináší server www.delnickelisty.cz

Tiskový odbor DS

15. dubna 2009

VIDEO: Ze života cikánů v Ústí nad Labem

Zatímco ústecká radnice využívá všechny páky k zastavení pochodu nacionalistů městem k uctění památky obětí válečné agrese, místní cikáni mají jiné starosti. Jaké? Uvidíte na www.nacional.cz

Tiskový odbor DS

15. dubna 2009

Ve Znojmě vznikla místní organizace DS

Před Velikonocemi vznikla ve Znojmě místní organizace Dělnické strany. Více informací přinesl Znojemský deník (ZDE).

Tiskový odbor DS

14. dubna 2009

Chebský deník k mítinku DS

Fotoreportáž ze sobotního mítinku Dělnické strany v Chebu přináší aktuální vydání Chebského deníku (více ZDE).

Tiskový odbor DS

13. dubna 2009

Problémy s K-centrem v Ústí nad Labem

 

Při přečtení zprávy z Ústí nad Labem o tom, že se malá holčička poranila o injekční stříkačku v zahradě mateřské školy sousedící se střediskem pro narkomany (k přečtení ZDE), se mi udělalo opravdu zle! Je jistě velmi logické udělat vedle školky feťácké doupě. Místo toho, aby se město postaralo o umístění střediska pro drogově závislé mimo lokalitu, kde se pohybují malé děti, raději vrážejí peníze do nesmyslných protiakcí proti smutečnímu pochodu Autonomních nacionalistů a dalších zbytečností.

Je samozřejmé, že se město nyní začne starat, ale to již je dávno pozdě. Rodiče děvčátka budou několik měsíců prožívat neskutečná muka a trápení, jestli náhodou ten feťák, který odhodil použitou injekční stříkačku do zahrady mateřské školky, nebyl náhodou nakažený žloutenkou, případně i jinou nemocí.

A koho představitelé města nakonec obviní? Přeci učitelky. To je mnohem jednodušší než si zamést před vlastním prahem a kouknout se do svého svědomí. To oni ale dovolili, aby feťáci měli útočiště vedle zmiňované školky a měli by také nést odpovědnost.

Město by se mělo zamyslet, do čeho je důležitější investovat peníze. Jestli raději cpát peníze narkomanům a podporovat různé veřejné akce uživatelů drog, nebo raději tyto finanční prostředky investovat do budoucnosti našich dětí. Podle mého názoru je na úřednících, kteří umožnili činnost centra pro drogově závislé v těsném sousedství mateřské školky, aby holčičku a její rodinu, samozřejmě z vlastních peněz, finančně odškodnili za utrpení, které si v následující době budou muset prožít.

 

Petra Ramešová

12. dubna 2009

Stránky Dělnických listů v novém hávu

Internetový portál Dělnických listů www.delnickelisty.cz prochází během velikonočních svátků rekonstrukcí. "Opouštíme původní formát stránek a spíše směřujeme ke zpravodajskému serveru," uvedl šéfredaktor DL Martin Zbela. Původní stránky DL však nezmizely. Najdete je na adrese www.news.delnickelisty.cz

Tiskový odbor DS

12. dubna 2009

FOTOGALERIE: Na mítincích v Chebu a Varech o kriminalizaci aktivistů

„Tenhle režim, který tu vládne dvacet let, de facto šedesát let, se již na nic jiného nezmůže. Vyhrožuje, zastrašuje a případně posílá nacionální aktivisty do kriminálu, protože se dopustili „zločinu“ držením transparentu na ohlášené akci 1. Máje, transparentu se slovy Národní odpor!“ uvedl ve svém projevu na mítinku v Karlových Varech předseda Dělnické mládeže Martin Zbela. Projev a fotogalerii ze sobotních mítinků DS v Chebu a K. Varech najdete (ZDE).

Tiskový odbor DS

12. dubna 2009

VIDEO: Politici zadlužili stát a teď utíkají před zodpovědností!

Rychlou shodu politiků z ODS a ČSSD na kabinetu úředníků Jana Fischera označil předseda DS Tomáš Vandas za útěk před zodpovědností za současné problémy zadlužené země. Videozáznam části jeho projevu v Chebu najdete na stránkách naší televize www.nacional.cz

Tiskový odbor DS

11. dubna 2009

Dělnická strana zahájila kampaň v Karlovarském kraji

AKTUALIZOVÁNO: V Chebu a Karlových Varech zahájila v sobotu Dělnická strana předvolební kampaň do Evropského parlamentu. Na obě akce přišly zhruba dvě stovky členů Dělnické strany a jejich sympatizantů. Více tisková agentura Mediafax (ZDE) a Chebský deník (ZDE).

Tiskový odbor DS

10. dubna 2009

Cizinci a drogy

Česká republika se v posledních letech stává stále větším rájem výrobců a distributorů drog. Jenom za loňský rok se podle výroční zprávy Národní protidrogové centrály téměř zdvojnásobil počet odhalených velkopěstíren indického konopí, které v drtivé většině provozují vietnamští přistěhovalci. Nárůst byl také zaznamenám u odhaleného množství varen pervitinu, který je jednou z nejrozšířenějších drog v naší zemi.
Není proto ani tak překvapivé zjištění Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), podle jehož nejnovějšího průzkumu si více něž polovina občanů České republiky myslí, že u nás žije příliš mnoho cizinců. Vzhledem ke skutečnostem, že jsou to právě většinou příslušníci cizích národností, kterým bylo umožněno žít v naší zemi, a kteří u nás provozují své drogové kšeftíky, se nelze názoru občanů divit. Navíc jsou tito přistěhovalci ve stále větší míře pachateli dalších kriminálních deliktů, nezřídka i vražd. V posledních týdnech Dělnická strana na svých internetových stránkách informovala o vzrůstající nezákonné činnosti cizinců několikrát.
Rozmachu kriminální činnosti cizinců přispívá benevolentní přístup státních orgánů. Z peněz daňových poplatníků je hrazen provoz různých sdružení, které zdarma rozdávají injekční stříkačky pro aplikaci drog apod. Tento přístup výrobcům a distributorům drog jenom nahrává. Tresty za drogové delikty jsou navíc směšně nízké a jejich pachatelé se jim vysmívají.
Ke zlepšení stávající situace jistě nepřispěje ani nešťastný krok prezidenta Václava Klause, který v pátek 10. dubna udělil jedenáct milostí, převážně cizincům a osobám zapojeným do distribuce drog. Vyslal tímto jasný signál, že nezákonné počínání cizinců v naší zemi bude tiše tolerováno a výrobci a distributoři drog se nemusejí obávat výrazných postihů.
V současné době je situace v naší zemi taková, že není problémem sehnat drogy dokonce i v budovách základních škol, kde operují mladí dealeři, vědomi si své nepostižitelnosti. Podle neoficiálních informací jsou jimi především právě Vietnamci a příslušníci cikánské menšiny.
Dělnická strana (DS) s velkým znepokojením sleduje současnou situaci. Požadujeme tvrdé postihy pro výrobce, distributory i uživatele drog. Není nadále možné, aby bylo užívání drog podporováno z peněz nás všech. Prosazujeme také vyhoštění všech cizinců, kteří se dopouštějí na území České republiky závažné trestné činnosti, bez možnosti jejich návratu. Bezpečnost a ochrana našich občanů musí být zaručena.

Petr Kotáb
místopředseda Dělnické strany

10. dubna 2009

Karlovy Vary propadají hysterii, blíží se DS

Koordinační schůzku s městskou policií a krizovým štábem karlovarského magistrátu si vyžádal záměr Dělnické strany uspořádat mítink této strany v lázních v sobotu od 16 hodin na náměstí Dr. M. Horákové. Více informací v Karlovarském deníku (ZDE). O dvě hodiny dříve se ve stejný den koná mítink DS v Chebu na Divadelním náměstí.

Tiskový odbor DS

10. dubna 2009

VIDEO: Historicky první Televizní zprávy na TV Nacional

Televize Dělnické strany TV Nacional spustila novou webovou prezentaci. Najdete zde například zkušební vysílání prvních Televizních zpráv. Více na www.nacional.cz

Tiskový odbor DS

9. dubna 2009

Erik Sedláček k trestům za transparent: Vězni lžidokracie

"Je docela možné a dokonce vysoce pravděpodobné, že většina běžných lidí vůbec nezaznamenala politický proces s účastníky prvomájové demonstrace, konané roku 2007 v Brně. Mainstreamová média ho totiž přešla taktickým mlčením," píše ve svém článku Erik Sedláček na www.delnickelisty.cz

Tiskový odbor DS

9. dubna 2009

VIDEO: Studenti se vzepřeli propagandě o neonacismu

V pátek 3. dubna proběhl na střední škole Humanitas v Litvínově tzv. seminář o pravicovém extremismu. Vedli ho údajní lektoři ze spolku Člověk v tísni. Dočkali se nemilého překvapení, když někteří studenti otevřeně odmítli jejich propagandu proti Dělnické straně a plánovanému pochodu v Ústí nad Labem. Video (ZDE).

Tiskový odbor DS

9. dubna 2009

Na hrubý pytel hrubá záplata, říká Miroslava Švehlíková

V čele pochodu nacionalistů, kteří prošli v sobotu Přerovem, stála Miroslava Švehlíková z Olomouce. Tato žena vedla průvod spolu se svým synem Jiřím, který sobotní akci městu ohlásil. Celý článek v Přerovském deníku (ZDE).

Tiskový odbor DS

8. dubna 2009

VIDEO: Ty jsi ten z DS! křičeli cikáni a napadli člověka

Na litvínovském sídlišti Janov místní cikáni napadli člověka, o kterém si mysleli, že je členem Dělnické strany. Útok cikánských násilníků můžete zhlédnout na zveřejněném záznamu - www.radnice-litvinov.cz

Tiskový odbor DS

8. dubna 2009

Politici jsou zadlužení na hypotékách, proto se drží koryt

Mirek Topolánek (ODS) splácí hypotéku ve výši 4 600 000 Kč. Petr Gandalovič (ODS) hypotéku 3 350 000 Kč. Václav Jehlička (KDU-ČSL) hypotéku 1 500 000 Kč. Ivan Langer (ODS) dokonce dvě hypotéky v celkové výši téměř pět milionů. Ondřej Liška (SZ) dva úvěry ve výši 3 325 000 Kč. Vlasta Parkanová (KDU-ČSL) hypotéku 3 660 000 Kč... Více v článku Bohdana Grygaříka na www.delnickelisty.cz

Tiskový odbor DS

8. dubna 2009

20letá bilance režimu: Státní dluh poprvé překročil bilion korun

Česká republika poprvé v historii dluží více než jeden bilion korun. Od ledna tato částka narostla o miliardu. Na každého Čecha připadá částka 95 500 ze státního dluhu.
Státní dluh se ke konci března vyšplhal na hodnotu 1000,5 miliardy. Za posledních dvanáct měsíců stát zvýšil svůj dluh o více než 140 miliard korun. Za celý loňský rok pak stoupl státní dluh o přibližně 107 miliard korun.
Státní dluh tvoří dluhy centrální vlády a vzniká především hromaděním schodků státního rozpočtu. Státní dluh je financován pokladničními poukázkami, státními dluhopisy, přímými půjčkami nebo například půjčkami od Evropské investiční banky.

Zdroj: iDNES

 

Příčiny zadlužování země ...vysvětlení ZDE

8. dubna 2009

Březinová: Co pro mě znamená Dělnická mládež

Poprvé v životě mám pocit, že se začalo konečně něco dít. Začínám být čím dál tím více šťastná, protože kolem sebe vidím lidi v mém věku a kolikrát i o hodně mladší, co jim již teď vadí v jakém prostředí žijí a jakou cestou se ubírá jejich výchova a hlavně vliv všudypřítomných médií, multikulturizace, co odmítají tvrzení "Mlč a pojď jako tupé stádo", které je stále pro nemálo lidí naprosto v pořádku. Více v článku tajemnice DM Johany Březinové na www.delnickamladez.cz

Tiskový odbor DS

7. dubna 2009

Plakáty na mítinky Dělnické strany - ke stažení

Pozvánky na předvolební mítinky DS a další plakáty a letáky ke stažení a vytištění najdete na www.kampan.delnickelisty.cz

Tiskový odbor DS

7. dubna 2009

DL: Počet sebevražd stoupá. Příčinou je krize kapitalismu

Případů vražd a sebevražd v rodinách, uvrhovaných do bídných poměrů v důsledku nezaměstnanosti, v USA dramaticky přibývá. Jinak tomu není ani v případě jeho satelitů včetně České republiky. Více na www.delnickelisty.cz

Tiskový odbor DS

7. dubna 2009

Redaktor časopisu Týden Křivka (profil ZDE) docílil svého. Městská část Prahy 1 rozhodla na podnět tohoto novináře nadále neposkytovat svůj veřejný prostor Dělnické straně, ačkoliv jde o řádně registrovanou politickou stranu (článek ZDE). Po Bílém domu na Praze 8, který z iniciativy Týdne přestal pronajímat své prostory DS, je to již druhý úřad v Praze (článek ZDE). Vydavatel časopisu Sebastian Pawlowski může být spokojen, ve své redakci má schopné "krajany". Inu, jablko nepadá daleko od stromu.

Tiskový odbor DS

7. dubna 2009

Mítinky Dělnické strany k eurovolbám 2009

11. 4. Cheb, Divadelní náměstí 14.00 hod.
11. 4. Karlovy Vary, nám. Dr. M. Horákové 16.00 hod. 

18. 4. Pardubice, nám. Republiky 14.00 hod.
18. 4. Kolín, nám. Republiky 16.00 hod.

2. 5. Plzeň, náměstí Míru 14.00 hod.
2. 5. Rokycany, Masarykovo náměstí 16.00 hod.

16. 5. Ostrava, Masarykovo náměstí 13.00 hod.
16. 5. Olomouc, Horní náměstí 15.30 hod.
16. 5. Přerov, nám. T. G. Masaryka, 17.00 hod.

17. 5. Znojmo, Masarykovo nám. 13.00 hod.
17. 5. Jihlava, Masarykovo nám. 16.00 hod.

30. 5. Litvínov, Zámecký park 14.00 hod.
30. 5. Most, 1. náměstí 16.00 hod.

(Změna vyhrazena!)


 

Tiskový odbor DS

7. dubna 2009

Informace k zakládání MO DS

Vedení Dělnické strany je v poslední době často kontaktováno zájemci o založení místní organizace strany v obcích či městech. Z ustavující schůze zašle vedení místní organizace zápis Předsednictvu strany, teprve potom je místní organizace zařazena do evidence. Případní zájemci o potřebnou dokumentaci k založení MO nechť se obrátí elektronickou či klasickou poštou na vedení strany.

Tiskový odbor DS

6. dubna 2009

Mluvčí cikánů z Janova emigrovala do Velké Británie

Neoficiální mluvčí cikánů z Janova Jitka Kokyová odcestovala do Velké Británie, kde chce začít nový život bez Dělnické strany. Více informací na stránkách litvínovské vzdororadnice www.radnice-litvinov.cz .
 

Tiskový odbor DS

6. dubna 2009

DM podala trestní oznámení na režiséra festivalu Jeden svět

 

Představitelé Dělnické mládeže se zúčastnili 16. března tohoto roku rozhovoru s režisérem Střípků Jednoho světa Martinem Duškem (pořad o festivalu, vysílaný Českou televizí). Jak psala již dříve ve svém článku místopředsedkyně DM Lucie Šlégrová na stránkách Dělnických listů, pan Martin Dušek se zachoval značně neprofesionálně a aktivisty DM přivítal slovy „Heil Hitler!“. Více na www.delnickamladez.cz .

 

Tiskový odbor DS

5. dubna 2009

Otevřený dopis starostovi Postoloprt

Vážený pane starosto.

V sobotu 21.února proběhla ve vašem městě návštěva Ochranných sborů Dělnické strany. Stalo se tak na základě žádostí místních občanů, kteří si stěžují na nesnesitelné chování místních nepřizpůsobivých cikánů.
Podle občanů Postoloprt dochází neustále k rušení nočního klidu, narkomané ve večerních hodinách "okupují" náměstí, dochází k slovnímu i fyzickému napadání. Městská policie pravděpodobně situaci řešit nedokáže, případně nechce. Na zavolání sice přijedou, ale k radikálnímu zásahu proti nepřizpůsobivým osobám se prý neodváží.
O problémech s nepřizpůsobivou cikánskou menšinou náš také informovali studenti, kteří každoročně přijíždějí do vašeho města na chmelové brigády. Několik studentek se dočkalo dokonce i pokusu o znásilnění ze strany těchto individuí.
Cílem naší akce v Postoloprtech bylo upozornit veřejně na (nejenom) tyto problémy a přimět zodpovědné osoby jednat. Chápeme, že není v silách radnice zabránit všem nešvarům, které se ve městě dějí. Přesto však si myslíme, že je možné udělat pro klidné žití slušných občanů více, než se děje doposud.
Městská policie by měla razantněji vystupovat proti narušovatelům veřejného pořádku. Ve spolupráci s Policií ČR a dalších institucí by bylo vhodné provést rozsáhlé kontroly nočních podniků, prodejen vietnamských občanů, o kterých je všeobecně známo, že všemi možnými způsoby obcházejí zákony naší země (prodej falsifikátů, neplacení daní apod.) a zaměřit se na problémová místa ve městě, jako je např. již zmiňované Mírové náměstí.
Nyní se již opět blíží doba, kdy Postoloprty budou hostit studenty škol, kteří do vašeho města míří v rámci výuky na brigády. Někteří z nich se na nás opět obracejí s obavami, zda dokážete zajistit jejich bezpečnost. Věříme, že uděláte vše co je ve vašich silách, aby nedocházelo k problémům, s kterými se setkávali v minulých letech. Doufáme také, že se alespoň pokusíte podniknout nějaké kroky vedoucí k zajištění veřejného pořádku ve městě.
Členové a příznivci Dělnické strany budou od této doby situaci ve vašem městě pravidelně monitorovat. Naším zájmem není rozpoutání násilí v ulicích Postoloprt, ale pouze a jedině zajištění bezpečnosti všech slušných místních občanů a návštěvníků města.

Petr Kotáb
místopředseda Dělnické strany

5. dubna 2009

Doprava na 1. máj v Brně - Valašsko

Valašsko a okolí: Vzhledem k častým dotazům občanů na 1.máj Dělnické strany v Brně, jsme se rozhodli zorganizovat a zajistit pro členy a příznivce DS a DM nejvhodnější dopravní spojení z Valašského Meziříčí a okolí do Brna a zpět. O podrobnější informace si můžete napsat na b.grygarik@seznam.cz.

Tiskový odbor DS

5. dubna 2009

Kriminalita je průvodním jevem přítomnosti cizinců v ČR

Na skutečnost, že stále větší počet cizinců v ČR sebou jako průvodní jev ponese zvýšenou kriminalitu, upozorňuje Dělnická strana (DS) již delší dobu. Od loňska, kdy tehdejší asociální ministr přivedl na svět tzv. zelené karty, upozorňuje DS také na to, že jediný kdo na přítomnosti takového množství cizinců v naší zemi vydělá, je pouze organizovaný zločin. Titulky novinových zpráv nám dávají za pravdu. Nikdo z odpovědných ale na tato varování nechce slyšet.
Cizinecká policie v Plzni odhalila skupinu lidí, kteří se za peníze přiznávali k otcovství dětí cizinek, nebo naopak umožnili cizincům zapsat se jako otcové jejich potomků. "Jednalo se o ženy ve věku 21 a 30 let a 23letého muže z Chebska," uvedla mluvčí policie Ilona Vaníčková. Podle ní členové skupiny brali za zápis do matriky, který cizinci dovoloval zůstat v České republice, 25 tisíc korun.
"Policisté jim sdělili obvinění z trestného činu napomáhání k neoprávněnému pobytu na území České republiky, případ řešili ve zkráceném přípravném řízení," upřesnila mluvčí. Státní zástupce návrh na potrestání podmínečně odložil na roční zkušební dobu - jak jinak. Systém musí do naší země dopravit co největší počet cizinců, a když to už někdo udělá v rozporu se zákonem, tak mu aspoň musí zajistit beztrestnost.
Takové podvody nejsou pro policisty nic nového, ale nejrozšířenější byly v letech 2005 a 2006, kdy si cizinci brali Češky nebo se prohlašovali za otce českých dětí jen kvůli získání trvalého pobytu. Ve většině případů šlo o muže z Ukrajiny, Ruska, Vietnamu nebo Nigérie.
Na cizincích, kteří v Česku přišli o práci, se snaží "přivydělat" také někteří tlumočníci. Tvrdí, že vládní program, který slibuje letenku do vlasti a 500 eur na ruku, již skončil. Cizincům ale zároveň naznačují, že za úplatek by to šlo zařídit. Vládní pomoc cizincům při jejich návratu do vlasti skončila. Program už se naplnil stovkami uchazečů. Letenku a vládní podporu 500 eur tak můžete získat jen za úplatek 200 eur, tak překládají cizincům někteří tlumočníci oficiální stanoviska cizinecké policie.
Toto jsou pouze dva příklady z několika desítek, se kterými se setkáváme každý den. Něco pronikne i do médií, často systémovou propagandou značně upravené, něco systém utají a popře. A jaké poučení si z toho naši vládní činitelé vzali? Cizince na pracovní víza a tzv. zelené karty v naší zemi už nechtějí ani ti nejtolerantnější občané. Proto liberalisté změnili taktiku a vsadili na propagandu přijímání azylantů. Tedy lidí, kteří zde už ani nebudou pracovat, ale protože v jejich banánových republikách zrovna probíhají nějaké kmenové války, tak je musíme přesídlit do České republiky a zde se o ně plně postarat. Jediným cílem těchto pomatených liberalistů je zánik českého národa, zničení české kultury a rozmixování obyvatel do jakéhosi nechutného multikulturního a multietnického guláše.

Bohdan Grygařík

5. dubna 2009

Obama skončil, Přerov pokračuje 16. května

Zatímco politici a média nám o víkendu předvedli nechutnou show patolízalství k Bílému domu a jeho černému prezidentovi, čeští nacionalisté vyrazili do Přerova upozornit na místní kriminalitu cikánů a jejich permanentní rasismus v naší zemi.
Jsou to dva odlišné světy. První, oficiální, z devadesáti devíti procent vůbec neodpovídá všední realitě života. Přijel spasitel Obama, o kterém zásluhou médií víme úplně všechno. Včetně takových nezbytných podrobností, jako kolik plechovek kokakol si vozí ve svém Cadillacu One, či jak často se jeho manželka za den převléká, nebo jak dlouhý rudý koberec mu naši servilní politici na letišti v Ruzyni přichystali.
Došlo i na výhružky. Například televize Prima přišla s tvrzením, že supertechnika superAmeričanů s jejich superprezidentem je na tak dokonalé úrovni, že v době projevu Martina Luthera Kinga Obamy na Hradčanském náměstí dokáže zmapovat i emoce přítomných čumilů, jestli se jim jeho projev líbí nebo ne. Pokud satelit zachytí znuděný úškleb českého Honzy, a k tomu dost nezamává hvězdnatou vlaječkou, může samozřejmě kdykoliv zasáhnout ochranka složená z ostrých amerických hochů.
Jako by už nestačilo, že po dobu Barackovy přítomnosti v Praze nesmíme slyšet z českých rádií dnes již zřejmě trezorovou písničku Tenhle barák na odstřel.  
John Fitzgerald Obama světu oznámil (stejně tak jako dlouhá plejáda USprezidentů před ním), že si přeje svět bez jaderných zbraní. Která země tuto spanilou představu nejjadernější země světa nepochopí a nebude sdílet, přijdou na řadu sankce a možná i „vysvětlovací kampaň“, dobře osvědčená v Iráku a Jugoslávii.
Druhý svět, ten realitě mnohem bližší, se v sobotu odehrál v Přerově. Došlo zde k pochodu nacionalistů a patriotů, který po svém oficiálním ukončení pokračoval pouličními bitkami s těžkooděnci. Někteří demonstranti skončili v nemocnici, další v poutech a jeden trapný anarchista vyfasoval pravou českou facku.
Této události média moc prostoru nedala, protože byla plně zaměstnaná atomovým kufříkem revolučního Obamy a jeho humanistické vizi bezjaderného světa. Přesto se nás události v Přerově dotýkají mnohem více, než si vůbec myslíme. Byl to po Janovu druhý velký protest, kvůli cikánské minoritě, jejímu násilí a rasismu.
Tento problém se neřeší a naopak politici posílají na demonstranty po zuby ozbrojené těžkooděnce. Zatímco v Přerově vzduchem létaly dlažební kostky a policejní rozbušky, představitelé systému se věnovali obamoorgiím, které nám v minulosti nepředvedli ani komunisté v době návštěvy prvního muže Sovětského svazu Leonida Brežněva. Naopak, kam se na dnešní patolízaly hrabou!
Je smutné tohle sledovat s pocitem, že u nás paralelně vedle sebe existují dva světy – jeden ve znamení poklonkování a naprosté absence důstojnosti a sebevědomí (to je případ politiků a novinářů), a druhý v podobě bojůvek s policií, jako následek multikulturního experimentu s naší zemí a jejím národem (to je případ nacionalistů). Takto rozdělená společnost – národ – však nemůže mít dlouhého trvání a skončí konfrontací, mezi lidmi a vládnoucím systémem, mezi realitou a lží.
Nevím, kdy se vrátí Barack Hussein Obama do Prahy, ale jedno vím jistě: Dělnická strana přijede v sobotu 16. května do Přerova. (Více ZDE).

Martin Zbela
člen předsednictva DS

4. dubna 2009

DL: Dalších 83 nových fotek z přerovské války

AKTUALIZOVÁNO! Exkluzivní fotoreport ze sobotní války v Přerově, doplněný novou fotogalerií zachycující nepodařenou provokaci anarchistů a útok těžkooděnců v blízkosti nádraží, přináší www.delnickelisty.cz .

Tiskový odbor DS

2. dubna 2009

Systémová propaganda a vymývání mozků

O několik desítek let nazpět ve svých vzpomínkách mne vrátil podtitulek článku Hodonínského deníku autora Zdeňka Šmýda. Vzhledem k tomu, že mi spousta lidí nebude věřit, že něco takového může otisknout Deník ve svém vydání okresních novin, tak budu raději doslovně citovat autora: "Za příklad tolerance by nejen Slovácku, ale i zbytku xenofobií prorostlé České republiky mohl sloužit Bzenec." Dýchla na mě "nostalgie" dávných časů, kdy jsem příležitostně očima prolétl titulní stranu Rudého práva. Nebo, že by ta podobnost ideových žvástů, vymývajících občanům mozky ve snaze přesvědčit o výdobytcích socialistické společnosti byla jenom čistě náhodná v porovnání se snahou nynějšího Systému, který využívá médií a poslušných novinářských poskoků k tomu, aby přesvědčili lidi, že liberalismus je to pravé ořechové a my musíme do své země přivádět ještě větší množství cizinců, než nás předběhnou jiné státy, protože o toto "zboží" je ve světě velký zájem?
V jaké souvislosti zfanatizovaný propagátor zrůdné liberalistické ideologie a zastánce ještě většího vypouštění cizinců na české občany tento fantastický blábol napsal?
Malé město, kde má radnice jen omezené ubytovací kapacity, se zapojilo do programu přesídlení uprchlíků z Barmy. Bzenec je zatím jediným městem okresu Hodonín, které na žádost ministerstva vnitra přijalo cizince.
V podstatě nemám vážnějších výhrad k tomu, když se do České republiky vrátí rodina potomků Čechů z Kazachstánu. Dovedu si představit obdobně zvrácenou komunistickou propagandu, na základě které někteří Češi do Kazachstánu v minulosti přesídlili. Pokud se jedná pouze o jednu rodinu, s českými kořeny, znalostí kultury a jazyka a především s předpokladem zařadit se do naší společnosti způsobem, že na první pohled nepůjde poznat, že se jedná částečně o cizince, nemám námitek. Toto akceptovali i místní a tak dali Česko-kazachstánské rodině v Bzenci šanci a zdá, že tito nezklamali. Pokud je ale tato jedna rodina zneužitá systémovou propagandou k tomu, aby do tohoto malého městečka, ve kterém nemají nárok na bydlení ani mnozí místní občané, začaly proudit davy Barmánců, bez jakéhokoli povědomí o české kultuře, zvyklostech, jazyku, znalosti českého práva a bez jakýchkoli kořenů v této zemi, to je něco, na co občané budou v brzké době reagovat. Předpokládám, že v naší poště se začnou objevovat dopisy se žádostmi a prosbami občanů Bzence o pomoc. Bzenec se tak stal dalším žhavým kandidátem na návštěvu monitorovacích hlídek Ochranných sborů Dělnické strany. Nasvědčují tomu také příspěvky občanů v internetových diskusích. A to se ještě Ministerstvo vnitra snaží domluvit i v Hodoníně na přijetí dalších azylantů.
   Pro ty, kteří nechápou, proč zrovna Barmánci mají ty nejlepší předpoklady pro udělení azylu právě v České republice, tak uvedu jejich kvalifikaci - a tou je, že Barma leží mezi Čínou, Thajskem a Indií.

Bohdan Grygařík

2. dubna 2009

Předvolební mítinky Dělnické strany startují 11. dubna

Cheb a Karlovy Vary - to jsou první dvě města, která navštíví Dělnická strana v sobotu 11. dubna v rámci své předvolební kampaně do Evropského parlamentu. V Chebu se mítink DS uskuteční na Divadelním náměstí od 14 hod., v Karlových Varech na nám. Dr. M. Horákové od 16 hodin. "Do voleb hodláme přijet do každého většího města naší země," uvedl předseda DS Tomáš Vandas a současně potvrdil účast na mítincích. Další harmonogram akcí zveřejníme v nejbližším termínu prostřednictvím webu DS nebo odkazu Předsedův diář na www.tomasvandas.cz .

Tiskový odbor DS

1. dubna 2009

Podpořte Dělnickou stranu!

Chcete radikální změnu? Chcete podat pomocnou ruku jediné opozici vůči dnešnímu zkorumpovanému Systému? Máte možnost podpořit Dělnickou stranu, která jde dnes skutečně proti proudu a své názory říká otevřeně a nahlas. Podáním kandidátní listiny volební boj teprve začíná. DS je stranou, která nečerpá mnohamilionové finance ze státního rozpočtu a nedisponuje dary tajemných sponzorů. Spoléháme se na vás, že nám nyní v našem boji pomůžete. Pokud nás chcete podpořit a přispět na volební kampaň, a to jakoukoliv drobnou částkou, můžete tak učinit zasláním na náš bankovní účet: 170 130  852/ 0600 nebo poštovní poukázkou typu „C“ na naši adresu. Děkujeme!

Tiskový odbor DS

31. března 2009

DL: Jedu do Přerova, protože nevěřím systému!

Rozhovor s NS aktivistou, který se s mnoha dalšími nacionalisty chystá do moravského Přerova protestovat proti černému rasismu, přináší www.delnickelisty.cz .

Tiskový odbor DS

31. března 2009

Litvínov ukončil projekt nulové tolerance

V pondělí 30. března se uskutečnilo setkání vrcholných představitelů litvínovské radnice s občany sídliště Janov. Obyvatelé sídliště přednesli své připomínky k současné situaci. Podle nich město v poslední době notně povolilo ve svých aktivitách proti nepřizpůsobivým občanům. Výsledkem je jak konání nočních párty v ulicích, tak i zvýšené obtěžování slušných lidí v průběhu dne.
Litvínovská radnice totiž po pouhých pár týdnech ukončila projekt takzvané nulové tolerance, který měl znepříjemnit nepřizpůsobivým osobám život a zajistit klid a nerušené žití slušných občanů na sídlišti. Podle nového starosty města Daniela Voláka město připravuje nový projekt, pod názvem Právo a pořádek. V rámci tohoto projektu hodlá litvínovská radnice posílit stavy Městské policie o čtyři nové členy a zřídit mobilní služebnu ve voze, který město hodlá zakoupit.
Podle občanů Janova je ale ukončení projektu tzv. nulové tolerance v době, kdy se začíná zlepšovat počasí, a ulice sídliště začínají v denní i noční době obsazovat řady nepřizpůsobivých a kriminálních živlů, přinejmenším nešťastným krokem. "V zimních měsících, kdy byl v ulicích našeho sídliště vzhledem k nepříznivému počasí relativní klid, probíhala řada kontrol. Nyní, když opět začínají probíhat noční hodokvasy a rejdy nekalých živlů, se od těchto kontrol upouští," sdělil zástupcům Dělnické strany jeden z místních občanů.
Dělnická strana (DS) se o situaci v Janově i nadále intenzivně zajímá. Naši členové se zúčastňují všech jednání místního zastupitelstva a jednání představitelů města s občany. Podporujeme i činnost různých místních sdružení usilujících o zlepšení života slušných lidí ve městě. Celá místní organizace DS se zapojuje do činnosti naší tzv. vzdororadnice.
Podpoříme veškeré rozumné kroky vedoucí k zajištění pořádku v Janově a nekompromisně budeme poukazovat na zjištěné nedostatky. Vyzýváme všechny občany (nejenom) Litvínova, kteří mají podnětné návrhy, které by pomohly zajistit pořádek ve městě, aby kontaktovali naše zástupce na e-mailové adrese: info@radnice-litvinov.cz .

Petr Kotáb

31. března 2009

DS: Jediná cesta

Žďárští policisté zadrželi mladého muže, který během uplynulé sobotní noci znásilnil v Radostíně nad Oslavou dvaadvacetiletou dívku. Jedná se o Ukrajince, který se v ČR zdržuje na základě pracovního povolení. Tomuto ukrajinskému násilníkovi hrozí až osm let ve výkonu trestu odnětí svobody, v některé z českých věznic.
Když si tyto informace podtrhnu a sečtu, tak mi vyjde, že naše vláda padlých andělů v průběhu loňského roku lákala do naší země statisíce negramotných pomocných dělníků prakticky z celého světa. Vynaložila nemalé finanční prostředky a hodně úsilí na to, aby vysvětlila našim občanům, že všechny tyto zločince, pedofily a násilníky, pochybné zubaře HIV pozitivní, asiaty s tuberkulózou a dalšími exotickými nemocemi v České republice potřebujeme. Nyní sklízíme ovoce jejich práce. Těm slušnějším cizincům, kteří neporušovali zákony, nebo se jim alespoň žádné porušování nepodařilo prokázat, vyplácíme z našich vlastních peněz tučný šek za to, že přišli o práci. A ještě jim platíme cestu domů. Těm, kteří se u nás živí trestnou činností, nebo ji páchají jen tak pro potěchu ducha své kulturní odlišnosti, zajistíme několikaletý pobyt v hotýlku zvaném věznice, bez pracovní povinnosti, s televizí a s výhodami, které nemají mnozí slušní, pracující lidé. A opět jim tento rekreační pobyt zaplatíme my všichni ze svých vlastních kapes.
Co ale zaplatí ať už ta padlá, nebo nová vláda českým občanům, kteří přišli o práci? Jakým způsobem odškodní tuto znásilněnou dívku zločinec Nečas, který organizoval dovoz těchto násilníků do naší země? Měl by být minimálně souzen jako spolupachatel. A co šašek Kocáb? Opět bude nutit policisty, aby nedodržovali zákony s vysvětlením, že jakýkoli trest bude mít špatné následky na tohoto násilníka - stejně jako v případě Vietnamce, který se zdržoval na našem území bez potřebných povolení?
Kdy už konečně lidé prokouknou skutečnou povahu našich zkorumpovaných politiků, kteří se presentují pouze jako poskoci bossů organizovaného zločinu a jejich jediné aktivity směřují k udržení se ve svých funkcích? Blíží se další volby. Ať už to jsou ty nejbližší do Europarlamentu, nebo komunální či parlamentní. A v nich budou moci občané dát najevo svůj postoj k tomuto zvrácenému režimu, který vypouští na slušné lidi statisíce potencionálních zločinců a snaží se zastrašit nebo umlčet každého, komu se to nelíbí. Já se ale umlčet nenechám a ve všech následujících volbách budu volit Dělnickou stranu, protože to je podle mne jediná cesta k nápravě zločinů tohoto Systému.

Bohdan Grygařík

31. března 2009

DS odevzdala výroční zprávu o hospodaření

Dělnická strana (DS) splnila povinnost vyplývající ze zákona o politických stranách a hnutích, a odevzdala Rozpočtovému výboru Poslanecké sněmovny výroční zprávu o hospodaření za rok 2008, včetně zprávy auditora.

Tiskový odbor DS

30. března 2009

DM vznikají první místní organizace

Předsednictvo Dělnické mládeže považuje vznik místních organizací za jednu z hlavních priorit své náborové kampaně. "S radostí můžeme konstatovat, že se již tak děje na mnoha místech naší země," uvedlo ve svém aktuálním prohlášení. Pro potřeby svých členů a žadatelů o členství DM vystavila formulář nutný k založení místní organizace v obci, který je ke stažení v PDF na www.delnickamladez.cz .

Tiskový odbor DS

30. března 2009

Nové tištěné vydání Dělnických listů

Rozhovory, reportáže, komentáře a další články si můžete přečíst v novém papírovém vydání Dělnických listů, které si je možné i stáhnout ve formátu PDF na www.delnickelisty.cz .

Tiskový odbor DS

29. března 2009

Stop kriminalitě přistěhovalců

Nesmyslné otevření státních hranic České republiky různým parazitům a cizopasníkům z problémových zemí si vyžádalo další krutou daň. V pátek 27. března byla v Praze-Vokovicích brutálním způsobem zavražděna sedmdesátiletá žena. Pachatelem tohoto hrůzného činu je pětatřicetiletý Rumun, který byl již dříve ve své zemi několikrát soudně trestán.
Během tohoto měsíce je to již druhý případ, kdy došlo v naší zemi ke spáchání nejtěžšího možného zločinu - vraždy, rukou přistěhovalce. Začátkem března totiž Makedonský násilník zavraždil v Petřvaldu na Karvinsku hned několik osob. Tyto případy jsou smutnou ukázkou neschopnosti vlády České republiky, která není schopná zamezit přílivu různých kriminálních živlů do naší republiky, naopak jejich migraci k nám podporuje.
Provoz utečeneckých táborů, ve kterých za peníze daňových poplatníků bezstarostně žijí zločinci z cizích zemí, kteří jsou na útěku před spravedlností. Dovážení levné pracovní síly například právě z Rumunska, Vietnamu a dalších zemí, čemuž naše vláda takřka mlčky přihlíží, jsou jen špičkou ledovce.
Největší problémy ale způsobilo podepsání tzv. Schengenské dohody. Mnoho občanů sice uvítalo možnost cestovat bez kontrol na hranicích prakticky po celé Evropě. Na druhou stranu podepsání této smlouvy způsobilo naší zemi mnoho problémů, kdy prakticky není možnost kontrolovat pohyb různých kriminálních živlů na našem území.
Dělnická strana s obavou sleduje zvyšující se podíl cizinců na páchání zejména těch nejtěžších kriminálních činů. Není možné tomuto nečinně přihlížet. Věříme, že po předčasných parlamentních volbách, které se s největší pravděpodobností v tomto roce uskuteční, dostaneme možnost zajistit ochranu majetku, zdraví a především životů občanů naší země. Zajištění bezpečnosti slušných lidí je naším prvořadým úkolem.

Petr Kotáb

25. března 2009

DS vyzývá k vyhlášení předčasných komunálních voleb v Litvínově

Ve středu 18. března byl na mimořádném zasedání zastupitelstva v Litvínově odvolán starosta Milan Šťovíček (ODS). Jeho nástupcem se stal taktéž člen strany modrých ptáků Daniel Volák. Dělnická strana (DS) přivítala sesazení Šťovíčka z funkce, na kterou evidentně nestačil. Zároveň jsme ale upozornili, že tímto bitva za spravedlnost a pořádek v Litvínově neskončila a nový starosta nemůže být pro nás zárukou splnění našich požadavků.
Proti obsazení funkce starosty Volákem se nyní ve městě zdvihá obrovská vlna nevole. Podle občanů Litvínova zvítězil ve městě byznys a město nyní povedou lidé spjatí s místním podsvětím. Volák před svým zvolením do starostovské židle získal od města zakázku v hodnotě 6,4 milionů korun za právní zastupování, přestože v té době byl členem zastupitelstva města.
Ve vrcholných funkcích na místní radnici, ale již před svržením starosty Šťovíčka působili lidé, kteří jsou přinejmenším podezřelí z pochybných praktik. Jedná se například o místostarostu Martina Kliku (ČSSD), který je spjatý s firmou Allkon, která po jeho nástupu do funkce získala od města podivným způsobem zakázky za téměř 30 milionů korun. Další rozporuplnou postavou ve vedení města je radní Dagmar Mandíková (ČSSD), která figuruje ve firmě Korpen. Ta získala od litvínovské radnice několikrát zakázku na zásobování technických služeb pohonnými hmotami. Tato firma je vyšetřována v souvislosti s nelegálním obchodováním s naftou. Další miliony získala od města společnost M.AE., ve které byla až do konce roku Mandíková předsedkyní představenstva.
Přestože si za souhlasem s odvoláním Milana Šťovíčka i nadále stojíme, musíme také zdůraznit, že volba Daniela Voláka jako jeho nástupce byla ze strany litvínovských zastupitelů špatným krokem, který problémy ve městě nevyřeší. Jediný způsobem řešení napjaté situace v Litvínově je vyhlášení předčasných komunálních voleb, kdy budou do zastupitelstva města zvoleni lidé, kterým jde o blaho, rozvoj a prosperitu města, nikoli o naplnění  peněženek svých  a jejich přátel.

Petr Kotáb

25. března 2009

Markes: Nejvyšší ctí je naše věrnost

„Současný kapitalistický rádoby demokratický systém nikomu z nás nepřeje. Jsme vystavováni čím dál většímu útlaku ze strany státního aparátu. Každý z nás si vybral nelehkou cestu života národního socialisty, která je doprovázena strachem a nejistotou. Nikdo z nás nemá strach z vládnoucího systému, ale máme strach o své rodiny, zaměstnání, popřípadě školy,“ píše ve svém příspěvku člen vedení Dělnické mládeže Martin Markes. Více na www.delnickamladez.cz .

Tiskový odbor DS

24. března 2009

Stanovisko DS k pádu vlády ČR

Dělnická strana považuje vyslovení nedůvěry Topolánkově vládě za logické vyústění dlouhodobého parlamentního politikaření, hašteření a neschopnosti řešit skutečné problémy společnosti. Parlamentní politické strany znovu předvedly v plné nahotě svoji prázdnotu a vyčpělost. Je zcela lhostejné, jak se tyto strany jmenují, zda jsou modří, zelení, rudí či oranžoví. Pod rozdílnou barvou skrývají shodné rysy korupce a touhu po moci za každou cenu.
Dělnická strana očekává, že následující období bude znamenat potvrzení oprávněnosti našich požadavků na radikální změnu politického kurzu. Tato změna je nezbytná a doufáme, že lidé ji zahájí již v červnových evropských volbách, kdy svým rozhodnutím vystaví stop parlamentní bandě. Jsme připraveni i na variantu předčasných parlamentních voleb, v nichž, jak pevně věříme, získá naše strana poslanecké zastoupení.

Tiskový odbor DS

24. března 2009

Radnice v Hluboké povolila pochod, který chce nyní zastavit

Dělnická strana chystá demonstraci proti ministrům zahraničí Evropské unie, kteří budou v čele s ministrem Schwarzenbergem okupovat historický zámek Hluboká nad Vltavou. Akce s nahlášeným pochodem se uskuteční v pátek 27. března od 17 hodin. Sraz aktivistů je na náměstí Čsl. armády (mapa pochodu ZDE). O akci již informují České noviny s aktuálním vyjádřením starosty Hluboké (více ZDE), dále ČT24 (ZDE).
Podle některých médií, vycházejících ze stanoviska místní radnice a výroků jejího starosty Ing. Tomáše Jirsy, bude areál zámku s parkem kvůli ministrům po celou dobu uzavřen a důkladně střežen policií, protesty se tedy mohou odehrát jedině ve městě.
Dělnická strana však na radnici řádně ohlásila celou trasu pochodu (tj. od náměstí ČSA ulicemi Komenského, Bezručova, Zámek a Alšova Jihočeská galerie), tedy až před hlavní bránu pamětihodnosti. Své právo veřejného protestu chceme uplatnit bez ohledu na aktuální manýry státu nebo jeho komunálních politiků, kteří jen tancují tak, jak vrchnost zapíská.
Za případné nepokoje na páteční demonstraci, způsobené protichůdným chováním radnice v Hluboké nad Vltavou, která by nám snad prostřednictvím policejních složek chtěla bránit v řádně nahlášeném pochodu, neneseme žádnou zodpovědnost. Svou nahlašovací povinnost jsme splnili, pochod na zámek tak chystáme uskutečnit.

Tiskový odbor DS

24. března 2009

Exposlanec za SPR-RSČ vstoupil do DS

Bývalý poslanec SPR-RSČ za Středočeský kraj Rudolf Šmucr vstoupil do řad Dělnické strany. Rudolf Šmucr byl členem Poslanecké sněmovny v letech 1996-1998. Působil v rozpočtovém výboru PSP ČR a byl aktivním předkladatelem několika zákonů, např. návrhu novely zákona o důchodovém pojištění či návrhu novely zákona o přiznání k majetku.
Ke svému rozhodnutí vstoupit do řad Dělníků Rudolf Šmucr říká: „Poznal jsem, že po dlouhých letech je tady opět konečně strana, která chce hájit zájmy obyčejných občanů. Chci svými zkušenostmi pomoci k úspěchu Dělnické strany a věřím, že v následujících letech bude naše strana tyto zájmy hájit na parlamentní půdě.“  

Tiskový odbor DS

23. března 2009

Gypsy radical se představuje

Cikánská neformální skupina Gypsy Radical, známá také pod názvem Janovský výběr, začala šmírovat a udávat účastníky shromáždění nacionalistů, kteří se nehodlají smířit se současným stavem v naší zemi a poukazují na narůstající pozitivní diskriminaci a neustálé zvýhodňování určitých skupin občanů naší země, kteří znají pouze svá práva, ale povinnosti jsou pro ně naprosto neznámým pojmem. Toto seskupení se již několikrát ukázalo i na akcích Dělnické strany.
Vůdčími postavičkami této udavačské skupiny jsou známí cikánští aktivisté. Jde především o samozvaného cikánského vůdce Radka Grunzu, teplákovou baronku Jitku von Koky z Janova, či Ivana Veselého, proslulého svými výroky o řešení zajištění nadpráv cikánů s kalašnikovem v ruce.
Drtivá většina těchto tzv. aktivistů je v místech svého bydliště známá tím, že od doby sametového podvodu nikde nepracují a žijí pouze ze sociálních dávek, přídavků na děti, případně z peněz, které na činnost jejich různých sdružení inkasují ze státní pokladny. Z vyúčtování těchto všelijakých cikánských spolků lze vyčíst, že peníze, které od státu na svoji činnost obdržely, a které měly být použity údajně na pomoc obětem údajné rasové diskriminace a na pomoc se začleněním této takzvaně utiskované menšiny do společnosti, byly placeny například alkoholické nápoje na cikánských mecheche a další "potřebné" věci. Tímto způsobem použilo peníze třeba cikánské sdružení Novum v Chomutově.
Tyto skupinky nemakačenků nyní hodlají poukazovat na to, že se v naší zemi objevila politická síla, která nehodlá nečinně přihlížet jejich neustálému dojení státní kasy. Rozhodli se přejít do útoku a předkládají veřejnosti smyšlené údaje o tom, kolik peněz stojí daňové poplatníky konání našich demonstrací a setkání se slušnými občany. O skutečnostech, dokazujících kolik peněz již bylo nesmyslně vyhozeno na řešení problémů s nepřizpůsobivými osobami, a ukazujících kolik financí již bylo z našich daní vynaloženo na činnost těchto všelijakých sdružení a spolků z peněz nás všech, již raději takticky mlčí.
Kdyby nebylo parazitujícího chování určitých skupin obyvatelstva, nebylo by nutné pořádat shromáždění a demonstrace, které na tyto skutečnosti upozorňují. Věřím tomu, že přijde jednou den, kdy nebude nutné tato veřejná setkání na obranu slušné společnosti pořádat. Dělnická strana pro toto udělá opravdu maximum.

Petr Kotáb

22. března 2009

Fotoreport z ustavujícího sjezdu Dělnické mládeže

Velkou fotoreportáž ze sobotního ustavujícího sjezdu Dělnické mládeže, který se uskutečnil v historickém podzemí brněnského Kapucínského náměstí, přináší www.delnickelisty.cz .

Tiskový odbor DS

21. března 2009

Dělnická mládež schválila program a zvolila vedení

Ustavující sjezd Dělnické mládeže (DM) se dnes uskutečnil v Brně.  Delegáti sjezdu schválili program hnutí a současně zvolili jeho vedení. Předsedou DM se stal Martin Zbela, šéfredaktor Dělnických listů, a místopředsedy Lucie Šlégrová a Matyáš Sombati. O mládežnickém sjezdu již informují některé sdělovací prostředky, např. iDNES (ZDE), České noviny (ZDE), iHNED (ZDE), Brněnský deník (ZDE), Aktuálně (ZDE) a TN.cz (ZDE). Kompletní text národně socialistického programu Dělnické mládeže přináší její oficiální internetové stránky www.delnickamladez.cz .

Tiskový odbor DS

20. března 2009

Demonstraci DS v Hluboké radnice povolila až na zámek

Dělnická strana chystá demonstraci proti ministrům zahraničí Evropské unie, kteří budou v čele s ministrem Schwarzenbergem okupovat historický zámek Hluboká nad Vltavou. Akce s nahlášeným pochodem se uskuteční v pátek 27. března od 17 hodin. Sraz aktivistů je na náměstí Čsl. armády. Podle serveru iDNES bude areál zámku s parkem kvůli ministrům po celou dobu uzavřen a důkladně střežen policií, protesty se tedy mohou odehrát jedině ve městě. Dělnická strana však na radnici řádně ohlásila celou trasu pochodu, tedy až před hlavní bránu pamětihodnosti (mapa ZDE).

Tiskový odbor DS

19. března 2009

Oznámení o konání ustavujícího sjezdu Dělnické mládeže

V sobotu 21. března 2009 se v Brně uskuteční ustavující sjezd Dělnické mládeže (DM), na kterém účastníci sjezdu zvolí výkonné orgány hnutí včetně předsedy a současně schválí svůj program. Hostem sjezdu bude také předseda Dělnické strany Tomáš Vandas. Více informací na www.delnickamladez.cz.

Tiskový odbor DS

19. března 2009

Výroky ředitelky mostecké školy jsou nebezpečným precedentem

Proč Dělnická mládež vyzvala ředitelku střední školy v Mostě k omluvě za své výroky pro média? Podle autora výzvy Martina Zbely výroky Hany Praženicové v Lidových novinách a iDNES jsou nejen v rozporu se zákonem o zaměstnanosti, ale svým zveřejněním mohou být nebezpečným precedentem pro jakékoliv jiné pracoviště, kde jsou zaměstnaní členové a příznivci Dělnické strany. Více na www.delnickelisty.cz.

Tiskový odbor DS

18. března 2009

DS vítá odvolání Šťovíčka, bitva tím ale nekončí

Dělnická strana vítá dnešní rozhodnutí zastupitelstva v Litvínově, které konečně odvolalo starostu města Milana Šťovíčka (ODS). Považujeme to za první vítězství Dělnické strany v tomto městě a logický důsledek událostí z listopadu loňského roku. Tehdy se pan Šťovíček jménem své radnice veřejně zastal cikánské mafie na sídlišti Janov, jejíž členové napadli skupinu aktivistů Dělnické strany.
Následoval 17. listopad a velká demonstrace členů a příznivců DS za účasti místních občanů. O problému v Litvínově se začalo mluvit v celorepublikovém měřítku a místní radnice v čele s panem Šťovíčkem se pod tlakem událostí a veřejnosti snažila dohnat to, co za dlouhá léta svého působení zanedbala.
Pro Dělnickou stranu tím ale bitva za spravedlnost a pořádek v Litvínově neskončila a nový starosta, rovněž za ODS, nemůže být pro nás zárukou splnění našich požadavků. Jedinou naději vidíme v řádných volbách, ve kterých – jak doufáme – skončí vláda místních korupčníků a konečně se o své město začnou starat lidé, kterým na Litvínovu a jeho slušné části obyvatelstva skutečně záleží.

 

Tiskový odbor DS

18. března 2009

Režisér festivalu Jeden svět přivítal dělnické aktivisty hajlováním

 

Martin Dušek, režisér veřejnoprávní České televize, hajloval na festivalu Jeden svět v Praze. Stalo se tak během oficiálního pozvání zástupců Dělnické strany a její mládeže. "Když se nám představil, slušně jsme mu podali ruku a také se představili, na což nám pan Dušek každému odpověděl Heil Hitler!“ uvedla dělnická aktivistka na stránkách DL. Celou reportáž najdete na na www.delnickelisty.cz.

 

Tiskový odbor DS

18. března 2009

Předseda DS odvolal stínového starostu Litvínova

 

Předseda Dělnické strany (DS) Tomáš Vandas rozhodl s okamžitou platností o odvolání stínového starosty Litvínova Vladana Reňáka z funkce. Důvodem je neprofesionální vystupování, neschopnost čelit tlaku ze strany médií a zaměstnavatele z důvodu jeho zapojení do politických aktivit DS. Jméno nového stínového starosty Litvínova bude zveřejněno v nejbližší době. 

 

Tiskový odbor DS

18. března 2009

Pochod za národ v Bratislavě - Demokracie v praxi

 

V sobotu 14. března se v Bratislavě uskutečnilo shromáždění nacionalistů pod heslem – Pochod za národ. Této akce se zúčastnilo na pět stovek aktivistů ze Slovenska, České republiky, Německa, Polska a dalších zemí. Účastníci demonstrace byli od samého začátku sevřeni kordony policistů, kteří hledali sebemenší záminku pro její rozpuštění. K tomu nakonec opravdu došlo…

Po zahájení shromáždění přednesl jako první svůj projev šéf Slovenské pospolitosti Ivan Sýkora. Jako druhý vystoupil bývalý předseda Slovenské pospolitosti a Slovenské pospolitosti – Národní strany  Mgr. Marián Kotleba. Jeho proslov byl úderný. Účastníci demonstrace jej přijali s velkým nadšením a mnohokrát jej přerušovali bouřlivým potleskem. To ovšem vyvolalo silnou nevoli policejních složek, kterými byl Kotleba po ukončení projevu brutálním způsobem sražen k zemi a odvlečen do přistaveného policejního vozu.

Po této demonstraci policejní síly ohlásil primátor města rozpuštění shromáždění. Téměř ihned následoval zběsilý policejní zásah. Do davu účastníků najela koňská jízda a zástup policejních mlátiček se pustil do jejich pronásledování. Policisté vytahovali z řad shromážděných demonstrantů jednotlivce, které za neustálého fyzického napadání odvlékali do přistavených vozů. Slovenský stát opět ukázal svoji tzv. demokracii v praxi…

Dělnická strana vyjadřuje svoji podporu Mariánu Kotlebovi i ostatním bezdůvodně zmláceným a zadrženým účastníkům této akce. Slovenská vláda se stejným způsobem jako ta „naše“  česká snaží zabránit prezentaci nepohodlných opozičních názorů. Za cenu nesmyslné policejní šikany a omezování svobody slova.

Společnými silami se postavíme na odpor proti tomuto jednání vlád darmožroutů a pseudohumanistů, jehož cílem je vytvoření atmosféry strachu a vynucení bezmezné poslušnosti a poddajnosti. Nezastaví a nezlomí nás. My zvítězíme!

 

 

Petr Kotáb

Místopředseda Dělnické strany

17. března 2009

DS: Jak čelit hospodářské krizi

Dělnická strana přináší občanům návod jak skutečně čelit probíhající hospodářské krizi, z celé události si odnést cenné poučení a omezit možné materiální škody. „Krize je způsobena tím, že lidé a podnikatelé byli nalákáni do úvěrů, které mohli splácet jedině potud, pokud si jiní brali stále větší objem úvěrů. Jakmile se tato pyramidová hra začala zadrhávat, začínají mít ti, co si vzali úvěry nejpozději, nebo jich mají hodně, problémy se splácením. Více se dozvíte na oficiálních stránkách antikrizového manuálu Dělnické strany (ZDE).

Tiskový odbor DS

17. března 2009

Výzva ředitelce školy: Omluvte se, nebo odstupte!

Dělnická mládež vyzývá ředitelku Střední školy gastronomie a služeb v Mostě Hanu Praženicovou, aby se omluvila za své mediální výroky (ZDE a ZDE) na adresu zaměstnance školy a učitele Vladana Reňáka, který se politicky angažuje v Litvínově v souvislosti s Dělnickou stranou a její vzdororadnicí. Praženicová hrubým způsobem porušila zákon o zaměstnanosti (zákon č. 435/2004 ve znění pozdějších předpisů), protože se svými výroky dopustila protiprávního jednání zahrnující podněcování, navádění a vyvolávání nátlaku směřujícího k diskriminaci zaměstnanců na pracovišti. Více na www.delnickamladez.cz.

Tiskový odbor DS

17. března 2009

Dělnická mládež: S výchovou systému nesouhlasíme

"Již dvě desetiletí jsme neustále přesvědčováni, že generace roku 89 se narodila do svobodného demokratického systému. Ano, někdo z dnešních mladých lidí, kdo převzal za svou ideu multikulturalismus a konzum, si může připadat svobodný, ale je to svoboda jen umělá...," píše ve svém článku Národní socialisté! člen Dělnické mládeže Martin Markes. Více na www.delnickamladez.cz.

Tiskový odbor DS

17. března 2009

DL: Fotoreport z inaugurace v Litvínově

„Tady z tohoto místa chci vzkázat pánům zastupitelům i vedení města - jsme tady a nenecháme vás spát!“ uvedl litvínovský vzdorostarosta Vladan Reňák na akci Dělnické strany v neděli 15. března. Fotoreport z Litvínova přináší www.delnickelisty.cz.

Tiskový odbor DS

16. března 2009

Nova s Kalibovou: Za Hitlera na hřbitově může DS

Reportáž v dnešních Televizních novinách TV Nova přinesla informaci, že na jihlavském hřbitově ležel portrét Adolfa Hitlera. Celá událost byla drasticky vylíčena s popisem, že je to důsledek nerozpuštění Dělnické strany, neboť neonacisté mají v tomto regionu velkou členskou základnu. To svým tvrzením podpořila i policejní udavačka Kalibová.
Dělnická strana se proti takovým nechutným lžím ze strany některých novinářů důrazně ohrazuje. Cílem této účelové manipulace je vyvolat dojem, že Dělnická strana je stranou neonacistickou, tedy protidemokratickou a protizákonnou. Novinářská šmíra nedokáže překousnout skutečnost, že DS je verdiktem Nejvyššího správního soudu potvrzena jako legální součást politického života v České republice. Navíc, v návaznosti na naší činnost si chtějí vybudovat kariéru různé pochybné existence, samozvaně považované za „odborníky na extremismus“.
Dělnická strana nehodlá podobné nechutné útoky tolerovat a budeme se bránit všemi dostupnými právními prostředky. Říkáme jasné NE špinění a pomlouvání.  

Tiskový odbor DS

16. března 2009

Štvanice na vzdorostarostu začala! iDNES byl u něj v práci

Stojí před studenty a může jim vykládat i o ideologii, kterou vyznává. "Překvapilo mě to a šokovalo. Nikdy mě nenapadlo, že se bude chtít takhle zviditelnit.“ - Takové výroky a názory si můžete přečíst v článku portálu iDNES, jehož redaktor navštívil pracoviště vzdorostarosty Dělnické strany v Litvínově, učitele Vladana Reňáka, aby mu tak trochu zkomplikoval život. Kdysi podobnou „práci“ dělali estébáci, dnes se ji s radostí ujali někteří novináři. Politická angažovanost je podle článku „zviditelněním“ a středoškolským učitelům zřejmě zapovězena, ačkoliv neexistuje zákon, který by jim vstup do politiky zakazoval. Inu, štvanice na Reňáka začala. Více (ZDE).

Tiskový odbor DS

16. března 2009

DS představila stínového starostu Litvínova

Dělnická strana představila v Litvínově svého stínového starostu Vladana Reňáka. Ten přítomným  občanům, kterých se sešlo zhruba kolem stovky, nastínil své představy a názory, jak by měla litvínovská radnice fungovat. S projevem rovněž vystoupil místopředseda DS Petr Kotáb. O akci informovaly všechny významné zpravodajské servery iHNed (ZDE); Deník (ZDE); České noviny (ZDE); Lidovky (ZDE); ČT24 (ZDE); Mediafax (ZDE); Novinky (ZDE).

Tiskový odbor DS

15. března 2009

Topolánek: Dělnickou stranu měli zrušit

Premiér Topolánek velmi lituje, že Nejvyšší správní soud nerozpustil opoziční Dělnickou stranu. Informaci o tom přináší zpravodajský server Lidovky (ZDE). O lítosti premiéra, který se zřejmě nehodlá smířit s nezávislostí soudů, ale současně mu nevadí přítomnost mafiána Íčka ve vládě, informují rovněž servery iDNES (ZDE) a ČT 24 (ZDE).

Tiskový odbor DS

15. března 2009

DL: Fotoreport z pochodu nacionalistů v Plzni

Proti izraelské agresi a sionismu se v sobotu demonstrovalo v Plzni. Fotogalerii a stručný report z pochodu Autonomních nacionalistů aktuálně přináší www.delnickelisty.cz.

Tiskový odbor DS

14. března 2009

Respekt o DS na univerzitě, Deník k inauguraci vzdorostarosty

Sdělovací prostředky informují o Dělnické straně. O debatě studentů se zástupci Dělnické strany na New York University in Prague  informuje časopis Respekt (ZDE). Nedělní inauguraci vzdorostarosty Litvínova se věnuje Mostecký deník (ZDE), který připravuje z místa aktuální zpravodajství.

Tiskový odbor DS

13. března 2009

Máme práva i my slušní a pracovití, pane Kocábe?

Ti z nás, kdo si mysleli, že odchod Džamily Stehlíkové ukončí období populistické politiky preferování neslušných před slušnými, nezaměstnaných před zaměstnanými, líných před pracovitými, hloupých před chytrými či menšin před většinou, zažívají krutý šok. Paní Stehlíková je sice pryč, byla však nahrazena stejným typem člověka. Člověka, který drastickým způsobem dává najevo, že práva mají pouze různí parazité, vyžírkové a netáhla. My ostatní, pro které je normální chodit do práce, ctít zákony a platit své závazky, jsme pro pana ministra Kocába jen chodící kasičky, ze kterých je kdykoliv možné beztrestně vytřepat peníze pro takzvaně sociálně potřebné, ve skutečnosti pak ty, pro které práce je slovem doslova vulgárním. A co více, pan ministr se dokonce snaží nám vnutit ideu, že my pracující pitomci už nemáme ani nárok se svých práv domáhat, ba dokonce ani o nich otevřeně hovořil. Tak to tedy ne. Je třeba panu Kocábovi jasně sdělit, že tady mu pšenka nepokvete. A že pokud má různé vyžírky tak rád, jak nám neustále sděluje, že má pouze možnost živit je ze své kapsy.
Kdyby to bylo na mém rozhodnutí, Kocábovo ministerstvo (včetně různých pseudohumanistických vládních rad) bych bez milosti zrušil a jeho osazenstvo rozehnal se sdělením, ať chvíli zkusí nejen planě kafrat, ale také vytvářet skutečné hodnoty. Nejlépe v soukromém sektoru. Je totiž nad slunce jasnější, že daňový poplatník Ministerstvo pro práva příživníků a pro nadržování národnostním menšinám nepotřebuje. Toto ministerstvo totiž neřeší žádnou z agend prospěšných slušnému člověku. Naše rodina to, co nepotřebuje, co jí nepřináší žádný užitek či co dokonce nesmyslně požírá peníze, vyhazuje do popelnice. Proč by postup ve státní správě měl být stejný? Jen proto, že banda Greenhornů se zoufale snaží prosadit své směšné figurky do nejvyšších exekutivních rolí? Nebo snad proto, že různí kamarádíčci se zoufale vyhýbají rozumné práci a rádi vyžírají státní kasu na naprosto zbytečných úřadech?
Nepatřím k lidem, kteří myšlenku "postarej se sám o sebe" považují za absolutní, v žádném případě. Existují lidé, kteří díky nepřízni osudu naši pomoc prostě potřebují. A co více, i člověk zdravý se v životě může dostat do obtíží a je správné, že společnost má mechanismy, které jej zachrání od pádu na dno. Ale ani jedna z těchto skupin pana Kocába nezajímá. Když tedy pan Kocáb navštívil ghetto parazitů, neplatičů a jiných společnosti škodících existencí a když jej tak nesmírně zajímalo, v jakých podmínkách tito nepřizpůsobiví jedinci žijí, pak panu Kocábovi sdělím velice zajímavá fakta. V České republice žijí tisíce, možná desítky tisíc lidí s různým zdravotním handicapem, kteří by mohli zkvalitnit svůj život prostřednictvím různých kompenzačních pomůcek. Bohužel, kompenzační pomůcky si nemohou dovolit. Pane ministře, kolik z těchto lidí jste navštívil, za kolik z těchto lidí jste vedl mediální válku, kolikrát jste vykřikoval, že tito lidé mají svá práva? Odpověď všichni známe. Ačkoliv se mi nelíbí, jakým způsobem je hospodářská krize zveličována, je faktem, že se propouští. A propouští se často lidé, kteří v té či oné firmě poctivě a věrně pracovali desítky let. Teď jsou na dlažbě a neví, co s nimi bude, neví, zda v dohledné době najdou nějakou práci.  Máme my slušní vůbec nějaká práva, pane Kocábe? Nebo jsou práva z vašeho pohledu výsadou darebáků a příživníků?
Jsem, stejně jako většina pracujících lidí v této zemi znechucen. Mé znechucení dochází vrcholu v den, kdy obdržím výplatní pásku. Ano, pane ministře, stát, kterého jste nyní jeden z nejvyšších představitelů, mi bez skrupulí sebere půlku výdělku. Nikoho nezajímá, zda z toho zbytku, který mi tedy milostivě ponecháte, zaplatím nájem, zda z toho zaplatím jídlo, zda z toho zaplatím elektřinu, vodu, plyn či třeba topení. A už vůbec nikoho nezajímá, zda budu mít dost na to, abych si poplatil své půjčky, které jsem si jako svéprávný občan nabral. Když mi peníze nezbudou, tak prostě a jednoduše přijde exekutor a provede se mnou závěrečné zúčtování. Bez milosti, bez lítosti, a především bez přítomnosti salonních kecalů typu Kocába či Stehlíkové, kteří se pokouší lidu udílet hraběcí rady. Ovšem skutek utekl, jak se ukázalo při nabídce panu Kocábovi, aby si bydlení mezi neplatiči vyzkoušel. Tak se ptám - když situace nás, pracujících, nikoho nezajímá, proč se tedy dělá takový tyátr s lidmi, kteří na této společnosti jen parazitují. Ano, staré heslo znějící - kdo nepracuje, ať nejí - je heslo, které bychom měli opět vrátit do života. A doplním - kdo neplatí své závazky, ať pozná následky ve formě živoření či exekutora.
Víte, já vlastně žádné problémy nemám. Ale existují lidé, zejména rodiny s dětmi, které, přestože se jedná o lidi poctivé, slušné a pracovité, živoří. Měsíc co měsíc mají jediné přání - vyjít s penězi. Měsíc co měsíc nad nimi visí Damoklův meč v podobě možné exekuce. Po těchto lidech neštěkne ani pes, natož aby se jimi nějaký ten Kocáb zabýval a snažil se pomoci. Takzvaní ochránci lidských práv mají jiné starosti. Musí zaopatřovat ty spoluobčany, kteří místo práce raději provozují gaučink, kteří si pro sociální podpory často jezdí vlastním vozem, a kteří tyto sociální podpory prolijí hrdlem či propasírují automatem. Přitom pomoc slušným pracujícím lidem je tak snadná - parazitům peníze vzít a pracujícím je ponechat (snížit daně, logicky). A na řeči o tom, že i dlužník a parazit má svá práva, odpovím jediné. Práva má mít slušný, pracující a poctivý člověk. Práva příživníka mohou být respektována jen a pouze tehdy, nejsou-li v rozporu s právy a zájmy slušných. Víte, stále nechápu, oč panu ministrovi vlastně jde. Pokud byl jeho cíl zviditelnit se před celým národem, pak se mu to patrně povedlo. Možná jde také o kuriózní sázku s odcházející kolegyní Stehlíkovou o tom, komu se podaří slušné lidi více naštvat a naprudit. Zde pana Kocába asi zklamu, zatím je boj vyrovnaný, ale pan Kocáb jistě neřekl poslední slovo. Každopádně je realitou, že trpělivost a tolerance slušných lidí již pomalu přetéká pověstný pohár a nedobrá ekonomická situace rozhodně tomuto stavu napomáhá.
Občané již mají dost toho, že pracovat znamená mít povinnosti, zatímco vyžírat znamená mít práva. Z tohoto důvodu je nutné zbavit se v politice všemožných Kocábů, Stehlíkových, Uhlů a jiných pseudohumanistů a řešit problém tak, aby to bylo výhodné pro ty, kteří společnosti prospívají, a nevýhodné pro ty, kdo na společnosti parazitují. A klidně i politicky nekorektně, protože politicky korektní téměř vždy znamená nevýhodné pro slušné občany. Lidská práva řešit chci, ale tato práva řeší již naše zákony. Netřeba salonních kecalů. A pak - kromě práv je také nutné řešit povinnosti. Tedy - pane Kocábe - přestaňte škodit této zemi, přestaňte naše peníze rozdávat příživníkům, přestaňte hájit práva neslušných na úkor slušných. Odejděte. A jestli chcete alespoň trochu pomoci lidským právům (tentokráte právům pro všechny), pak přesvědčte pana premiéra Topolánka, aby za vás již nehledal náhradu. Vaše ministerstvo nepotřebujeme...

E.M.

12. března 2009

Otevřený dopis občanky Krupky vedoucím představitelům města

Vážení zastupitelé našeho města,

ukazujete jak Krupka prosperuje, ale vůbec se nezmiňujete o Krupce - Maršov. Vy snad ani nevíte v jakých podmínkách tu musíme žít. Jaká je tu hrozná špína, hluk a to, že prakticky nemůžeme jít večer ven.
To však není všechno. V zimě se tu prakticky neudržují chodníky, a to většinou díky tomu v jakém jsou stavu, je to prostě o zlámání nohou a to konkrétně od mateřské školky ke schodům. Uvědomte si prosím, že tu bydlí i jiní lidé, ne jenom cikáni. Mělo by se to už konečně řešit. Nemáme chuť žít v neustálém bordelu. Nebaví nás věčně volat policii. Na Hamrech stojí byt cca 700 000Kč. Víte za kolik tady můžeme prodat byt: 40 000 - 70 000Kč. Takže nemáme ani šanci se odsud odstěhovat. To není jen můj případ, tady je na tom stejně většina starousedlíků. Je to jen a jen díky cikánům. A to nemluvím pouze o jejich krádežích všude kde se dá, v obchodech, v okolních zahradách i jinde.
 Mluví se o rasismu ohledně cikánů, ale tady je to opačné. Tady je rasismus proti ostatním lidem. Proto Vás prosím za všechny slušné lidi, udělejte tu už konečně taky pořádek.

Holešínská

12. března 2009

Zástupci DS vystoupili na New York University in Prague

V rámci programu pro studenty žurnalistiky na prestižní americké škole New York University in Prague vystoupili zástupci Dělnické strany. Na úterní seminář pro americké studenty byli za Dělnickou stranu pozváni její členové Patrik Vondrák a Jiří Dudák, kterým studenti během dvouhodinového semináře kladli otázky.
Budoucí žurnalisté se neomezovali ve svých otázkách pouze na činnost a názory Dělnické strany, ale ptali se i na osobní postoje obou zástupců. Nejdiskutovanějšími tématy byly kauza Janov, nepřizpůsobiví občané v ČR, multikulturní společnost, identita evropských národů a mnohé další.
Zástupci DS se jasně vymezili proti multikulturní společnosti, zrekapitulovali janovské události a zhodnotili jejich dopad na většinovou společnost v Janově. Přednesli svou vizi o svobodné Evropě národních států, založené na identitě a vzájemné spolupráci.

Tiskový odbor DS

12. března 2009

Litvínovská vzdororadnice má svůj web a zve na inauguraci

Stínová radnice Dělnické strany v Litvínově spustila své oficiální internetové stránky. Na adrese www.radnice-litvinov.cz najdete profil vzdorostarosty Vladana Reňáka, SOS linku Ochranných sborů DS, aktuality z města, anketu nebo zajímavé odkazy. Již tuto neděli se v Litvínově uskuteční inaugurace vzdorostarosty, na kterou naváže beseda s místními občany o problémech města. Pozvánka je k dispozici na webu vzdororadnice.

Tiskový odbor DS

11. března 2009

Rozhovor s Lucií Šlégrovou na blogu iDNES.cz

Nejen k loňským událostem v Janově se vrací rozhovor s Lucií Šlégrovou, členkou přípravného výboru Dělnické mládeže. Více na blogu zpravodajského portálu iDNES (ZDE).

Tiskový odbor DS

11. března 2009

DL: Nazrál čas pro politickou změnu s DS!

Sociální problémy se prudce prohlubují. Podle posledního průzkumu CVVM v únoru tohoto roku se výrazně zvýšily obavy lidí o ztrátu posledních sociálních jistot. Bojí se snížení životní úrovně a celkového poklesu ekonomiky. Nejvíce se obávají nárůstu nezaměstnanosti. Více na www.delnickelisty.cz.

Tiskový odbor DS

10. března 2009

Poděkování předsedy DS

Vážení přátelé, členové a sympatizanti Dělnické strany,
    
chci vám všem poděkovat za obrovské množství gratulací a podporu, která následovala po vynesení rozsudku Nejvyššího správního soudu. Jsem rád, že soud svým verdiktem potvrdil, že Dělnická strana je demokraticky fungující politickou silou, která neporušovala zákony České republiky, a že NSS prokázal apolitičnost a odolal tlaku mafiánského Íčka. Velmi si vážím vaší podpory a těší mě, že popularita naší strany strmě stoupá, na čemž máte zásluhu právě vy, kteří vytrvale jdete s námi po nelehké cestě.
V následující předvolební kampani k volbám do Evropského parlamentu nás čeká hodně práce. Zcela jistě můžeme očekávat další nechutné útoky ze strany vládní elity i médií, která zděšeně pozorují fakt, že naše strana, a to již otevřeně připouští politologové a nezávislé průzkumy, je na hranici volitelnosti do Evropského parlamentu. Tento bezesporu obrovský nárůst popularity způsobuje na naší politické scéně zemětřesení. Lidé se přestávají bát projevit svůj názor, otevřeně se přidávají na naší stranu a dvacet let po sametovém podvodu stojíme před historickou chvílí opravdové změny. Udělejme tedy nyní maximum pro to, aby se tato historická příležitost nepromarnila. Je to jen na nás! 

Váš

Tomáš Vandas

9. března 2009

Dělnická mládež a světonázor

Nově vzniklé hnutí Dělnická mládež prezentuje veřejnosti svůj pohled na svět. Prohlášení Můj světonázor je obsahem direktivu přípravného výboru DM. Více na www.delnickamladez.cz.

Tiskový odbor DS

9. března 2009

DL: Český venkov chátrá!

Náš venkov se dostává do stále méně utěšující situace. Na jedné straně je činnost zemědělců podvazována zničujícími výkupními cenami zpracovatelského průmyslu, který je „pro změnu“ decimován odběratelskými cenami obchodních řetězců nadnárodních gigantů, na druhé straně ubývá pracovních příležitostí tradičně vázaných na drobné živnostníky a malozpracovatele. Kdy přijde slíbená vládní revitalizace? Více na www.delnickelisty.cz.

Tiskový odbor DS

9. března 2009

Další cizinec a další masový vrah

 

V Sokolovně v Petřvaldu na Karvinsku zastřelil v noci ze soboty na neděli 41letý cizinec čtyři lidi a poté se pokusil o sebevraždu. V současné době leží tento čtyřnásobný vrah s těžkým zraněním v nemocnici.

Média s velkou mírou opatrnosti informují o tom, že vrah je cizinec, pravděpodobně Makedonec. Některé zpravodajské servery ale také uvádějí, že zatím není přesně jasné, jestli je z Makedonie, Albánie nebo Černé Hory. Podle dostupných informací je událost v Petřvaldu zřejmě nejtragičtějším případem svého druhu v Česku za posledních několik desítek let.

Já osobně už nenacházím vhodná slova, jak tuto tragédii popsat. Hlavou se mi honí otázka, jestli by se dalo takovémuto řádění cizinců v naší zemi, kteří znásilňují, vraždí a páchají tu nejzávažnější trestnou činnost zabránit tím, že přestaneme z České republiky dělat žumpu Evropy, do které se mohou sjíždět vrazi, pedofilové, násilníci a zločinci ze všech koutů naší planety?

Cesta k čistému státu bez těchto bastardů (jinak tyto kreatury už nazvat neumím) však nevede přes naši zkorumpovanou, protinárodní vládu napojenou na organizovaný zločin a spolupracující s mafiánskými bossy. Dokud zločinci typu Nečase, Kocába nebo Íčka nebudou sedět na lavici obžalovaných a neponesou trestně právní odpovědnost za tuto zoufalou situaci, do které dostali naši zemi, do té doby se zde nic neposune k lepšímu.

Ten první ještě v polovině loňského roku do naší země zval statisíce cizinců. Nikdo neposlouchal naše varování, co všechno zelené karty a pobídky naší vlády můžou způsobit.

Ten druhý zase omlouvá porušování českých zákonů ze strany cizinců a vyzývá naše úřady a policii, aby nedodržovaly platné zákony a nepostupovaly tak, jak se postupovat má, protože cizinci jsou v naší zemi chráněni. Mohou si zde dovolovat dělat cokoli, zdržovat se na území našeho státu bez potřebných platných povolení, ale podle Kocába to není důvod k jejich deportaci.

A ten třetí? Když někdo řekne nahlas svůj kritický názor na současnou vládnoucí garnituru zločinců, je potřeba ho zmasakrovat, pošpinit, zrušit. To zrušení se mu ale nepodařilo a Dělnická strana v těchto dnech získává stále větší podporu občanů, jako ještě nikdy předtím. A oni si jsou moc dobře vědomi, že cesta ke svobodě a demokracii vede přes jejich vězeňské cely.

Český národ se stále hlasitěji ozývá a požaduje Českou republiku nejenom bez zkorumpovaných politiků hlasitě chrochtajících u svých přeplněných koryt, ale také bez pedofilních vrahů ze Slovenska, bez masových vrahů odněkud z Makedonie nebo Albánie a bez asiatů roznášejících zákeřné nemoci.

Bohdan Grygařík

8. března 2009

Stanovisko k pořadu ČT 168 hodin

Dramatické záběry hajlujících mladíků, vytetovaný nápis „Mou ctí je věrnost“ na paži 19leté dívky, pozdravy připomínající Hlinkovy gardy, černé košile, ozubené kolo, účes našeho kamaráda, tajemná čísla 18 a 88, soukromé oslavy kolem 20. dubna, nápisy na tričku, podezřelé výšivky…, mohli bychom pokračovat ve výčtu notoricky opakovaných „důkazů“ pro zákaz naší politické strany.
Velmi nápadná je ale jedna věc: předkladatelé výše uvedených „důkazů“ nemluví o našem programu, obsahu projevů představitelů strany, o tom, s jakou vizí přicházíme, co by mělo být špatného na myšlence národního a sociálního státu atd. Druhá věc je ještě nápadnější: naši nepřátelé (zejména politici všech parlamentních stran) ve štvaní proti nám vždycky mluví jen o nás, ale nikdy nehovoří o sobě, nehovoří o tom, v čem jsou lepší než my.
Srovnávají nás s minulostí, sami ale nemají budoucnost. Nepředkládají proti nám své programy, co nabízí společnosti za ideu a světonázor a v čem je pro společnost užitečnější a prospěšnější než filosofie naše. Pokládáme si otázku, proč všichni ti, co zběsile vykřikují „Zakažte DS!“, výhradně mluví o čase minulém, a to ještě o čase, který nikdo z nás nezažil.
Autor tohoto stanoviska se narodil v roce 1977, kdy tehdejší politici a umělci horlivě sepisovali petici proti Chartě 77. Předseda DS Tomáš Vandas je ročník 1969 – např. Karel Gott měl už v té době za sebou několik zlatých slavíků. A konečně devatenáctileté dívce s tetováním na paži, pro kterou je věrnost ctí, oslaví letos krásných dvacet let, protože se narodila ve dnech tzv. sametové revoluce, během které si komunisté padli do náruče s chartisty, za bouřlivého potlesku umělců a moderátorů státní televize.
Dělnická strana ve své činnosti nehodlá přistoupit na poslední hru politických ztroskotanců, kteří kromě vytahování obrázků a obviňování mladých z odpovědnosti za minulost nebo sympatií k ní, nepředložili nic, čím by byli schopni vyvrátit náš program a naší vůli jej do posledního bodu prosazovat. My tu vůli máme, máme i ten program, oni už nemají nic, pouze panický strach z budoucnosti a zúčtování za jejich politické a hospodářské zločiny uplynulých desetiletí.
Budoucnost patří mladému hnutí, s národním a sociálním programem. Ne duševním mrtvolám. Ty ať se nadále chytají minulosti a s předstihem si v ní budují vlastní hrob!

Martin Zbela
Tiskový odbor DS 

8. března 2009

DM: Začala první vlna náboru aktivistů

Dělnická mládež rozjela náborovou kampaň. Například v Praze vzniká místní organizace, další se již formuje v Ostravě a v jiných městech republiky. První vlna náboru členů bude završena ustavujícím sjezdem, na němž budou členy DM zvoleny ústřední orgány hnutí. Více informací včetně přihlášky do DM najdete na www.delnickamladez.cz.

Tiskový odbor DS

7. března 2009

Inaugurace vzdorostarosty Litvínova
 

Dělnická strana (DS) zve všechny občany na shromáždění za vyřešení problémů s nepřizpůsobivými osobami, které se uskuteční v neděli 15. března od 15 hod. v Zámeckém parku v Litvínově.

S projevem vystoupí místopředseda DS Petr Kotáb, stínový starosta Litvínova za DS Vladan Reňák a zástupce přípravného výboru občanského sdružení Dělnická mládež. Po ukončení projevů bude následovat diskuse s občany. Plakáty k akci naleznete zde a zde.

Tiskový odbor DS

7. března 2009

Trochu jiný pohled na stěhování seniorů
z penzionu v Mostecké ulici v Litvínově

 Vážení zastupitelé našeho města. Dovolte mi trochu jiný pohled na stěhování seniorů z penzionu v Mostecké ulici. Když pomineme poněkud překotné přípravy stěhování, zaviněné otálením města s hledáním nových prostor pro penzion. Je tu ještě jedna věc. Podívali jste se na umístění domu ve Vodní ulici očima těch, koho tam stěhujete?
Přístup do domu není bezbariérový. Nejkratší cesta na MHD vede okolo služebny policie ( zde jsou schody ) přes parkoviště,( auta mnohdy parkují tak, že se mezi nimi musí hledat ulička ). Dále se musí projít obchodním domem Prior ( opět schody ). Obchodní dům je ale otevřený jen v určitou dobu. A bude li se obyvatel penzionu vracet domů po 18hod., bude muset celý blok domů obcházet. Pro zdravého člověka je to nepodstatná zacházka. Pro člověka, který se hůře pohybuje, to ale může být problém.
Pan Vopelka ( ODS ) prohlásil : cituji „doufám, že nebudeme ve Vodní nic přestavovat. Lidé nestojí o sociální péči, ale potřebují střechu nad hlavou,“ (zdroj Mostecký deník). Ano pane, ve chvíli kdy lidé nemají jistotu, kde budou na podzim žít, budou rádi, že neskončí na ulici. Výrok pana Vopelky považuji za krajně necitlivý. Úroveň společnosti se pozná i podle péče o ty nejstarší občany. Nesmíme zapomenout, že tito lidé celý život pracovali a zaslouží si žít v důstojných podmínkách. Proto bych spíše čekal vyjádření, ve smyslu: Víme, že řešení které jsme našli není ideální, ale uděláme vše pro to. aby lidé se v novém penzionu cítili dobře.

Vladan Reňák

6. března 2009

Zavřeli Hlubokou kvůli Schwarzenbergovi a EU

Více než měsíc bude jihočeský zámek Hluboká uzavřen pro veřejnost kvůli ministrům zahraničí Evropské unie, pro které bývalý majitel zámku Schwarzenberg přichystal okázalou žranici. Náklady na luxusní úlevu mocipánů jdou do milionů korun. Zařízení zámku je odváženo neznámo kam, jeho prostory vytápěny přímotopy. Dělnická strana už v této věci oznámila chystaný protest (Deník ZDE, ČT24 ZDE). Problému se podrobně věnují také www.delnickelisty.cz

Tiskový odbor DS

5. března 2009

Sombati: Dělnický nacionalismus v podání mládeže

"Kapitalismus nikdy nepovede k růstu národa, protože vždy zatáhne národ do sobeckých zájmů mezinárodních finančníků, a nepovede k němu ani internacionální socialismus, jelikož už z pouhého pojmenování je jasné, že jeho zájmem národ není. Skutečnou cestou k rozvoji je pouze socialismus národní, jelikož právě jeho cílem je blaho národní společnosti," píše Matyáš Sombati, člen přípravného výboru Dělnické mládeže. Více na www.delnickamladez.cz/idea.

Tiskový odbor DS

5. března 2009

Vandas: Lidé v této zemi už toho mají dost!

"Chtějí se aktivizovat a chtějí dosáhnout změny. Protože co si budeme nalhávat, od listopadu 1989 je u moci jedna tatáž sebranka, která si myslí, že tady bude na věky, že bude rozkrádat náš stát, že jako kobylky budou parazitovat na všem," řekl ve svém projevu na shromáždění před soudem v Brně předseda Dělnické strany Tomáš Vandas. Celý projev přináší TV Nacional - www.nacional.cz.

Tiskový odbor DS

5. března 2009

Vzdorostarosta Litvínova pro Týden

„Když už jezdí hlídka strážníků městem, proč by nemohla pokaždé projít všechny herny, zda tam nesedí někdo, kdo je na dávkách? Ta přísnost musí být zkrátka ještě více vidět,“ uvedl v rozhovoru pro Týden vzdorostarosta Litvínova za Dělnickou stranu Vladan Reňák. Více ZDE.

Tiskový odbor DS

5. března 2009

Ministerstvo vnitra registrovalo Dělnickou mládež

Dne 3. března 2009 Ministerstvo vnitra České republiky oficiálně registrovalo nové občanské sdružení pod názvem Dělnická mládež (DM). Členem mládežnické odnože Dělnické strany může být každý občan ve věku 15 až 35 let. Více o DM a jejím poslání na oficiální adrese hnutí: www.delnickamladez.czO vzniku DM informují sdělovací prostředky, např. Mediafax (ZDE), ČT24 (ZDE), Novinky (ZDE), Lidovky (ZDE).

Tiskový odbor DS

5. března 2009

DL: Soud s Dělnickou stranou odhalil vážnou politickou krizi

Není to krize kvůli chybějícímu hlasu ve sněmovně nebo dohadování se poslanců o rozpočtu. Je to krize kvůli trvalé absenci významných názorů a jejich zastoupení na půdě zákonodárného sboru. Postojů a požadavků, které za dvacet let režimu narostly do extrémních rozměrů a nyní se uvolňují prostřednictvím činnosti a působení Dělnické strany. Více v komentáři Dělnických listů - www.delnickelisty.cz.

Tiskový odbor DS

4. března 2009

Sdělovací prostředky o soudu s DS

Dělnická strana vyhrála soud s vládou a představitelé systému napříč celým zkorumpovaným spektrem začali panikařit a vydávat prohlášení o dalších zákazech. Například zástupci ČSSD se obávají přílišné medializace Dělnické strany, která by mohla příští rok v parlamentních volbách připravit Jiřího Paroubka (Kočkovi, Krakatice) o vítězství, svým vstupem na půdu sněmovny. Více informací v těchto sdělovacích prostředcích: Deník (ZDE), Mediafax (ZDE), iDNES (ZDE), Novinky (ZDE), Týden (ZDE), Český rozhlas (ZDE), České noviny (ZDE), Aktuálně (ZDE), ČT24 (ZDE), iHNED (ZDE), E15 (ZDE), TN.cz (ZDE).

Tiskový odbor DS

4. března 2009

Mafiáni Langer a Paroubek zuří: DS žije!

Šok! Tak vnímají hlavní představitelé stran vládnoucí garnitury dnešní rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který smetl se stolu návrh vlády na zákaz Dělnické strany. Své znepokojení nad tímto verdiktem nevyjádřil pouze mafián Íčko Langer, ale i jeho protějšek ze strany s vazbami na pražské podsvětí (a policejního spisu Krakatice) - Jiří Paroubek (jeho vyjádření ZDE).
Dělnická strana trvá na své nulové toleranci polistopadovému systému a požaduje prošetření všech ekonomických a dalších zločinů stran ODS, ČSSD a dalších subjektů, které od roku 1989 vysávají státní rozpočet na svoji kriminální a protinárodní činnost. Nejen, že přivedly naši zem likvidací výroby a vlastních zdrojů do naprosté závislosti na importu, ale nyní se snaží své skutečné odpůrce kriminalizovat a zakazovat, což jim naštěstí Nejvyšší správní soud dnešním rozhodnutím výrazně ztížil.
Dělnická strana, to je sociální spravedlnost pro slušné občany, a tvrdý trest pro politické zločince!

Martin Zbela
Tiskový odbor DS

3. března 2009

Média o soudu s DS

O zítřejším rozhodnutí soudu v Brně, který Dělnickou stranu rozpustí nebo nechá na nadále vyvíjet politickou činnost, informují některá média, např. České noviny (ZDE).

Tiskový odbor DS

3. března 2009

DL: Hospodářská krize? Národ fandí exekutorům

V době začínající hospodářské krize a krachu národních ekonomik, plně v rukou nadnárodních korporací (těch, u kterých jsme všichni prostřednictvím úvěrů zadluženi), je docela s podivem, že obyvatelstvo místo sepisování petic proti bankám a nezodpovědným vládám, proti médiím, které lákají další a další ovečky do pasti úvěrů a dluhů, slouží jako kompars na podporu exekutorů. Více www.delnickelisty.cz.

Tiskový odbor DS

2. března 2009

Přijďte podpořit DS!

Už jen hodiny zbývají do verdiktu Nejvyššího správního soudu v Brně, který bude ve středu od 9.30 hodin rozhodovat o existenci Dělnické strany. DS vyzývá všechny své členy a příznivce k osobní účasti na tomto tribunálu, jenž nemá od roku 1989 v naší zemi obdoby. Shromáždění na podporu DS začíná před budovou soudu na Moravském náměstí v 9 hod., své vystoupení plánuje předseda strany Tomáš Vandas bezprostředně po vynesení verdiktu.

Tiskový odbor DS

2. března 2009

Stanovisko ke středečnímu soudu s Dělnickou stranou

Ve středu 4. března vynese Nejvyšší správní soud v Brně rozsudek nad Dělnickou stranou. Jde o vyústění zbabělosti a slabosti vlády Mirka Topolánka, která se neodvážila se svým politickým odpůrcem utkat v řádném volebním souboji, místo toho používá stejných praktik, které jsme naposledy poznali před rokem 1989.
Rozsudek správního soudu bude aktem právním nebo politickým. V prvním případě soudci smetou návrh vlády se stolu s tím, že není podepřen důkazy a je v rozporu s principy parlamentní demokracie a Listinou základních práv a svobod. V druhém případě nejvyšší soud rozpustí Dělnickou stranu dle návrhu mafiána Langera, pravděpodobně s odůvodněním, že DS je nebezpečím pro polistopadový režim.
Je nutno poznamenat, že nebezpečím pro polistopadový režim skutečně jsme, což jsme už deklarovali v „kontroverzním“ stanovisku k požáru průmyslového paláce v Praze, ze dne 17. října minulého roku. V něm jsme jasně naznačili, že po našem politickém vzestupu, tj s podporou veřejnosti, nebudeme tolerovat hospodářskou ani jinou kriminální činnost současných zkorumpovaných stran v parlamentu.
Jak už ve své závěrečné řeči před soudem v Brně poznamenal předseda DS Tomáš Vandas, značku nám soudci vzít mohou, myšlenky a názory nikoliv. Žádná garnitura se nezbavila svého nepřítele prostým verdiktem soudu, zvláště jde-li o politické hnutí. Jestli si něco takového současná vláda myslí, je ještě naivnější a hloupější, než jsme si mysleli.

Martin Zbela
tiskový odbor DS

2. března 2009

Předsednictvo Dělnické strany...

...blahopřeje předsedovi strany Tomáši Vandasovi k jeho životními jubileu. Přejeme mu hodně zdraví a sil v jeho nelehkém boji o národ a vlast. Je toho ještě mnoho, co musí vykonat v politické práci a proto vyjadřujeme nezlomné přesvědčení, že Dělnická strana se pod jeho vedením stane vůdčí politickou silou v naší republice. Budeme vždy s Vámi, předsedo!

Za předsednictvo DS Jiří Štěpánek
I. místopředseda

27. února 2009

Problémy v Krupce - DS vyzývá vedení města k řešení

 

Severočeské město Krupka se nachází zhruba 5 km severně od Teplic na úpatí Krušných hor. Vzniklo pravděpodobně v letech 1305-1330. Známé je především hornickou minulostí. Po staletí dochází na jeho území k těžbě cínu a dalších nerostů.

V posledních době ale na sebe Krupka začíná upozorňovat zcela odlišnou věcí. Začíná se totiž pomalu měnit v cikánské ghetto, podobně jako například litvínovské sídliště Janov, Postoloprty, části Bíliny, Mostu, ústí nad Labem a mnoha dalších měst a obcí.

Kriminalita je v Krupce opravdu veliká. Obchodníci i obyčejní občané nemají proti řádění cikánských zlodějských partiček prakticky žádnou šanci. Kradou každodenně nejenom v malých krámcích, ale i ve velkých obchodech s ostrahou. V zahradách místních obyvatel kradou veškeré ovoce. Občané města jsou proti jejich řádění bezbranní.

špína je v částech města osídlených cikány neuvěřitelná. Na ulicích jsou zcela běžně k vidění lidské výkaly. Nejhorší situace nastává po výplatě sociálních dávek. Hospody a herny jsou plné cikánů, kteří jsou schopni za jedinou noc tyto příspěvky určené sociálně slabým občanům, prohrát v automatech a prolít hrdlem. V ulicích města je poté do časných ranních hodin neuvěřitelný hluk a bordel.

Rozbíjení vchodových dveří, ničení dopisních schránek, zvonků a dalšího vybavení je zde na denním pořádku. Některými baráky se pomalu ani nedá projít kvůli neuvěřitelnému zápachu, který je z nich již na dálku cítit. Nepřizpůsobivý občané totiž zásadně nepoužívají toalety, ale vykonávají své tělesné potřeby přímo na chodbách paneláků, a mnohdy najdou občané takovouto nechutnou nadílku i přímo ve výtahu.

Drtivá většina cikánů nepracuje, takže hluk do časných ranních hodin je naprostou samozřejmostí. Je zde také načerno nastěhováno mnoho cikánských rodin ze Slovenska. A prozatím proti tomuto nikdo nic nedělá. To se však musí změnit.

Dělnická strana začíná od této chvíle situaci v Krupce monitorovat a vyzývá vedení města k nápravě zmíněných skutečností. Je načase provést důkladné kontroly heren, hospod a barů, především v dny, kdy jsou vypláceny sociální dávky. Vystěhovat osoby, které neplatí nájem nebo jsou zde usazeny bez řádných nájemních smluv. Městská policie i Policie české republiky se musí důsledněji věnovat udržování veřejného pořádku v problémových částech města. Slušní občané Krupky musejí mít zajištěno právo na klidný a různými parazity nerušený život.

Petr Kotáb
místopředseda Dělnické strany

27. února 2009

Čunek: Dělnická strana supluje stát, který selhal

Předseda vládní KDU-ČSL a bývalý ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek připustil, že jednání s Dělnickou stranou u kulatého stolu je možné ve chvíli, kdy stát selhal. Uvedl to ve čtvrtečním rozhlasovém pořadu Dvacet minut Radiožurnálu (záznam ZDE) s moderátorem Martinem Veselovským.

Část rozhovoru přinášíme zde:

Veselovský: Dělnická strana se v Litvínově stala součástí řešení. Oni včera jmenovali stínového starostu a vyzvali obyvatele Litvínova, aby za ním chodili a říkali mu o těch problémech, které samospráva - standardně zvolená - neumí řešit. Přímo z mé zkušenosti: když jsme tam natáčeli, jak majoritní bílá většina, tak Romové, samospráva, všichni s Dělnickou stranou jednají. Dělnická strana je tam evidentně součástí nějakého řešení. Mimochodem, Michael Kocáb, ministr pro lidská práva a menšiny, řekl, že v nějakém užším formátu čtyř, pěti lidí by si se zástupci Dělnické strany sedl k jednomu stolu. Je to správný postup, je to prostě něco, co musíme akceptovat, pane předsedo?

Čunek: Je to jediný možný postup ve chvíli, kdy jsme selhali. Jako stát.

Veselovský: Stát selhal?

Čunek: Stát selhal, protože doposud jenom mluvil. Dělal kontroly, případně jezdil na inspekci, pak ústy svých představitelů odsuzoval především starosty a primátory, kteří v bezvýchodné situaci zvolili nějakou variantu, kterou neustále někdo problematizuje... (...) Protože jsme selhali a nic jsme s tím nedělali, naplňovali jsme - teď to říkám za stát, protože věřím, že jsem to já neudělal - pouze své předvolební ambice tím, že se vykřiklo: "Všichni máme stejné žaludky a tvrdou rukou na ně musíme jít!", ale žádné řešení nikdo nepředvedl. Pak tady vznikla tato strana, která říká: „Ano, tvrdou ruku my máme“. Samozřejmě tato strana nemůže nic udělat...

Veselovský: ...a nesupluje, čirou náhodou, tato strana minimálně v tom daném regionu to, co by měla dělat státní správa nebo samospráva?

Čunek: (...) ...stát je tady skutečně suplován Dělnickou stranou, protože doposud nezajistil ani bezpečnost litvínovských a chomutovských občanů atd., tak Dělnická strana řekla: "My vám tu bezpečnost zajistíme, budeme vás chránit". Samozřejmě, když je člověk v rohu a někdo ho chce zabít a bije ho, ničí mu majetek, tak zareaguje na každou pomocnou ruku, která se mu nabízí, a v tomto případě, protože mu nenabídl pomocnou ruku stát, tak se chytají ruky nabízené Dělnickou stranou. Myslím si, že je to filosoficky špatně a je to skutečně selhání státu, ale stát tady teď může spolu s radnicí skutečně rychle zasáhnout a rychle tuto situaci řešit.

Tiskový odbor DS

27. února 2009

ON-LINE rozhovor s Lucií Šlégrovou na TN.cz

Video a článek o Lucii Šlégrové, devatenáctileté člence Dělnické strany, přináší zpravodajský portál Novy TN.cz (ZDE). Chcete-li se Lucie na něco zeptat, máte příležitost dnes večer, kdy bude hostem ON-LINE rozhovoru na TN.cz.

Tiskový odbor DS

26. února 2009

DL: Zaměstnavateli zneužívaná krize

Komentář Jiřího Štěpánka, místopředsedy Dělnické strany, k ekonomické krizi a tzv. opatřením české vlády přináší www.delnickelisty.cz.

Tiskový odbor DS

25. února 2009

Oznámení DS o jmenování vzdorostarosty Litvínova

Na základě včerejších událostí v Janově, kde se prokázala naprostá nekompetentnost ministra pro lidská práva a menšiny Michaela Kocába, dále arogantní vystupování zástupců litvínovské radnice a tamních cikánů, rozhodla se Dělnická strana v rámci města Litvínov ustanovit stínového starostu, který bude stát do příštích komunálních voleb v opozici proti stávajícímu městskému úřadu.
„Vzdorostarostou“ Litvínova byl Dělnickou stranou jmenován jeho tamní obyvatel, pan Vladan Reňák. Narodil se 23. října 1975 v Mostě. V roce 1993 se vyučil na Středním odborném učilišti SHD v Mostě-Velebudicích v oboru obráběč kovů. Poté absolvoval nástavbové studium na Střední škole LIVA, které zakončil maturitní zkouškou. V dalších letech složil státní jazykové zkoušky – německý a anglický jazyk.
V letech 1997 - 2004 pracoval jako překladatel a tlumočník nejprve pro Krušnohorské strojírny a.s. a poté pro firmu BoHo spol.r.o. Dále ve firmě Schoeller Litvínov k.s. v oddělení odbytu. Od roku 2007 pracuje jako učitel jazyků na Střední škole gastronomie a služeb v Mostě a také jako nezávislý překladatel. Vladan Reňák je ženatý a vychovává dvě děti. 
O politiku a dění v Litvínově se vzdorostarosta Dělnické strany začal aktivně zabývat na podzim loňského roku po událostech v Janově. „Nelíbí se mi, do jakého stavu se naše město v posledních letech dostalo a chci pomoci vyřešit problémy, které tíží nás všechny,“ uvedl Vladan Reňák, jehož prohlášení ke jmenování vzdorostarostou Litvínova tvoří přílohu oznámení DS.

Tiskový odbor DS

Prohlášení

Dělnická strana (DS) mne oslovila s nabídkou kandidatury na stínového starostu města Litvínova. Nabídku jsem přijal z následujících důvodů:
Program DS je mi blízký. Litvínov jsem měl vždy rád a nelíbí se mi, co se v posledních letech z tohoto města stalo. Litvínov byl dobré místo pro život. Bohužel, již tomu tak není. To bych rád změnil spolu s týmem angažovaných lidí, kterým není lhostejný vývoj našeho města. Radikálně a důsledně!

Co ve stručnosti požadujeme:

1) Důslednou kontrolu zadávání veřejných zakázek, vše musí být průhledné. To platí i pro výběrová řízení na funkce na městském úřadě.
2) Opravdu nulovou toleranci vůči nepřizpůsobivým občanům bez rozdílu národnosti. Vrátit Janov do doby zhruba před 20 lety, kdy se tam dobře žilo. Například přísnou každodenní kontrolou heren.
3) Účinnou a důslednou sociální politiku, stejné podmínky pro všechny. Pomáhat těm, kteří mají zájem změnit svoji sociální situaci.
4) Zabránit další devastaci města. Zlepšit jeho obraz na veřejnosti.

Vladan Reňák

25. února 2009

ČT24: DS představuje hrozbu pro současný režim

Dělnická strana volá po změně polistopadového režimu. Ideální politický systém vidí DS jasně: „Je to systém národní a sociální, který preferuje sebevědomý, národní stát, který se nemusí nikomu podřizovat, který jedná jako rovný s rovným s ostatními státy. A myslím si, že především přednost mají mít čeští občané," uvedl předseda strany Tomáš Vandas. Více na ČT24 (ZDE).

Petr Kotáb
místopředseda Dělnické strany

24. února 2009

Ministr Kocáb se zástupci DS nejednal

 

Dělnická strana (DS) je pobouřena dnešními lživými zprávami některých médií, která informují o jednání ministra pro lidská práva a menšiny Michaela Kocába se zástupci litvínovské radnice, místními cikány a údajně také zástupci Dělnické strany. Tuto informaci přinesla například TV Prima, TN.cz a další.

Přestože to byla právě DS, která na problémy litvínovského sídliště Janov jako první upozornila a začala se situací přímo na místě intenzivně zabývat, tak její zástupci na toto setkání nebyli pozváni a nezúčastnili se jej. Ministr Kocáb ústy své tiskové mluvčí Lejly Abbasové vzkázal, že DS má mnoho dalších možností, jak vyjádřit své názory, a na nátlak cikánských předáků účast jejích zástupců na tomto jednání odmítl.

Mohu pana ministra a všechny občany ubezpečit, že Dělnická strana těchto „dalších“ možností zcela jistě již v nejbližší době využije. Více informací očekávejte již zítra na webových stránkách Dělnické strany.
 

Petr Kotáb
místopředseda Dělnické strany

24. února 2009

Kulatý stůl v Janově bez DS

 

Dnešní jednání v Janově – kulatý stůl - za účasti ministra pro lidská práva a menšiny Michaela Kocába, se uskuteční bez přítomnosti zástupců Dělnické strany, která kauzu nepřizpůsobivých cikánů na tamním sídlišti v loňském roce otevřela.

Z důvodu toho, že jsme ani žádnou pozvánku k tomuto tzv. dialogu „všech“ aktérů problému  neobdrželi, jsme nuceni považovat dnešní kulatý stůl spíše za hranatý a jednostranný.

Podle prohlášení tiskové mluvčí ministra Kocába Lejly Abbasové mají „všechny politické subjekty dostatek jiných možností, jak veřejně vyjádřit svoje názory.“ Je v pořádku, že nám bývalá televizní celebrita připomněla naše práva a povinnosti.

Dělnická strana v této věci chystá důležité prohlášení, které bude mít vliv na budoucí činnost nekompetentní radnice v následujícím, do komunálních voleb zbývajícím období.
 

Tiskový odbor DS

23. února 2009

Mluvčí cikánů z Janova utíkala před kamerou televize

Videoreport z Postoloprt, kde se o víkendu konalo shromáždění Dělnické strany, aktuálně přináší Televize Nacional. Kromě průběhu akce je v dokumentu zachycen také hysterický výstup cikánské aktivistky z Janova Jitky Kokyové, která přijela do Postoloprt povzbudit notorické neplatiče. Více www.nacional.cz .

Tiskový odbor DS

22. února 2009

DL: Report z akce v Postoloprtech

Reportáž ze sobotní akce Ochranných sborů Dělnické strany v Postoloprtech najdete na www.delnickelisty.cz.

Tiskový odbor DS

22. února 2009

Stanovisko DS k výrokům F. Bublana (ČSSD)

Dnešní výroky stínového ministra vnitra Františka Bublana (ČSSD) na adresu Dělnické strany v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT považujeme za přinejmenším skandální. Tento politik a bývalý důstojník kontrarozvědky, za jehož působení na ministerstvu vnitra došlo k mnoha aférám, například útěku podvodníka Krejčíře do zahraničí, je podle svých slov znepokojen činností Dělnické strany, její zvyšující se popularitou a prezentací ve sdělovacích prostředcích.
Nejen, že požaduje zákaz této strany, ale současně nabádal ministerstvo vnitra, aby případnou náhradní stranu neregistrovalo, pokud v ní budou stejní lidé nebo bude hlásat stejné myšlenky jako DS.
Je pro veřejnost jistě poučné vědět, že stínový ministr tzv. hlavní opozice chce své konkurenty zakazovat, protože v důsledku jejich prezentace v televizi a dalších médiích mohou získat na popularitě.
Dělnická strana považuje Bublanovy výroky ve veřejnoprávní televizi za další důkaz úpadku polistopadového systému, který se chce se svými kritiky vypořádat zákazy a potlačením politických práv, zaručených Listinou základních práv a svobod. Před Nejvyšším správním soudem by měli stanout zástupci hlavních stran, tj. ODS a ČSSD, kteří nedokážou čelit své opozici myšlenkami, ale jen represí. 

Tiskový odbor DS

22. února 2009

DL: Zákrok na cikánské dlužníky

"Samozřejmě nechceme, aby Dělnická strana přišla i do Chomutova a řešila to tady stejně, jako v Janově," neskrývá své obavy starostka Chomutova Ivana Řápková (pro Chomutovský deník, 20.2.), jejíž radnice přikročila k exekuci na sociální dávky místních neplatičů. Problematikou ve městě se zabývá i článek obyvatele Chomutova v Dělnických listech - www.delnickelisty.cz.

Tiskový odbor DS

21. února 2009

Média o akci v Postoloprtech

Dnešnímu pochodu a veřejnému zhodnocení výsledků monitorovacích hlídek Dělnické strany v Postoloprtech na Lounsku, kam přijely kvůli dlouhodobému řádění nepřizpůsobivých obyvatel města, se věnují některé sdělovací prostředky -  Deník.cz (ZDE), Novinky (ZDE), ČT24 (ZDE), Týden (ZDE), České noviny (ZDE), TN.cz (ZDE), iDNES (ZDE), Lidovky (ZDE) a Mediafax (ZDE).

Tiskový odbor DS

21. února 2009

DL: Na Petrových kamenech...

Komentář Martina Zbely ke středečnímu soudu s Dělnickou stranou najdete na www.delnickelisty.cz.

Tiskový odbor DS

20. února 2009

Proč Postoloprty? Rasistická vražda a drogy v ulicích!

Ochranné sbory Dělnické strany (OS-DS) zamíří v sobotu 21. února do severočeského městečka Postoloprty. Důvodem k nasazení těchto monitorovacích hlídek je skutečnost, že se na představitele Dělnické strany (DS) obracejí již delší dobu občané města se žádostmi o pomoc s řešením problémů, které způsobuje místní nepřizpůsobivá cikánská menšina.
Podle obyvatel Postoloprt dochází ze strany nepřizpůsobivých cikánů neustále k narušování nočního klidu a k slovnímu i fyzickému napadání slušných občanů. Náměstí Míru v tomto městě se ve večerních a nočních hodinách stává rejdištěm různých kriminálních živlů, které zde veřejně užívají drogy.
V prosinci loňského roku prý také došlo k brutálnímu útoku cikánských násilníků na místního mladíka, který zemřel na následky zranění, které mu byly způsobeny. Problémy s nepřizpůsobivou cikánskou menšinou však nemají v Postoloprtech pouze místní. Každoročně tam míří také řady studentů z jiných měst na chmelové brigády, kteří nám o násilném chování cikánských výrostků podali řadu informací.
Hlídky OS-DS vyrazí proto v sobotu ve 12 hodin z místního vlakového nádraží mezi místní obyvatele, s cílem zjistit co nejvíce podrobností. Ve 14 hodin poté proběhne na místním náměstí Míru veřejné zhodnocení monitorovací akce, na kterém promluví místopředseda Dělnické strany Petr Kotáb. Prostor k vystoupení dostanou také místní nespokojení občané. Uvítáme i účast starosty města, který bude mít možnost podebatovat s členy Dělnické strany i obyvateli města
Cílem akce je upozornit na problémy ve městě a nalézt ve spolupráci s jeho občany a také jeho vrcholnými představiteli jejich řešení.

Tiskový odbor DS

20. února 2009

Cikáni v Postoloprtech se bojí nasazení OS-DS, slušní občané jej naopak vítají

 

O připravovaném nasazení Ochranných sborů Dělnické strany v Postoloprtech informuje ve svém dalším článku žatecký a Lounský deník. Nepřizpůsobivý cikáni vyhrožují násilím a dokonce i střelbou. Slušní občané naopak tuto aktivitu Dělnické strany vítají. Více informací zde.
 

Tiskový odbor DS

19. února 2009

Konečně řešení pro Postoloprty!

Nepřizpůsobivým v Postoloprtech zvoní hrana! Již tuto sobotu 21. února zamíří do městečka na Lounsku monitorovací hlídky Ochranných sborů Dělnické strany. Akce začíná ve 12 hodin v problémových lokalitách. Ve 14 hodin dojde na náměstí Míru k veřejnému zhodnocení výsledků monitoringu, do kterého se mohou zapojit i místní obyvatelé, znechucení parazitováním nepřizpůsobivé komunity. Plakáty "Konečně řešení!" problémů s nepřizpůsobivými jsou ke stažení na www.delnickelisty.cz.

Tiskový odbor DS

19. února 2009

Vandas: Každý v soudní síni viděl, že vládní důkazy jsou směšné

"Senát musí rozhodnout o zamítnutí vládního návrhu na zákaz DS, protože důkazy proti nám jsou naprosto směšné," uvedl v projevu před soudní budovou v Brně Tomáš Vandas bezprostředně po odročení verdiktu na 4. března. Celý projev předsedy DS přináší TV Nacional - www.nacional.cz.

Tiskový odbor DS

19. února 2009

DL a Aktuálně.cz: Reportáže z procesu s DS

Podrobnou fotoreportáž z jednání Nejvyššího správního soudu s Dělnickou stranou přináší www.delnickelisty.cz. Stejnou událost zajímavým způsobem zachytil zpravodajský server Aktuálně.cz (zde).

Tiskový odbor DS

19. února 2009

Deník: Policisté se připravují na příjezd ultrapravicové Dělnické strany

O přípravách Městského úřadu v Postoloprtech, Městské policie a Policie čR na nasazení Ochranných sborů Dělnické strany v tomto městě, dne 21. února 2009, informuje žatecký a Lounský deník (zde). Podrobnější informace o plánovaném průběhu této akce a důvodech jejího konání zveřejníme na našich stránkách v pátek 20. února 2009.

Tiskový odbor DS

18. února 2009

DL: Fotoreportáž z procesu s DS

Podrobnou fotoreportáž z jednání Nejvyššího správního soudu s Dělnickou stranou přináší www.delnickelisty.cz.

Tiskový odbor DS

18. února 2009

TV Nacional: Vandasova závěrečná řeč před soudem

Videozáznam závěrečného proslovu předsedy Dělnické strany Tomáše Vandase v procesu před Nejvyšším správním soudem najdete na TV Nacional - www.nacional.cz.

Tiskový odbor DS

18. února 2009

Média o soudu s Dělnickou stranou

Středeční jednání o zákazu DS u Nejvyššího správního soudu v Brně neuniklo pozornosti médií. Více Brněnský deník (ZDE), iDNES (ZDE), Novinky (ZDE), Aktuálně (ZDE), ČT24 (ZDE), České noviny (ZDE), Blesk (ZDE), TN.cz (ZDE), Týden (ZDE), iHNED (ZDE), Český rozhlas (ZDE), Mediafax (ZDE), Národní myšlenka (ZDE).

Tiskový odbor DS

18. února 2009

Soud s DS odročen na 4. března

Rozsudek nad Dělnickou stranou zazní u Nejvyššího správního soudu v Brně až 4. března. "Značku nám vzít můžete, naše názory nikoliv," uvedl Tomáš Vandas, předseda Dělnické strany,  v závěrečné řeči na středečním jednání soudu. Došlo i k prezentaci všech důkazů, které vláda shromáždila k zákazu DS. "Návrh tak, jak ho předložila vláda, je tak absurdní, směšný a postrádající důkazní materiály, že soud, pokud si bude chtít zachovat svoji nezávislost, ho musí zcela rozhodně smést ze stolu," dodal Vandas.


Tiskový odbor DS

17. února 2009

Aktuálně.cz: Návrh na zrušení DS vláda odflákla

 

"Návrh na rozpuštění politické strany z dílny ministerstva vnitra je sepsán tak, že odborníci na extremismus mají pochybnosti, jestli uspěje. Z vládního návrhu vyplývá, že Dělnická strana by měla být rozpuštěna jen proto, že dvakrát řádně neohlásila své shromáždění," uvádí server Aktuálně.cz v článku o středečním procesu s Dělnickou stranou (více zde).


Tiskový odbor DS

17. února 2009

Zítra bude rozhodovat soud o existenci DS

 

Ve středu 18. února Nejvyšší správní soud (NSS) v Brně rozhodne o návrhu vlády rozpustit Dělnickou stranu. Před soudní budovou na Moravském náměstí v centru města je od 9 hodin plánováno shromáždění občanů na podporu DS. Předseda strany Tomáš Vandas, který před NSS vystoupí s obhajobou DS, plánuje na shromáždění vystoupit s projevem, ve kterém zhodnotí verdikt soudu.


Tiskový odbor DS

17. února 2009

Rovnoprávnost v podání mostecké radnice

 

   Občas se mi pění krev v žilách (a nutno dodat, že nejenom mě), když vidím v médiích záběry špekatých, zlatem ověšených hnědoobčanů, kteří vyřvávají něco o diskriminaci a požadují rovnoprávnost.
   Není to tak dávno, co si tato problémová a nepřizpůsobivá skupina takyobčanů v souvislosti s vysokou nezaměstnaností těch tmavších obyvatel litvínovského sídliště Janov stěžovala na to, že Češi jsou rasisti, protože je nechtějí zaměstnat. Bývalá ministryně pro lidská práva se proto rozhodla řešit tuto neutěšenou situaci těchto "diskriminovaných a utlačovaných" chudáků na sociálních dávkách, toužících po práci (jak hlasitě brečeli do televizních kamer) tím způsobem, že jim zajistí sto pracovních míst v jednom státním podniku. Tímto krokem ale spáchala politickou sebevraždu. Jako první si tuto nebezpečnou situaci uvědomil Radek Grunza a začal se o to hlasitěji domáhat jejího odvolání z důvodu, že "nerozumí jejich problémům a nechce je řešit". Samozřejmě, že si nemohl dovolit říct na rovinu, že nabídnout těmto "diskriminovaným" práci, je ještě větší diskriminace. Vždyť pokud oni brečí a prosí o práci, ve skutečnosti práci nechtějí, nýbrž jenom požadují zvýšit sociální dávky, zajistit ještě větší beztrestnost pro páchání trestné činnosti, ještě více zvýhodňovat - vlastně ne, tohle není zvýhodňování. Tomuto se říká zrovnoprávnění problémových a nepřizpůsobivých skupin obyvatel s těmi bezproblémovými, kteří dodržují zákony a společenská pravidla.
   Toto zrovnoprávnění velice dobře pochopili mostečtí konšelé a okamžitě ho uvedli v praxi, s přihlédnutím na specifickou situaci ve svém městě. Skutečnost, že obyvatelé Chánovského sídliště dluží městu na nájemném a službách spojených s bydlením přes 87 milionů korun, řeší svým specifickým způsobem. Snížením nájemného pro letošní rok v bytech panelových domů sídliště Chánov, obývaných nepřizpůsobivými obyvateli. Nájemné klesne o 20 procent, ze 16,14 koruny na 12,91 koruny za metr čtvereční. Jako důvod tohoto rozhodnutí uvádí primátor Vlastimil Vozka nízkou kvalitu vybavení a služeb ve srovnání s byty v centru a ostatních čtvrtích města. Jinými slovy, pokud si zdevastujete své nájemní bydlení, my vám budeme vámi způsobené škody neustále opravovat a hradit z finančních prostředků města. Když nám na to nebudou stačit peníze z městské kasy, požádáme vládu, ta má pro takovéto finanční náklady pochopení a státní pokladna je v tomto případě téměř bezedná. A kdyby se náhodou nedostávalo finančních prostředků ani z těchto zdrojů, tak požádáme Evropskou unii. Její pokladna pro takovéto zrovnoprávnění diskriminovaných občanů a jejich začlenění do společnosti je už rozhodně bezedná. Vždyť právě z peněz EU se má opravovat také asociály zničené litvínovské sídliště Janov.
   Ale každá rovnice musí mít dvě strany. Tohle je zrovnoprávnění v oblasti bydlení pro asociální, problémové a nepřizpůsobivé občany. Na druhé straně rovnice se pro ty, kteří poctivě pracují, dodržují zákony a společenská pravidla, konají také změny. V jejich případě se tyto změny nazývají deregulace nájemného.
   Na úplný závěr bych chtěl kvůli některým rýpalům na nejmenovaném štvavém serveru asociálů bažících po rovnoprávnosti, kteří mě označují za rasistického štváče, uvést, že jsem v tomto svém článku nepoužil jediný výraz cikán.


Bohdan Grygařík

16. února 2009

Média o akci v Postoloprtech

 

Plánované nasazení Ochranných sborů Dělnické strany v severočeských Postoloprtech neuniklo zájmu sdělovacích prostředků. Více České noviny (zde), Žatecký deník (zde) a TN.cz (zde).

Tiskový odbor DS

15. února 2009

Ochranné sbory Dělnické strany budou nasazeny v Postoloprtech

 

Severočeské město Postoloprty je jedním z mnoha míst, odkud přicházejí na adresu Dělnické strany (DS) od místních občanů žádosti o pomoc s vyřešením problémů, které způsobuje nepřizpůsobivá cikánská menšina.

DS se rozhodla vyjít místním slušným občanům vstříc a nahlásila na sobotu 21. února 2009 do Postoloprt konání demonstrace za řešení problémů s nepřizpůsobivými občany. Konání této akce bylo místní radnicí zakázáno. K rozhodnutí o zákazu však došlo až čtrnáct dní po zákonem stanovené lhůtě, a proto jej považujeme za neplatné.

Ohledně dalšího postupu se uskutečnila v sobotu 14. února 2009 v Kadani porada, které se zúčastnil místopředseda Dělnické strany Petr Kotáb a vedoucí představitelé Ochranných sborů Dělnické strany v ústeckém kraji. Místopředseda DS zde informoval všechny přítomné o tom, že se předsednictvo DS rozhodlo neustoupit protiprávním zákazům místních radních a vyšle 21. února 2009 do Postoploprt své zástupce.

Z rozhodnutí předsednictva DS budou tento den nasazeny v Postoloprtech zhruba 10-20 členné hlídky Ochranných sborů Dělnické strany, které podrobně zmapují situaci ve městě, pohovoří s místními občany, a na základě výsledků jejich monitoringu bude rozhodnuto o dalším postupu.

 

Tiskový odbor DS

12. února 2009

Vandas: Stranu si obhájím sám!

 

Rozhovor s předsedou Dělnické strany Tomášem Vandasem, kterého čeká příští týden důležitá obhajoba DS před Nejvyšším správním soudem, naleznete na www.delnickelisty.cz.

 

Tiskový odbor DS

11. února 2009

Plakáty na demo proti soudu s DS

 

Oficiální plakáty Dělnické strany na brněnskou demonstraci před Nejvyšší správní soud, ve středu 18. února od 9 hodin na Moravském náměstí, jsou k dispozici v barevném a černobílém provedení ZDE.

 

Tiskový odbor DS

11. února 2009

Brno se hrozí demonstrace DS před soudem

 

Před Nejvyšší správní soud míří Dělnická strana. Ve středu 18. února bude tribunál v Brně rozhodovat o jejím zákazu, z podnětu zbabělé vlády Mirka Topolánka. Bněnský deník se v této souvislosti obává plánované demonstrace před soudní budovou, která na Moravském náměstí začne v 9 hodin (celý článek zde). 

 

Tiskový odbor DS

10. února 2009

Vláda na lavici obžalovaných

 

V srpnu loňského roku mi vyšel článek o tom, jak ministr práce a sociálních věcí Nečas pracuje na novele zákoníku práce, která bude omezovat ochranu pracovních míst v ČR, znevýhodní české zaměstnance a umožní podnikatelům a firmám najímat mnohem levnější, ale často nekvalifikovanou pracovní sílu ze zahraničí, především z postsovětských republik a z Asie.

Nečas tehdy změnou zákona vytvořil ideální podmínky pro příliv nekvalifikovaných gastarbeitrů především z Asie, kteří neumí ani slovo česky, nemají ani ty nejzákladnější hygienické návyky s čímž souvisí šíření žloutenky nebo tuberkulózy a v našich podmínkách i často dost exotických nemocí, které se u nás nikdy předtím nevyskytovaly, o jejich kriminalitě ani nemluvě.

Už tehdy jsem  varoval, že jediný, kdo na této situaci vydělá, bude organizovaný zločin, který se zaměstnáváním cizinců v naší republice, s požehnáním českých úřadů, zabývá. A jak to dopadlo?

Pomatenec Nečas tehdy chtěl dotáhnout do České republiky statisíce nekvalifikovaných gastarbeitrů. To je ovšem oficiální počet těch, kteří mají aspoň nějaké doklady a které lze nějakým způsobem registrovat. Kolik je zde ale ilegálů, které sem Nečas pozval s příslibem létání pečených holubů přímo do úst a s cílem ještě více srazit na kolena českého dělníka?

Dostat sem všechny ty kriminálníky, negramoty, infikované Asiaty a jim podobné, tehdy stálo naši vládu nemalé úsilí. A ti samí zločinci ve vládě, kteří loni do ČR zvali tuto nekvalifikovanou pracovní sílu budou tisícovkám z nich vyplácet 500 euro (asi 14 000 korun) jako omluvu a ještě jim zaplatí letenku zpět domů. V současných dnech to jsou řádově tisíce cizinců, které chce naše protinárodní vláda mafiánů takto „odškodnit“.

Do konce letošního prvního čtvrtletí ale přijde o práci dalších minimálně 12 000 cizinců a do poloviny roku dalších asi 70 000 gastarbeitrů, kterým vyprší pracovní smlouva. A vláda už začíná mít strach, že pokud tyto cizince na vlastní náklady nepošle zpět do zemí svého původu, tak se tito v naší zemi budou zabývat pácháním trestné činnosti.

Jediný, kdo na této situaci vydělal, je (jak jsem již loni upozorňoval) pouze organizovaný zločin. A já se teď ptám, jak nazvete lidi a jak je budete hodnotit za to, že chtěli ještě více omezit práva českého dělníka? Za to, že na nás vypustili statisíce potencionálních zločinců? Za to, že těmto cizincům, které jsme tady nikdy nepotřebovali a nechtěli, budou platit ze státního rozpočtu miliardy jako „odškodné“?

Nečas dal bohatě vydělat organizovanému zločinu obchodujícímu s levnou pracovní silou. Teď by za tyto své zločiny měl nést odpovědnost a nahradit tomuto státu a Českému národu všechny škody, které mu způsobil. Nečas by měl zaplatit z vlastní kapsy všechny ty letenky a eurové šeky cizincům, které teď bude posílat zpátky do jejich banánových republik.

Je nejvyšší čas, aby v České republice vznikla vláda, pro kterou bude prvořadý český dělník a ne nějaký přivandrovalec z Asie. Je na čase, aby mafiánští poskoci, kteří zcela veřejně a beztrestně přiznávají, že z titulů svých funkcí ve vládě podporují podnikatelské aktivity bossů organizovaného zločinu (jako podporoval Íčko Mrázka), tak hlupáci typu Nečase, kteří vědomě a úmyslně poškozují zájmy České republiky, usedli na lavici obžalovaných a zodpovídali se za své zločiny proti Českému národu.

 

Bohdan Grygařík

8. února 2009

Vandas pro TV Nacional: Předpokládám, že k zákazu DS dojde

...ale jsme na to připraveni, dodal předseda Dělnické strany Tomáš Vandas. Aktuální vydání pořadu Mluví předseda, tentokrát z konference DS v Karlových Varech, najdete na www.nacional.cz.

Tiskový odbor DS

4. února 2009

Pohlednice s autogramem předsedy DS

Jeho strana stojí před zákazem, jeho podpis však získává na ceně. Zájemci o portrétní pohlednici s autogramem předsedy Dělnické strany Tomáše Vandase si mohou napsat na adresu sídla strany: Ciolkovského 853, Praha 6 Česká republika, 161 00, nebo na e-mail:  info@delnicka-strana.cz.

Tiskový odbor DS

1. února 2009

Vyjádření DS pro Nejvyšší správní soud

Dělnická strana (DS) poslala Nejvyššímu správnímu soudu (NSS) své oficiální vyjádření, které si soud vyžádal kvůli rozhodnutí o návrhu na rozpuštění Dělnické strany, který podala vláda. Celý text vyjádření najdete na stránkách NSS (zde).

Tiskový odbor DS

31. ledna 2009

DS: Režim se nás bojí

Zpravodajské servery iDNES (zde) a České noviny (zde) informují o vyjádření Dělnické strany zaslaném Nejvyššímu správnímu soudu. V něm DS ostře odmítá jakékoliv porušování zákonů a zdůrazňuje, že pravou příčinou snahy o zákaz strany je obava z obrovského nárůstu popularity DS.

Tiskový odbor DS

30. ledna 2009

Den Dělnické strany - 18.2.2009!

Požadavek vlády České republiky na zrušení Dělnické strany (DS) bude Nejvyšší správní soud (NSS) projednávat 18.2.2009. Informoval o tom zpravodajský server České noviny (zde).
Vyzýváme proto všechny naše členy a příznivce: Přijďte nás tento den podpořit! Začátek soudu je naplánován na 9,30 hod v budově NSS (Moravské nám. 6, Brno). Na místě budou přítomni členové vedení DS v čele s předsedou Tomášem Vandasem. Ten také po vynesení soudního verdiktu předstoupí ke členům a sympatizantům s krátkým projevem.

Tiskový odbor DS

29. ledna 2009

DS odpověděla NSS

Dělnická strana, zastoupena předsedou Tomášem Vandasem, zaslala Nejvyššímu správnímu soudu vyjádření k návrhu vlády ČR požadující její rozpuštění. V odpovědi Tomáš Vandas snadno vyvrátil "důkazy" o protizákonném jednání strany a současně potvrdil, že DS požaduje veřejné soudní líčení. O termínu soudního jednání budeme s předstihem informovat.

Tiskový odbor DS

27. ledna 2009

Kalibové se nelíbí návrh vlády k rozpuštění DS

"Návrh na rozpuštění Dělnické strany (DS) vypracovaný ministerstvem vnitra se nepovedl," stěžuje si Klára Kalibová, přítelkyně státního udavače Cakla (oba placení z našich daní). Svůj článek k návrhu zveřejnila na stránkách E15 (zde).

Tiskový odbor DS

26. ledna 2009

Policie obvinila cikána, který napadal DS

Muže cikánského původu, který vulgárně pokřikoval a urážel monitorovací hlídky DS na sobotní akci v Janově, obvinila policie z výtržnictví. Více ČT24 (zde) a Hospodářské noviny (ZDE) (zde).

Tiskový odbor DS

25. ledna 2009

Stanovisko k výrokům zpěváka a ministra Kocába

 

Nový ministr pro lidská práva a menšiny Michael Kocáb ještě ani nestačil zahřát své křeslo a již vyhrožuje Dělnické straně (DS). Akce DS prý považuje za naprosto nepřijatelné a alarmující. Počátkem příštího týdne proto svolá poradu, která se bude aktivitami DS zabývat.

Ministr Kocáb prozatím nesdělil, kdo se této porady zúčastní.  Soudě podle jeho nedávných výroků, ve kterých sdělil, že miluje cikány, lze ale vyvodit, že půjde o členy jeho nejnovější skupiny „Janovský výběr“, ve které budou figurovat známé postavičky se jmény Grunza, Kokyová a Veselý.

Přeji panu ministrovi hodně úspěchů s jeho novou kapelou, která namísto rockové muziky, kterou dosud provozoval, bude fanouškům přinášet pouze nářky cikánských komediantů a všelijakých procikánských fanatiků. Příznivci jeho dosavadní tvorby tuto změnu zcela jistě náležitě „ocení“.

Petr Kotáb
Místopředseda Dělnické strany

24. ledna 2009

Dělnická strana opět v Janově

Monitorovací hlídky Dělnické strany navštívily v sobotu 24. ledna litvínovské sídliště Janov, aby zjistily přímo na místě aktuální názory místních na soužití s cikánskou komunitou a přístup radnice. Zájemci dostali od Dělníků anketní lístek, ve kterém formou ANO či NE zodopovídali otázky na danou problematiku. O akci DS informovaly i sdělovací prostředky: Ústecký deník (zde), České noviny (zde), ČT24 (ZDE) (zde), iDNES (zde), Novinky (zde), Týden (zde), Aktuálně (zde) a TN.cz (ZDE) (zde).

Tiskový odbor DS

21. ledna 2009

Dělnická strana spustila internetovou televizi

Dělnická strana (DS) dnešním dnem zahajuje v rámci předvolební kampaně k volbám do Evropského parlamentu zkušební provoz internetové televize TV Nacional. Internetovou televizi naleznete na www.nacional.cz.

Tomáš Vandas
předseda DS

 

20. ledna 2009

Stanovisko Dělnické strany ke zprávě pražské policie

Dělnická strana (DS) považuje zveřejněnou Zprávu o situaci v oblasti veřejného pořádku a vnitřní bezpečnosti Hl. m. Prahy za rok 2008 (více ZDE), pod kterou je podepsán ředitel pražské policie Martin Červíček, za účelovou diskreditaci, psanou na objednávku ministerstva vnitra.
Slova o ovládnutí DS neonacisty působí dojmem, že autoři zprávy neznají ani základní informace o naší politické straně, nedokáží přečíst program a stanovy strany, a zřejmě ani jejich myšlenkové pochody nestačí na jednoduché porovnání personálního složení předsednictva strany před dvěma lety se současným.
Dělnická strana dává zprávu do souvislosti s nadcházejícím soudním sporem u Nejvyššího správního soudu, kde se na popud vlády bude rozhodovat o tom, zda v demokratické zemi smí působit demokratická politická strana. Není asi náhodou, že věrný fámulus Červíček přispěchal svému chlebodárci Langrovi na pomoc s tímto ubohým pamfletem.   

Tomáš Vandas
předseda DS

19. ledna 2009

Radnice v Litvínově má další problém: korupci!

 

Nejen kriminalita cikánů na sídlišti Janov prokázala neschopnost a nekompetentnost radních v čele se starostou v Litvínově. Podle zpravodajského portálu Aktuálně.cz je vedení města dokonce podezřelé z korupce (celý článek ZDE). Přitom již 24. ledna se do této lokality chystají Ochranné sbory DS, aby monitorovaly situaci ve městě.

 

Tiskový odbor DS

18. ledna 2009

Dělníci oslavili výročí konferencí v Bílém domě

 

PRAHA (mz) - Dělnická strana představila první tři kandidáty do Evropského parlamentu, a zveřejnila dokument vlády, podepsaný Mirkem Topolánkem, který byl předložen Nejvyššímu správnímu soudu jako důkazný materiál k zákazu DS.

Šest let existence Dělnické strany si v sobotu 17. ledna připomnělo na sto delegátů DS z celé republiky, kteří se sešli v jednacím sále Bílého domu v Praze 8. Byla to za poslední dobu snad první akce, která se obešla bez přítomnosti policistů nebo konfidentů z Ministerstva vnitra.

V první části konference vystoupili s projevy předseda DS Tomáš Vandas, I. místopředseda strany Jiří Štěpánek a šéfredaktor Dělnických listů Martin Zbela.

 

Zákaz, volby, NS idea

 

Především zhodnocení činnosti DS za posledních šest let se ve svém vystoupení věnoval předseda strany. Porovnal volební výsledky z let 2004 a 2006 s rokem 2008, ve kterém se uskutečnily krajské volby, pro DS zatím nejúspěšnější. Stejně tak výrazně stoupl počet členů a tento trend trvá i v letošním roce.

„Šest let je docela malá epizoda, ale tato epizoda v nás zanechala hluboké stopy,“ konstatoval předseda DS.

Další část projevu Tomáše Vandase byla spíše interního charakteru: bilance hospodaření strany, činnost místních organizací, krajská stranická politika, stranická disciplína.

„Co nás čeká v blízké budoucnosti není těžké uhádnout. Boj s vládou České republiky na půdě Nejvyššího správního soudu, abychom mohli pod hlavičkou DS pokračovat ve své činnosti,“ řekl šéf DS s tím, že pokud dojde k rozpuštění strany, velmi brzy dojde k ustavení subjektu nového. „A stále to bude dělnická strana, to vám všem zaručuji,“ dodal Vandas.

S dalším projevem vystoupil místopředseda Štěpánek, který se věnoval hlavně červnovým volbám do Evropského parlamentu, kterých se DS zúčastní.

„Můžete zaslechnout poznámku, proč kandidujete do EP, když jste nejdůslednějšími odpůrci EU? Na to je snadná odpověď: Ano, odmítáme, nenávidíme liberální a multikulturní Evropu, ale to nám nebrání kandidovat. Předně, při volební kampani můžete občanům vysvětlovat zápory současné formy sjednocené Evropy, předkládat argumenty a fakta, která v oficiálních sdělovacích prostředcích neuslyší,“ řekl delegátům konference J. Štěpánek.

Podle místopředsedy DS je nezbytně důležité jít do každých voleb, které se uskuteční. „Chceme-li jednou v této zemi změnit současný systém, nesmíme vynechat jediné volby. Prezentujeme na veřejnosti náš nacionálně socialistický program, tuto protiváhu liberálnímu a spekulantskému kapitalismu dneška,“ dodal Štěpánek.

Šéfredaktor Dělnických listů Martin Zbela zhodnotil ve svém projevu (celý text …zde) propagandu liberálních odpůrců a ideové zásady našeho hnutí: „Ano přátelé, zvykejme si říkat lidem celou pravdu – nepředstavujeme jen politickou, ale kulturně-politickou změnu! (…) NS člověk představuje pravý opak liberála – jeho výchova je podmíněna nacionálně-socialistickým základem, jehož garantem bude stát a společnost jako jeden velký celek. Zvykejme si opět na jednotu, protože dnešní roztříštěnost po ní vyloženě volá.“

Zbela se také věnoval vlastnímu definování pojmů národní a nacionální, sociální a socialistický. Podle něj jsou členové a aktivisté DS především národní socialisté.

„Být národním socialistou v dnešních podmínkách ale znamená radikální změnu hodnot ve společnosti. O tu bychom měli usilovat, a nikoliv jen o procenta hlasů voličů. Někdo prosazuje cestu parlamentní, jiný revoluční, v každém případě jsou revoluční obě pokud setrváme na svých zásadách, na své vizi společnosti, která nebude kapitalistická, ani liberální, ale nacionálně socialistická!“ dodal šéfredaktor.

 

DS zvolila eurokandidáty

 

Druhá polovina výroční konference proběhla ve znamení diskuse jednotlivých delegátů, kterou svým vystoupením zahájil místopředseda DS Petr Kotáb. Ten, vzhledem ke svému politickému působení v oblasti severních Čech, vyzdvihl především poslední události v Litvínově a kauzu Janov, která bude mít pokračování 24. ledna monitorováním postižené lokality Ochrannými sbory DS.

Kotáb se rovněž těší na „spolupráci“ s novým ministrem pro cikánskou menšinu, který v nejbližších dnech vystřídá nešťastnou Džamilu Stehlíkovou. „Budoucí ministr Michal Kocáb se již nechal slyšet, že svou skupinu Pražský výběr rozpustí a založí skupinu novou – Janovský výběr!“ informoval s notnou dávkou ironie místopředseda DS.

K dalším řečníkům patřili např. Václav Prokůpek z Plzně, Michal Glas z Kladna, Petr Kříž z Prahy nebo Lucie Šlégrová z Mostu, která svůj příspěvek zaměřila hlavně na stranickou propagandu. „Každý z nás má jiné přednosti a dovednosti. Když je dokážeme dát všechny dohromady, bude to fungovat jako dokonalý stroj, který nám dopomůže k našemu vysněnému cíli!“ uvedla Šlégrová.

K důležitému bodu konference patřilo představení první trojice kandidátů Dělnické strany do Evropského parlamentu. Tři jména schválili delegáti absolutní většinou. Kandidátku povede předseda DS Tomáš Vandas, za ním pak analytik Milan Soukup z Neratovic, a třetí v pořadí bude místopředseda DS Jiří Štěpánek.

 

Vládní návrh zákazu DS

 

Po skončení konference se uskutečnila tiskovka vedení strany s novináři, na které předseda Tomáš Vandas mimo jiné zveřejnil oficiální návrh na rozpuštění Dělnické strany, podepsaný premiérem Mirkem Topolánkem, a předložený Nejvyššímu správnímu soudu ČR, který o něm bude jednat.

Návrh vlády se například opírá o stanovisko DS, ve kterém požaduje prošetření všech zločinů stávajících parlamentních stran, dále o pozvánku na akci zveřejněnou na doméně odpor.org, či dokonce tak absurdní fakt, jako že člen DS Jiří Šlégr vyřídil lidem na náměstí v Litvínově pozdrav od předsedy DS Vandase.

„Jsou to naprosto směšné argumenty pro zákaz politické strany, které snad vláda nemůže myslet ani vážně. Je s podivem, že se pod něco takového může podepsat přímo premiér země,“ dodal předseda Dělnické strany Tomáš Vandas na tiskové konferenci.

 

Celý text oficiálního návrhu vlády a fotoreportáž z konference naleznete na www.delnickelisty.cz

 

Tiskový odbor DS

16. ledna 2009

Konference k VI. výročí Dělnické strany

V sobotu 17. ledna se v Praze uskuteční konference Dělnické strany k VI. výročí svého založení. Začátek akce je naplánován na 9. hodinu a uskuteční se v sálu "Bílého domu" (budova OÚ Praha 8, ul. U Meteoru 6, stanice tramvaje Stejskalova, směr ze stanice metra "B" Palmovka). Vstup pouze pro členy DS (členské průkazy s sebou!) nebo pro příznivce, za kterého se na místě zaručí člen DS.

 

Tiskový odbor DS

14. ledna 2009

Cizí spekulanti: DS zneužila logo Tatry

 

Podle amerických spekulantů v čele našeho podniku Tatra Kopřivnice, jenž propouští stovky zaměstnanců, zneužila Dělnická strana logo firmy. O této starosti cizáků, kteří přinesli naší Tatru na samé dno, pojednává článek v Novojičínském deníku (zde), ke kterému je připojen i audiozáznam projevu I. místopředsedy DS Jiřího Štěpánka.

Tiskový odbor DS

12. ledna 2009

Ochranné sbory DS budou opět nasazeny v Janově

 

V sobotu 10. ledna 2009 se uskutečnila v Litvínově schůze krajské organizace Dělnické strany (DS) ústeckého kraje, po které následovala beseda litvínovských občanů s místopředsedou DS Petrem Kotábem. Především obyvatelé sídliště Janov zde sdělili nové poznatky, které svědčí o znovu opadajícím zájmu vedení města o řešení problémů s místní nepřizpůsobivou menšinou.

Předsednictvo DS se rozhodlo na situaci okamžitě zareagovat. V sobotu 24. ledna 2009 budou proto do Janova opět vyslány monitorovací hlídky Ochranných sborů Dělnické strany (OS-DS), které prověří informace místních občanů. Na průběh nasazení OS-DS v Janově bude dohlížet místopředseda DS Petr Kotáb, který osobně navštíví i několik místních občanů, kteří žijí v nejproblémovějších místech sídliště.

Veškeré poznatky, které budou členy OS-DS získány budou následně vyhodnoceny předsednictvem DS a neprodleně bude rozhodnuto o dalším postupu.

 

Tiskový odbor DS

12. ledna 2009

Stíhání aktivistů z Janova zastaveno

 

Okresní státní zastupitelství v Mostě zrušilo stíhání deseti osob podezřelých z výtržnictví, kterého se údajně měli dopustit při pochodu na sídliště Janov 17. listopadu loňského roku. Vinu se podle něj nepodařilo prokázat. Více informací přinesl Mostecký deník (zde).

 

Tiskový odbor DS

 

9. ledna 2009

ČT 24: Na kopřivnické Dělníky se chystá policie

 

Podle mluvčí novojičínské policie Miroslavy Michálkové-Šálkové budou policisté na demonstraci Dělnické strany v Kopřivnici připraveni zakročit. Uvedl to server ČT 24 (celý článek zde). Kvůli masivnímu propouštění dělníků z místního podniku Tatra, ovládaného americkými spekulanty, svolala DS na sobotu 10. ledna protestní shromáždění na náměstí před KDK ve Štefánikově ulici v Kopřivnici. Začátek je plánován na 16. hodinu.

 

Tiskový odbor DS

8. ledna 2009

Štěstí v životě NS člověka

 

Když pohlížím na dnešní společnost, je to občas až žalostný pohled. Denně je nám vtloukáno do hlavy jak žít a co prý je opravdu důležité. Na první místo se staví honba za materiálními hodnotami. Ale tím podstatným, co zde chybí, je duchovní naplnění. To, pro které naši předkové odjakživa žili a často pro něj i umírali.

Nynější doba však učí žít lidi naprosto rozdílně a činí tak, jak jinak, než naprosto cíleně. Finance jsou nyní věcí, bez které by člověk samozřejmě ani nemohl existovat. Bez peněz na bydlení, obživu a další potřebné věci logicky nemůže fungovat nikdo z nás. Ale nepřipadá vám, že nás navykají na celkem hrozný styl života?

Člověk chodí celý měsíc do práce jen proto, aby po výplatě zaplatil vše nutné k životu a zbudou mu pak peníze zase už jen na to jídlo. Mně to trochu přijde jako bychom byli jen nějací otroci co hlavně musí vydělat svému pánovi, a za to, co mu pán nechá, přežívat do dalšího měsíce. Ano, přežívat, rozhodně ne žít.

Toto prostě není život v tom smyslu jaký by měl být. Je to jen dost nepříjemný stereotyp, ve kterém rodičům už téměř ani nezbývá čas na děti. A ti, kterých je méně a mají větší výdělky, opět vydělávají jen na materiální produkty. Koupit si co největší televizi se kterou se bude moct vytáhnout nebo co nejdražší auto. Ale k čemu to je? Já osobně myslím, že je to až dosti podřadná věc.

Jedna věc je být zajištěn a druhá utrácet z vlastní pohodlnosti za přebytečné věci. Nikdy ani tohle totiž nemůže přinést ten pravý pocit života, ten je skutečně jen v duchovním naplnění a je naprosto nenahraditelný. Když to vezmu jen ze svého života, jasně cítím, že jisté věci opravdu za peníze nikdy, ale opravdu nikdy nekoupíte.

Moji rodiče nikdy nevydělávali miliony, patřili jsme mezi naprosto průměrné rodiny. Ale dnes už si plně uvědomuji jaké mám vlastně štěstí oproti jiným lidem a to včetně těch bohatých. Dokázala jsem najít správnou cestu životem a s ní spojené ono duchovní naplnění, které je pro člověka jako hnací motor k životu.

Vím totiž, že žiju i pro mnohem vyšší cíl než je jen přežívání od měsíce k měsíci. Žiju pro něco daleko dlouhodobějšího. A něco takového v dnešní době, která nás vede zcela jiným směrem pozná jen málokdo. Navíc, když víte, že vás podporují i vaši nejbližší, je to hned dvojnásobné štěstí. To už se vážně totiž nepoštěstí téměř nikomu.

Proto jsem tak moc šťastná a hlavně hrdá na to jaká je má rodina. Můj bratr je mi nejen skvělým sourozencem, ale navíc taky věrným spolubojovníkem a dobrým přítelem. A když bych měla mluvit o svých rodičích, bylo by to na dlouhé odstavce. Plně nás podporují v tom co děláme, jelikož i oni sami jsou natolik uvědomělí, že vědí, že cesta NS je skutečně to pravé. Tohoto si také nesmírně vážím a ten pocit asi ani nejde popsat slovy.

Když 17. listopadu v Janově vypukl boj, byla jsem neuvěřitelně šťastná, že krom toho, že jsem obklopena v takové situaci skvělými přáteli, jsem také obklopena svou rodinou. Jsem na ně na všechny právem hrdá.

 

Lucie Šlégrová

7. ledna 2009

Policie se bojí vyšetřovat Langera

Trestním oznámením předsedy Dělnické strany Tomáše Vandase na ministra vnitra se policie zabývat nebude. Ze zneužití pravomoci veřejného činitele obvinil Vandas ministra Íčka Langera krátce poté, co podal vládě návrh ke zrušení Dělnické strany. "Trestní oznámení bylo bez dalších opatření založeno. Bylo rozhodnuto 15. prosince," uvedla náměstkyně Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 7 Jaroslava Vaclová.
Více informací přináší server iHNED.

Tiskový odbor DS

5. ledna 2009

Stanovisko Dělnické strany k izraelské agresi

Dělnická strana (DS) považuje izraelskou vojenskou agresi proti palestinskému lidu v pásmu Gazy za další důkaz neukojitelných mocenských ambicí židovského státu. Na jedné straně ujišťují izraelští představitelé svět o mírových snahách a bombardování označují za akt nutné sebeobrany, na druhé straně jsou mezi mrtvými nevinní civilisté a děti.
Není pochyb o tom, kde v tomto konfliktu stojí Spojené státy a Evropská unie. Organizace spojených národů svou nečinností opět dokázala zbytečnost své existence. Bohužel, mezi fanatické zastánce Izraele patří i zkorumpovaná česká politická elita, poslušně papouškující direktivní příkazy z Bruselu.    

Tiskový odbor DS

4. ledna 2009

Držte se dál od pomatenců z tzv. Národní strany

 

Ještě donedávna jsem vycházel z toho, že i když mám určité výhrady vůči vedení Národní strany a některé její aktivity se vymykají zdravému rozumu, předpokládal jsem, že v členské základně této politické strany by mezi řadovými členy měli být i slušní lidé, vlastenci. A z tohoto důvodu jsem některé hlouposti vedení NS raději ani nekomentoval.

Tento můj postoj se ale změnil po zveřejnění několika článků na jejich webu, o kterých mohu s plnou odpovědností říct, že jsou plné lží, pomluv a fantasmagorických dedukcí s cílem pošpinit každého vlastence, národovce nebo nacionalistu, který není členem NS.

Kdysi jsem kontaktoval stranický e-mail NS a poskytl jim několik konkrétních informací o Asiatech ilegálně pracujících v některých firmách. I když se nikdy žádný představitel této strany pod žádný ze svých e-mailů nepodepsal, já jsem vystoupil z anonymity a komunikoval jsem pod svým jménem. Anonymové na druhé straně kontaktu používali pouze zkratku "TO" (tiskový odbor).

Jaké bylo mé překvapení, když jsem se v jednom článku zveřejněném na webu NS dočetl o sobě spoustu informací a dokonce i to, že jsem měl zájem vstoupit do jejich řad, ale z nějakého nezveřejněného důvodu jsem byl odmítnut.

Chtěl bych proto upozornit všechny ty, kteří by snad chtěli tuto politickou stranu o čemkoli informovat, nedělejte to. Pokud byste jim třeba chtěli dát vědět o tom, že v místě vašeho bydliště řádí gangy cikánů, tak s tím stejně nic neudělají, ale za nějaký čas zveřejní na svém webu všechny informace o vaší osobě, včetně těch, o kterých byste si přáli, aby zůstaly utajeny.

Možný cikánský gang tak bude mít k dispozici všechny údaje o lidech, kteří si někdy nějakým způsobem na ně nějak stěžovali. Tento způsob „politické práce“ velice připomíná praktiky Antify, která podrobně monitoruje svého třídního nepřítele a informace o něm (samozřejmě značně zmanipulované a upravené ve svůj vlastní prospěch) potom zveřejňuje na svém webu.

Ale to není zdaleka vše! NS také zcela veřejně ve zmíněném článku přiznává, že registruje i IP adresy počítačů ze kterých jim přichází elektronická pošta, tyto informace potom porovnávají s dalšími daty a zjišťují informace o majitelích počítačových IP adres.

K čemu asi tyto policejní praktiky mají sloužit? Je NS pouze nastrčeným kašpárkem, který má svými provokacemi rozbít vše, co má jenom trochu národní charakter? O skutečném postavení a podpoře občanů této ministrany svědčí také skutečnost, že dokázali v uplynulých krajských volbách sestavit kandidátky pouze ve dvou krajích a jejich volební zisky jsou řádově v setinách procent.

Jmenuji se Bohdan Grygařík, nikdy jsem neměl zájem stát se členem NS, jak to tvrdí na svém webu nějaký anonym zaštiťující se zkratkou tiskového odboru NS a tudíž jsem ani těmito pomatenci nemohl být nijak odmítnut. Dlouhá léta jsem totiž členem Dělnické strany. Svůj e-mailový kontakt s NS jsem ukončil poté, kdy jsem se definitivně přesvědčil, že s touto politickou stranou opravdu není možná jakákoli spolupráce a nejsou ani schopni zajistit e-mailový kontakt s občany.

Pokud v členské základně NS zbyli ještě nějací slušní lidé, vlastenci, národovci, nacionalisté, kteří chtějí vyvíjet nějakou aktivní a smysluplnou činnost, měli by zvážit ukončení svého členství v této neseriozní straně, která již nyní zahnívá na politickém smetišti a své aktivity směřovat ve prospěch druhé nejsilnější mimoparlamentní politické strany - Dělnické strany.

To, že mám v tomto svém názoru pravdu, mě utvrdily i některé nenávistné reakce plné primitivních lží a výmyslů zastánců NS v internetových diskusích na tento můj názor. Hlouposti přívrženců NS mě už nepřekvapují.

Co mě ale překvapilo, byl příspěvek jednoho zastánce této politické strany, který napsal (cituji doslova): „V jednom máš ale ty malej Dolfíku pravdu. Národní strana se chová tak, jak popisuješ a Pavel Sedláček je pravděpodobně policejní konfident, nebo přímo agent BIS, protože všechny jeho aktivity vždycky směřovaly k rozdrobení vaší nazi - národovecký scény. Sedláček vždycky dělal všechno pro to, aby lidi rozdělil, než je spojil. A to je dobře. Aspoň je vás podivných kohoutů víc na hnusným smetišti pojmů jako národní hrdost, nacionalismus a vůbec slovo národ jako umělej historickej konstrukt, kterej zabíjel v minulosti desítky milionů a dodnes zabíjí.“

Diskutér se jménem Salik 11.11.2008 v 00:06 h v diskusi pod článkem Brněnského deníku Národní strana přijede do Bronxu na Spanilou jízdu uhodil hřebíček na hlavičku. Myslím, že už není ani nutný jakýkoli další komentář k faktu, že NS je pouze Systémem nastrčený provokatér, jehož jediným cílem je boj proti českým nacionalistům.


Bohdan Grygařík

3. ledna 2009

Cikáni brutálně zbili člena DS

 

ČESKÁ LÍPA - S otřesem mozku a poraněním hlavy skončil v nemocnici člen Dělnické strany Jakub Brůžek, který byl na Nový rok brutálně napaden v České lípě skupinou cikánů.

„V České lípě je problematika cikánů obrovská, skoro každý má strach vycházet po desáté hodině večerní ven z domu,“ uvedl pro Dělnické listy M. L. z Autonomních nacionalistů.

Českolipské sídliště jménem Sever a ghetto Dubice jsou plné cikánů. Starostka  města Hana Moudrá (ODS) je do těchto lokalit údajně stěhuje z ostatních měst. „Je jich tu čim dál víc, snad se někdy dočkáme zákroku jednotlivých stran a občanů ČR,“ dodal autonomní nacionalista.

Podle posledních informací by měl člen DS Brůžek opustit nemocnici nejpozději v pondělí.
 

MZ

2. ledna 2009

Demonstrace proti nezaměstnanosti a za sociální jistoty

 

 V sobotu 10.1.2009 pořádá Dělnická strana v Kopřivnici demonstraci Proti nezaměstnanosti a za sociální jistoty.

Začátek akce je plánován na 16:00 na Štefánikově náměstí ( před KDK ).

Ronald Adams,
generální ředitel, narozen v USA

Jak přišel k české Tatrovce


„Můj přítel, investiční bankéř v Chicagu, se mě zeptal, jestli
bych nechtěl odjet do České republiky a dohlédnout mu tam na jeho
podnikatelské aktivity. Bylo to koncem roku 1993 a já jsem tehdy
ještě přesně nevěděl, kde na nové mapě Evropy Česká republika je.
Podíval jsem se tedy do atlasu a řekl: OK, pojedu. Myslel jsem, že
bude zajímavé zjistit, jaké to v Česku je.“
 

Ronald Adams pro Hospodářské noviny, 17.10.08

A jak vládne podniku


„Řekli nám, že něco takového je v Americe, odkud je náš ředitel
Ronald Adams, nemyslitelné,“ uvedl pro MF DNES (24.11.08) předseda
tatrováckých odborářů Pavel Baroň poté, co vedení firmy odmítlo
požadavky odborů ulehčit situaci zaměstnancům Tatrovky, kteří o
práci přijdou nebo jim bude výrazně zkrácena časově i platově.

Tatra Kopřivnice pokračuje v propouštění, o práci přijde zatím 1 400 lidí!

Přijd’te vyjádřit nesouhlas s masovým propouštěním!!!!!

 

Tiskový odbor DS

2. ledna 2009

NS Dělník na prahu roku 2009

 

Konec starého roku a začátek roku nového vybízí k rekapitulaci uplynulých dvanácti měsíců. Je toho mnoho, co se jistě změnilo u každého z nás. Někdy to bylo ku radosti a někdy zase ku smutku. Zkrátka, jak to v životě chodí. Takže i my v Dělnické straně rekapitulujeme a ohlížíme se zpět. A je to věru ohlédnutí radostné a dalo by se říci i pyšné.

Ano, máme být na co hrdi v roce 2008. Nebudu zde čtenářstvo zdržovat opakováním všech akcí, mítinků a volebních výsledků. To každý z nás moc dobře ví. Ale jedno se musí napsat, že historie bude jednou hodnotit rok 2008 jako rok Dělnické strany. Není mnoho příkladů z novodobé české historie, kdy se malá, v lednu 2008 širší veřejnosti neznámá strana, dostala do konce roku do povědomí všech občanů republiky.

Pro mnohé naše odpůrce to bylo nemilé poznání a hned začali u kavárenských stolků smolit své přemoudřelé elaboráty o DS, ale jelikož tito mudrlanti, přehnaní estéti a celoživotní povaleči nevědí nic o životě lidí práce, tak se jako obvykle netrefili. Za úspěchem DS je práce. Nic víc, ale také nic míň.

Až po šesti letech usilovné práce začíná strana sklízet první výsledky. Pravda, ta pravá sklizeň teprve přijde, ale půjde-li vše, tak jako doposud, nemusíme se o ni bát. Vsadili jsme na jednotlivce, na českého zaměstnance, podnikatele a českého studenta a učně. V těchto lidech je ta největší národní síla. A tuto sílu jsme probudili a nasměrujeme ji k cíli – k parlamentní změně politického a sociálního systému republiky.

Národně socialističtí Dělníci ukázali všem váhajícím a skeptickým obyvatelům, že to jde, že změna je možná.

Nástup DS znamenal také pozornost státně represivního aparátu, který vytušil nebezpečí a začal konat. Mnozí naši aktivisté poznali skutečnou tvář současné demokracie, když na ně začala chodit udání do zaměstnání, kde se na něj byli přeptat „nenápadní pánové“, když byli zatýkáni a bylo jim vyhrožováno vykonstruovanými trestnými činy.

V cizím žoldu pracující tzv. ochránci lidských práv a zastánci tolerance píši lži a nosí udání na policejní služebny. Tato pseudoliberální chamraď se definitivně vyloučila z národní pospolitosti. Musím s hrdostí konstatovat, že nikdo z NS Dělníků neuhnul a nezakolísal. Zůstali jsme pevní.

A budeme to potřebovat. Sílící hospodářská krize bude klást na celý národ obrovské zkoušky. Nepodlehnout tlakům bruselských vyvolenců, abychom se ještě více integrovali, protože tím budeme lépe odolávat krizi. Lidský strach o existenci svou a svých blízkých má dokonat to, o co se snaží Lisabonská smlouva. Ale jsou to jen smrtelně nebezpečné lži.

Hospodářskou krizi překonáme jedině prací na svém a po svém. Hodnoty musíme mít vytvořené prací a umem českých lidí, nikoli ničím nepodloženými bankovními úvěry a burzovními spekulacemi.

Co tedy čeká NS Dělníka v roce 2009? Být v čele národních a sociálních změn, ještě více upevnit si pozici mezi mimoparlamentní opozicí a připravit se na rozhodující střetnutí v roce 2010 – parlamentní volby. Předtím nás ale čeká ještě jedna bitva, která nás definitivně etabluje mezi nejsilnější strany v republice – evropské volby v polovině roku 2008. Tomu musíme podřídit vše.

A tak to bude. Nás nic nezastaví, na naší straně je pravda a odvaha s nezlomným vzdorem nám pomůže. Být NS Dělníkem, to není jen členství ve straně, to je životní postoj. Tak ho pojďme v roce 2009 naplnit a zapsat se do historie.

 

Hodně sil a zdaru !

 

Jiří Štěpánek

I. místopředseda DS

1. ledna 2009

Novoroční poselství předsedy Dělnické strany

 

Vážení členové a příznivci Dělnické strany!
 

Vstupujeme do nového roku 2009 a to vždy znamená bilancování roku předcházejícího spolu s předsevzetími a gratulacemi. Ani já proto nebudu výjimkou.

Pokud se podíváme na právě skončivší rok, můžeme s určitou nadsázkou konstatovat, že na magické osmičce něco opravdu je. Rok 2008 byl totiž z pohledu činnosti naší strany zlomový. Povedlo se nám velmi mnoho mediálně úspěšných akcí, které se staly nejpočetnějšími shromážděními nacionalistů za poslední roky.

Dokázali jsme na naši stranu strhnout lidi, kteří byli dlouhou dobu uvrženi v pasivitě a v rezignaci na změny k lepšímu. Dali jsme jim naději, že v této zemi existuje politická strana, která se jich zastane a která bude prosazovat jejich oprávněné požadavky.

Naše dlouhodobá a trpělivá práce však byla korunována úspěchem i ve volebním klání, kdy nás obrovský nárůst voličských hlasů v krajských volbách katapultoval mezi nejsilnější politické strany v zemi. Oprávněně tedy můžeme být na výsledky, kterých jsme dosáhli, hrdí.

Naši nepřátelé pochopili velmi rychle nebezpečí a snaží se náš vzestup eliminovat tím nejzbabělejším způsobem: zákazem. Mají však smůlu. Jsme tady a budeme i nadále.

Hlavním cílem, který nás v nadcházejícím roce čeká, budou volby do Evropského parlamentu. Nesmíme polevit v našem úsilí, musíme být aktivní v přístupu k občanům a  získávat pro náš program další voliče. Musíme lidem neustále ukazovat viníky současného tristního stavu společnosti a nabízet alternativu národní a sociální. A nepochybuji o tom, že v takovém případě volby pro nás dopadnou úspěšně a budou dalším stupínkem k odemknutí dveří budovy ve Sněmovní ulici.

Chci vám závěrem poděkovat. Těžko lze do několika vět shrnout pocity, které cítím, když vidím po svém boku odhodlané tváře přátel, kteří neváhají obětovat své pohodlí, volný čas a dobrovolně riskují ztrátu zaměstnání nebo vyloučení ze školy. Takové obětavosti si velmi vážím a věřím, že v budoucnu budou všichni po zásluze oceněni. Aniž bychom si to uvědomovali, dnes píšeme historii.

Postavili jsme se na odpor liberalistům, vpřed nás žene touha zachovat odkaz našich předků i pro další generace. Vím, že bez vás, poctivých a slušných lidí, bych sám nic nezmohl. Za to vám všem patří můj obdiv a dík. Přeji vám pevné zdraví, hodně osobní spokojenosti a především vytrvalost v našem boji!

 

Váš   


TomÁŠ Vandas

STARŠÍ >>>

 

TOPlist